Zobacz wyniki ankiety: popRAWka Edycja Specjalna nr 1 - Głosowanie wybieramy max. 8 prac

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. adlatus_canon-board

    9 42,86%
  • 2. andtor2_olympusclub

    6 28,57%
  • 3. --> usunięta z konkursu

    0 0%
  • 4. black70_nikoniarze

    3 14,29%
  • 5. Bodzip_olympusclub

    2 9,52%
  • 6. crusiek_nikoniarze

    1 4,76%
  • 7. damian_888_nikoniarze

    0 0%
  • 8. davidoz_nikoniarze

    0 0%
  • 9. dudidu_olympusclub

    6 28,57%
  • 10. DzejPi_olympusclub

    4 19,05%
  • 11. Dziadek_olympusclub

    1 4,76%
  • 12. Eberloth_canon-board

    5 23,81%
  • 13. Esjot_nikoniarze

    0 0%
  • 14. frogi_nikoniarze

    0 0%
  • 15. Goldfinger_canon-board

    0 0%
  • 16. helmuth_olympusclub

    3 14,29%
  • 17. henry1_olympusclub

    3 14,29%
  • 18. --> usunięta z konkursu

    5 23,81%
  • 19. kolorowooka_nikoniarze

    0 0%
  • 20. madebyzosiek_nikoniarze

    4 19,05%
  • 21. Matt._nikoniarze

    0 0%
  • 22. Nbogdan_nikoniarze

    7 33,33%
  • 23. --> usunięta z konkursu

    2 9,52%
  • 24. OjTam_nikoniarze

    0 0%
  • 25. pgi_nikoniarze

    0 0%
  • 26. POLM_olympusclub

    0 0%
  • 27. rafels3_canon-board

    1 4,76%
  • 28. RHF_canon-board

    1 4,76%
  • 29. Robert_ON_canon-board

    2 9,52%
  • 30. siemalysy_nikoniarze

    2 9,52%
  • 31. tropic_olympusclub

    1 4,76%
  • 32. tryton_canon-board

    4 19,05%
  • 33. user_jgora_olympusclub

    2 9,52%
  • 34. valyave_canon-board

    2 9,52%
  • 35. west73_olympusclub

    0 0%
  • 36. Wieslaw18_canon-board

    1 4,76%
  • 37. zahir_nikoniarze

    6 28,57%
  • 38. easy_rider_olympusclub

    0 0%
  • 39. fristajlor_canon-board

    3 14,29%
  • 40. jck_olympusclub

    0 0%
  • 41. paparapa-nikoniarze

    4 19,05%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 136

Wątek: popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1 - Głosowanie i Wyniki

  1. #91
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Panowie,
    koniec batożenia Jacka.
    /.../Po pierwszej uwadze (tu czy na Nikonie) widzę taką wypowiedź>>> "o kurde, rzeczywiście - wylatują"
    Zamiast tego było kombinowanie jak koń pod górę. Bez sensu i rozżalenie użytkowników.
    Dobra, koniec.
    Dwa słowa ode mnie:
    Jeśli to ma być zabawa, nie róbmy restrykcyjnego regulaminu.
    Dopuszczam wszystkie wołarki, wszystkie pluginy, Gimpa PS-a, Irfana i wszystko inne. Chodzi o to aby z RAW-a zrobić jak najpiękniejsze zdjęcie.
    Będzie to równocześnie sprawdzian umiejętności obsłudze różnych programów.
    Czy Ci którzy nie mają PS-a bo drogi będą w gorszej sytuacji ? Nie przypuszczam. "Zielony szerszeń", część "Gwiezdnych Wojen" były robione w Gimpie. Fakt w developerskiej wersji ale jednak.
    Wszyscy na tym zyskają - część kupi PS-a i się nauczy, część pójdzie w OpenSource i nauczy się Gimpa.
    Oczywiście liczę na to, że zwycięzcy napiszą kilka słów jak doszli do końcowego wyniku.
    Kwestią regulaminu byłaby wielkość pracy, czas przesyłki, waga pliku. Zabronione byłoby oczywiście doklejanie elementów kadru z innych zdjęć. Po prostu zróbmy bajkowe zdjęcie z RAW-a którego nam dostarczą.
    Jak wspomniałem - będzie zwycięzca, czyli będzie głosowanie. Może nawet jak w konkursie, ale zwycięzca dostanie medal (właśnie Piotrek ogłosił że wracają).
    ...
    Jeśli restrykcyjny konkurs - no cóż, niech ktoś inny wymyśli
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 11.12.17 o 14:28 Powód: Trzymajmy poziom Bogdan.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #92
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Punkty, Panowie: punkty!!!
    Będzie łatwiej obu stronom dojść do kompromisu.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #93
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dopuszczam wszystkie wołarki, wszystkie pluginy, Gimpa PS-a, Irfana i wszystko inne. Chodzi o to aby z RAW-a zrobić jak najpiękniejsze zdjęcie.
    Tu poruszyłeś ważną kwestie.
    Np. LR to program do obróbki zdjęć i w nim można wywołać RAW-a. Inne podobne programy np. DxO także.
    Ps to program do obróbki zdjęć, ale w nim nie otworzysz RAW-a. Musisz mieś podprogram o nazwie ACR. Tam tego RAW-a otworzysz, obrobisz i na tym koniec.
    Jakże ograniczamy osobą, które mają tylko programy do obsługi RAW-a pracę nad zdjęciem. Dlaczego nie pozwolić tym, którzy mają tylko program do obsługi RAW zakupiony wraz z aparatem do korzystania z programu do obróbki zdjęć. Taki program zakupiony wraz z aparatem nie daje najmniejszych szans do startu w tej zabawie. Wyrównajmy szansę. Niech każdy pokaże zdjęcie takie jak potrafi zrobić.
    Gdybym używał tylko programu do RAW, który zakupiłem wraz z aparatem, to nikt by nie chciał oglądać tych zdjęć.

