Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 93

Wątek: Wywołanie rawa, co to znaczy

  1. #51
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta

    O tym już wcześniej pisałem. Na kliszy można było tylko zadziałać całościowo a nie wybiórczo.
    Nie można było wybiórczo? Na pewno?

  2. #52
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Otwarcie RAW i zapisanie do innego formatu, bez jakiejkolwiek ingerencji to nie wywołanie RAW.
    Nie można nawet otworzyć RAWa bez jakiejkolwiek ingerencji, a co dopiero go zapisać do innego formatu. To, że Ty nie ruszyłeś żadnego suwaka, nie znaczy, że program nie dokonał żadnej ingerencji. Już samo zdemozaikowanie RAWa po to, żeby stał się obrazem (bo sam w sobie nim nie jest), jest już ingerencją.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #53
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Nie można było wybiórczo? Na pewno?
    Podczas wywoływania kliszy w koreksie według mojej wiedzy nie można było. I nadal nie wiem jak by to było możliwe, żeby połowę klatki wywołać dłużej lub krócej, albo w czasie wywoływania zmienić dla połowy klatki chemię.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie można nawet otworzyć RAWa bez jakiejkolwiek ingerencji, a co dopiero go zapisać do innego formatu. To, że Ty nie ruszyłeś żadnego suwaka, nie znaczy, że program nie dokonał żadnej ingerencji. Już samo zdemozaikowanie RAWa po to, żeby stał się obrazem (bo sam w sobie nim nie jest), jest już ingerencją.
    Z tym się zgadzam

  4. #54
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Jeśli po całości to pozostaje nam tylko:
    dcraw -e /ścieżka_do_pliku_RAW
    otrzmamy plik jpg zapisany w RAW
    Z przebiegu dyskusji wynika, że będę wykluczony z zabaw, ponieważ "prawie" każdy moduł pozwala na korektę lokalną.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #55
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jeśli po całości to pozostaje nam tylko:
    dcraw -e /ścieżka_do_pliku_RAW
    otrzmamy plik jpg zapisany w RAW
    Ej, ale to nie będzie czasem plik który uwzględnia ustawienia aparatu? Np. podbicie kolorów wyostrzanie?

  6. #56
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Ja uważam, że korekta lokalna będzie dopuszczona, bo nie jest możliwa do wykrycia, jak jest zrobiona z głową.

  7. #57
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Zaraz, zaraz, a stosowanie różnychch czasów, chemii, papierów...
    A jak o papiery chodzi to jeszcze filtry korekcyjne. Te stosowane były jeszcze niedawno w labach. Nie wiem jak teraz bo nieco odstaję.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Wywołanie a przez niektórych używane słowo "wołanie", to normalny proces negatywowo-pozytywowy.
    Ja bym się raczej nie doszukiwał analogii. W dzisiejszych czasach, gdzie aparat foto tylko zewnętrznie przypomina te starocia, które kiedyś używaliśmy (przynajmniej ci starsi), jest zupełnie innym urządzeniem choć ciągle światło wykorzystuje do "malowania". Odbitki przy pomocy różnistych korekt wywoływało się chemicznie w wywoływaczu... O odbitkach stykowych nie wspomnę, bo niektórzy mogą nie zajarzyć o co chodzi i myśleć, że kiedyś takie malutkie zdjęcia się robiło.
    Dlatego dla mnie termin "wywoływanie " jest nadużywany i mylny. Łatwiej go używać ludziom, którzy z chemią foto nie mieli do czynienia, nie wiedzą co to fenal, fotonal, utrwalacz czy zestaw Forte-Pan, że o OR-WO nie wspomnę.
    Ale co tam ja tylko tak by też się załapać na doktorat......
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #58
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Termin "wywoływanie" w fotografii cyfrowej ma tyle samo wspólnego z tradycyjnym wywoływaniem fotografii, co migawka elektroniczna z migawką.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #59
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    A jak o papiery chodzi to jeszcze filtry korekcyjne. Te stosowane były jeszcze niedawno w labach. Nie wiem jak teraz bo nieco odstaję.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Wywołanie a przez niektórych używane słowo "wołanie", to normalny proces negatywowo-pozytywowy.
    Ja bym się raczej nie doszukiwał analogii. W dzisiejszych czasach, gdzie aparat foto tylko zewnętrznie przypomina te starocia, które kiedyś używaliśmy (przynajmniej ci starsi), jest zupełnie innym urządzeniem choć ciągle światło wykorzystuje do "malowania". Odbitki przy pomocy różnistych korekt wywoływało się chemicznie w wywoływaczu... O odbitkach stykowych nie wspomnę, bo niektórzy mogą nie zajarzyć o co chodzi i myśleć, że kiedyś takie malutkie zdjęcia się robiło.
    Dlatego dla mnie termin "wywoływanie " jest nadużywany i mylny. Łatwiej go używać ludziom, którzy z chemią foto nie mieli do czynienia, nie wiedzą co to fenal, fotonal, utrwalacz czy zestaw Forte-Pan, że o OR-WO nie wspomnę.
    Ale co tam ja tylko tak by też się załapać na doktorat......
    Brawo, pięknie to ująłeś.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #60
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.093
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ktoś kiedyś zastosował te zwroty w fotografii cyfrowej, bo mu się tak skojarzyło. Ale ani negatyw ani wywołanie faktycznie nie jest tym samym co w analogu. A czy raw tylko przekonwertujemy do innego formatu czy coś tam jeszcze przed tym poedytujemy to już kwestia ustaleń i regulaminów zabawy.

Podobne wątki

  1. Co to znaczy GO i EV???
    By krecik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16.07.06, 22:04
  2. Wywolywanie RAWa
    By kisi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.06.06, 08:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.