Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna

    Pozwoliłem sobie przenieść kilka postów z wątku Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie, a dotyczących nowego konkursu popRAWkowego Edycji specjalnej na 3 fora. Sądzę będzie większa przejrzystość, gdy nowa zabawa będzie miała swój oddzielny wątek do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 17.12.17 o 16:57
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Pozwoliłem sobie przenieść kilka postów z wątku Gatki popRAWkowe gadki truizmy wszelakie, a dotyczących nowego konkursu popRAWkowego Edycji specjalnej na 3 fora. Sądzę będzie większa przejrzystość, gdy nowa zabawa będzie miała swój oddzielny wątek do dyskusji.
    Popieram!
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Czyli - za 26 dni startuje tradycyjna popRAWka olympusowa, no chyba, że pokochaja te formę konkursu na 3 fora
    Jak już pisałem w tym wątku nie wykluczam uruchomienie tradycyjnej popRAWki jeszcze w czasie trwania tej Specjalnej Edycji. Będzie to jednak na pewno po Nowym Roku (w czasie trwania Edycji nr3).
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Ja bym chętnie za kwartał powtórzył zabawe na 3 fora, a potem to w ogóle zaprosił Sony - KKM i Pentaxa czyli zabawa na 5 fajerek
    Podoba mi się forma rywalizacji w większym gronie (3 fora), ale aż takim entuzjastą nie jestem by jeszcze powiększać liczbę for. Logistycznie będzie coraz trudniej, głównie co prawda dla Ciebie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Poprawka olympusowa nie ma nic do superpoprawki.... Moim zdaniem może sietoczyć swoim rytmem i niezależnie. Nie było umowy na wyłaczność superpoprawki o ile dobrze sobie przypominam.
    Była taka mowa. Może nie zwracałeś uwagi na to co piszę, cytuję siebie "Po tym, jak się namęczycie z RAWami innych systemów powrócimy do zwykłej formuły popRAWek. A jeśli zabawa z takimi różnymi RAWami się spodoba to kiedyś do niej wrócimy, dopieszczając regulamin." Cały czas uważałem to za dosyć oczywiste. Cykl się kończy 10 stycznia, ale faktycznie nie ma chyba problemu wystartować z popRAWką Olympusową w trakcie gdy już jest po zebraniu prac z obróbki z trzeciego RAWa, czyli po 5 stycznia, gdy trwa ostatnie głosowanie. Kończy sie to 10 stycznia. Andtor mówi, że chce ruszyć w styczniu (nie precyzując dnia), ale jeśli po 5 stycznia to nie widzę większego problemu.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Była taka mowa. Może nie zwracałeś uwagi na to co piszę, cytuję siebie "Po tym, jak się namęczycie z RAWami innych systemów powrócimy do zwykłej formuły popRAWek. A jeśli zabawa z takimi różnymi RAWami się spodoba to kiedyś do niej wrócimy, dopieszczając regulamin." Cały czas uważałem to za dosyć oczywiste. Cykl się kończy 10 stycznia, ale faktycznie nie ma chyba problemu wystartować z popRAWką Olympusową w trakcie gdy już jest po zebraniu prac z obróbki z trzeciego RAWa, czyli po 5 stycznia, gdy trwa ostatnie głosowanie. Kończy sie to 10 stycznia. Andtor mówi, że chce ruszyć w styczniu (nie precyzując dnia), ale jeśli po 5 stycznia to nie widzę większego problemu.
    No ludzki pan...
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    I tak pewnie będzie, głosowanie w 3 Edycji Specjalnej w niczym nie przeszkadza aby rozpocząć forumową popRAWkę. Zresztą nawet pod koniec zbierania prac do 3 Edycji jak wystartuje zwykła popRAWka też nie widzę problemu. Jakby te dwie zabawy biegły równocześnie też nic by się nie stało, ale tego nie chce robić jak pisałem ze względu na okres przedświąteczny i też więcej zajęcia dla mnie by było.

    Zastanawiałem się jeszcze nad skróconą formą tej Edycji Specjalnej popRAWki (byłoby większe wyzwanie). Zachowując dotychczasowe terminy, (7 dni - wysłanie prac, 5 dni - głosowanie) uruchamiamy wątek (na 3 forach) w którym zamieszczone są od razu do wywołania 3 RAW-y (ORF, NEF, CR2). Po otrzymaniu wszystkich prac Jacek i prowadzący na forach zakładają 3 wątki (następnego dnia) z ankietami do głosowania. Po zamknięciu głosowań Jacek przedstawiłby zsumowane wyniki. Miałby na to powiedzmy 3 dni (? do uzgodnienia). Nie byłoby dogrywek, a jedynie wówczas gdy po całościowym podsumowaniu nie zostałby wyłoniony zwycięzca.

    Tu pewną "niedogodnością" byłoby zakładanie 3 wątków z ankietami (w sumie pewnie ponad 100 zdjęć) oraz to, że byłyby na forach jednocześnie 3 ankiety do głosowania (tu chodzi o ewentualny wpływ na frekwencję). Choć na forach bywają jednocześnie 3 ankiety i ludzie głosują.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    No i to cos konstruktywnego. Tzn najbardziej to, że nie wykluczasz kiedys tam kontynuacji zabawy na 3 fora. Formuła - do dogadania, cały czas powtarzam, że pierwsza edycja jest po to by wyciagnąć wnioski, udoskonalić "produkt" itd i dać następną edycję (bądź odpuścić przy dezaprobacie dla konkursu).

Podobne wątki

  1. Retronaprawa - dyskusja ogólna
    By Bodzip in forum Retronaprawa
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 18.06.19, 18:32
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26.12.17, 23:10
  3. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.12.17, 14:48
  4. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 22:18
  5. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.12.17, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.