  4. #94
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...
    Jeśli to ma być zabawa, nie róbmy restrykcyjnego regulaminu.
    ...
    Błąd. Bawiłeś się w ciuciubabkę? To była prosta zabawa, ale był restrykcyjny punkt. Oczy mają być zasłonięte. Grałeś kiedyś na plaży w siatkówkę? Tak dla zabawy. Był restrykcyjny punkt. Piłka musi przejść nad siatką, a nie pod. Gratki dla Saboora za konsekwentne rozwalanie forum od środka.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #95
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jeśli to ma być zabawa, nie róbmy restrykcyjnego regulaminu.
    Dopuszczam wszystkie wołarki, wszystkie pluginy, Gimpa PS-a, Irfana i wszystko inne. Chodzi o to aby z RAW-a zrobić jak najpiękniejsze zdjęcie.
    Będzie to równocześnie sprawdzian umiejętności obsłudze różnych programów.
    /..../
    Kwestią regulaminu byłaby wielkość pracy, czas przesyłki, waga pliku. Zabronione byłoby oczywiście doklejanie elementów kadru z innych zdjęć. Po prostu zróbmy bajkowe zdjęcie z RAW-a którego nam dostarczą.
    Jeśli o mnie chodzi taka formuła Edycji Specjalnej mogłaby być. Dodałbym, zabronione byłoby doklejanie, jak i usuwanie. Nie wiem tylko czy dobrze w trakcie aż tak zmieniać regulamin... Jacek będzie tu podejmował decyzje ostateczną.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.12.17 o 14:47
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #96
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Tu poruszyłeś ważną kwestie.
    Np. LR to program do obróbki zdjęć i w nim można wywołać RAW-a. Inne podobne programy np. DxO także.
    Ps to program do obróbki zdjęć, ale w nim nie otworzysz RAW-a. Musisz mieś podprogram o nazwie ACR. Tam tego RAW-a otworzysz, obrobisz i na tym koniec.
    Jakże ograniczamy osobą, które mają tylko programy do obsługi RAW-a pracę nad zdjęciem. Dlaczego nie pozwolić tym, którzy mają tylko program do obsługi RAW zakupiony wraz z aparatem do korzystania z programu do obróbki zdjęć. Taki program zakupiony wraz z aparatem nie daje najmniejszych szans do startu w tej zabawie. Wyrównajmy szansę. Niech każdy pokaże zdjęcie takie jak potrafi zrobić.
    Gdybym używał tylko programu do RAW, który zakupiłem wraz z aparatem, to nikt by nie chciał oglądać tych zdjęć.
    Nie wiem czy dobrze się wyraziłem w poście, ale z ust mi to wyjąłeś.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #97
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tu była kiedyś popularna siatkówka i odniosę się do tego tematu. Sędzia nie jest od tego, żeby decydować, czy aut jest dobry, czy zły. Od tego jest regulamin. Sędzia ma tylko ocenić, czy był, czy nie. Jeśli sędzia nie widzi metrowego autu, a po weryfikacji idzie w zaparte i zarzuca innym brak tolerancji, to jest idiotą, a nie sędzią. Ewentualne podobieństwo do sytuacji w poprawce zupełnie przypadkowe i niezamierzone, to tylko abstrakcyjny przykład.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #98
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Chodzi o to aby z RAW-a zrobić jak najpiękniejsze zdjęcie.
    Zdaje się, że o to powinno chodzić w tej zabawie.
    Nie ważne w czym wywołasz rawa i w czym obrobisz zdjęcie do jpga.
    Należy przeformułować regulamin w punkcie, który mówi o wywołaniu i wywoływarce.
    3. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, wywołaniu zdjęcia tak, jak umożliwia nasza wywoływarka z dużą dozą nsszej fantazji . Wskazane jest (ale nie konieczne) dołączenie pliku .xmp (PS ACR i LR)
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #99
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ale nie podoba mi się to, że jednym za naruszenie regulaminu usuwa się zdjęcie a innym nie..
    Tylko, że jak wykazała nakładka na zdjęcie wykadrowane do pionu zajmowało mniej niz 50% (i to sporo mnie, gdyby to było 49% to bym miał dylemat ). Sytuacja z dwoma pozostałymi zdjęciami nie była ewidentna i stąd miałem zamiar to pozostawić, stosując zasadę że niejasności sa interpretowane na korzyść uczestnika. Najwyżej potem doprecyzować regulamin w dalszej części zabawy, tzn na etapie wołania CR2 i potem NEF. Pierwsza zdyskwalifikowana praca naruszała ewidentnie zapis regulaminu, dwie kolejne - problematyczne to było.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Czyli powinieneś regulamin do prostej, niewinnej zabawy wydać w formie grubej książki!
    Każda wywoływarka ma kilkadziesiąt narzędzi, powinieneś więc kwestie używania każdego z nich opisać jaśniej, żeby nie było wątpliwości, czy można używać.
    .
    No właśnie. Dlatego regulamin był ogólnikowy bo nie chciałem pisać książki. Zbyt ogólnikowy, jak sie okazało w praktyce. Wtedy pojawia się opcja, że różne osoby będą pojmowały różnie sprawę - tak tu się stało.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...Jeśli to ma być zabawa, nie róbmy restrykcyjnego regulaminu.
    Dopuszczam wszystkie wołarki, wszystkie pluginy, Gimpa PS-a, Irfana i wszystko inne. Chodzi o to aby z RAW-a zrobić jak najpiękniejsze zdjęcie.
    Będzie to równocześnie sprawdzian umiejętności obsłudze różnych programów.

    . Zabronione byłoby oczywiście doklejanie elementów kadru z innych zdjęć. Po prostu zróbmy bajkowe zdjęcie z RAW-a którego nam dostarczą.
    Idziemy w te stronę (rozmawiamy w gronie Andtor2, siemalysy - prowadzą RAWki)
    Zezwolimy chyba na wszystko co umozliwiaja wywoływarki, włącznie z obróbką lokalną. Jednak bez dalszego przetwarzania tego typu jak w PS, bez montazy, wklejania

    Co do konkursu - zabawy. Dla mnie to co się dzieje na forach to wszystko zabawy, mające forme konkursu (z regułami). Po prostu nie ma wielkiej napinki, bo gra sie tylko o miejsce. Tak, wiem, można powiedzieć, że przecież chodzi o miejsce, chodzi o zasady, uczciwość itd - takie górnolotne słowa. Tylko to powoduje straszne usztywnienie. Zabaw jest więcej, raz sie będzie nr 1, raz nr 5. Nie ma wielkich nagród (najczęściej nie ma żadnych nagród). Oczywiście, że zdarzają się uwagi uczestnika (czy kilku uczestników) co do zdjęcia czy punktu regulaminu. Natomiast nie powoduje to nagonki na prowadzącego zabawę, bo wszyscy pozostali uczestnicy zabawy szybko pacyfikują jedną czy drugą marudę. Atmosfera (przyjazna) się liczy, a konkursy mają swój ciag dalszy. Mankamenty sa do usunięcia, a ze mna mozna sie dogadać o ile sie rozmawia nie strzelając do mnie, tylko proponując w zamian cos konstruktywnego, jakies poprawki. Bardzo lubię usłyszeć co w zamian, zamiast tylko to, że cos jest źle.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jeśli o mnie chodzi taka formuła Edycji Specjalnej mogłaby być. Dodałbym, zabronione byłoby doklejanie, jak i usuwanie. Nie wiem tylko czy dobrze w trakcie aż tak zmieniać regulamin... Jacek będzie tu podejmował decyzje ostateczną.
    Zmienimy na pewno, przed rawem nr 2 i 3.
    Bierzesz udział w dyskusji na forum N, wraz z prowadzącym RAWki - siemalysym więc wiesz ku czemu się skłaniamy. Ku większemu luzowi, a nie ku większym niż były ograniczeniom.
    Czy zachować zapis o kadrowaniu do max 50%? (inna wartość?) Bo ten temat zszedł na drugi plan.

  10. #100
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Jeżeli mogę podpowiedzieć coś do regulaminu w sprawie kadrowania, to moim zdaniem kadr powinien zostać taki jak oryginał. Odstępstwo tylko wtedy, gdy trzeba zdjęcie wyprostować. Wtedy kadrowanie nie większe niż wymaga tego ta operacja. I mamy problem z głowy, czy wykadrowano 51%, czy też 49%

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 2.01.18, 01:15
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26.12.17, 23:10
  3. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.12.17, 14:48
  4. popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 21:08
  5. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.12.17, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.