Zobacz wyniki ankiety: popRAWka Edycja Specjalna nr 1 - Głosowanie wybieramy max. 8 prac

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. adlatus_canon-board

    9 42,86%
  • 2. andtor2_olympusclub

    6 28,57%
  • 3. --> usunięta z konkursu

    0 0%
  • 4. black70_nikoniarze

    3 14,29%
  • 5. Bodzip_olympusclub

    2 9,52%
  • 6. crusiek_nikoniarze

    1 4,76%
  • 7. damian_888_nikoniarze

    0 0%
  • 8. davidoz_nikoniarze

    0 0%
  • 9. dudidu_olympusclub

    6 28,57%
  • 10. DzejPi_olympusclub

    4 19,05%
  • 11. Dziadek_olympusclub

    1 4,76%
  • 12. Eberloth_canon-board

    5 23,81%
  • 13. Esjot_nikoniarze

    0 0%
  • 14. frogi_nikoniarze

    0 0%
  • 15. Goldfinger_canon-board

    0 0%
  • 16. helmuth_olympusclub

    3 14,29%
  • 17. henry1_olympusclub

    3 14,29%
  • 18. --> usunięta z konkursu

    5 23,81%
  • 19. kolorowooka_nikoniarze

    0 0%
  • 20. madebyzosiek_nikoniarze

    4 19,05%
  • 21. Matt._nikoniarze

    0 0%
  • 22. Nbogdan_nikoniarze

    7 33,33%
  • 23. --> usunięta z konkursu

    2 9,52%
  • 24. OjTam_nikoniarze

    0 0%
  • 25. pgi_nikoniarze

    0 0%
  • 26. POLM_olympusclub

    0 0%
  • 27. rafels3_canon-board

    1 4,76%
  • 28. RHF_canon-board

    1 4,76%
  • 29. Robert_ON_canon-board

    2 9,52%
  • 30. siemalysy_nikoniarze

    2 9,52%
  • 31. tropic_olympusclub

    1 4,76%
  • 32. tryton_canon-board

    4 19,05%
  • 33. user_jgora_olympusclub

    2 9,52%
  • 34. valyave_canon-board

    2 9,52%
  • 35. west73_olympusclub

    0 0%
  • 36. Wieslaw18_canon-board

    1 4,76%
  • 37. zahir_nikoniarze

    6 28,57%
  • 38. easy_rider_olympusclub

    0 0%
  • 39. fristajlor_canon-board

    3 14,29%
  • 40. jck_olympusclub

    0 0%
  • 41. paparapa-nikoniarze

    4 19,05%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 136

Wątek: popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1 - Głosowanie i Wyniki

  1. #71
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Pobieżnie znam DXO i Afinity, możesz mi powiedzieć gdzie w tych programach kończy się etap wołarki?
    DXO znam, Afinity nie. Dla mnie "wołarka" kończy się tam, gdzie nie możesz zastosować warstw i masek.
    Prawdziwa obróbka to taka jak kiedyś. Naświetloną kliszę wrzucało się do koreksu i wywoływało. To właśnie jest "wołarka".
    Następnie naświetlałeś papier. I tu mogłeś robić to co potrafisz. Zakrywasz część zdjęcia, dłużej lub krócej naświetlasz, wycinasz w kartce otwory by coś na zdjęciu zmienić itd.
    To teraz nazywa się program do obróbki zdjęcia.

  2. #72
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Ta zabawa polega na tym, aby w "wywołarce" i tylko w niej zrobić jak najlepsze zdjęcie. Więc nie ma mowy o tym, by zrobić zdjęcie takie jakie potrafimy, bo mamy ograniczenie tylko do "wywoływarki". Więc po co jakieś wielkie kadrowanie. Podpowiedz do prowadzących tą zabawę. W następnej edycji ograniczyć kadrowanie do zdjęcia które będzie wymagało prostowania. Jeżeli zdjęcie tego prostowania nie wymaga, a zostało wykadrowane to należy je usunąć z konkursu.
    Mam odmienne zdanie. Używając tylko i wyłącznie program Lightroom nie uważam abym miał jakieś wielkie ograniczenia i nie uzyskał efektu takiego jakbym oczekiwał. Tak było też w przypadku tego zdjęcia. W LR używając pędzla korygującego wpływam miejscowo na te partie zdjęcia, które tego moim zdaniem wymagają. Tych użytych pędzli mogę mieć nieograniczoną ilość, każdy z innym parametrem. Do każdego mogę w każdej chwili wrócić i zmienić parametry. Porównałbym to do warstw dopasowania w PS + maska. W LR zrobię to jednak znacznie szybciej, czy lepiej, to już każdy ma swoje zdanie, preferencje, przyzwyczajenie w obróbce.

    Co do kadrowania również się nie zgodzę. Trzeba wziąć pod uwagę, że pliki .orf mają proporcje boków 4:3 , a np. NEF Nikona 3:2. Zdjecia krajobrazowe lepiej wyglądają mz. w proporcjach 3:2 niż 4:3, dlaczego nie kadrować ?, bo nie ma potrzeby prostowania? Ten argument do mnie nie przemawia.

    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Jak usuwamy zdjęcie z konkursu bo wykroczyło poza regulamin (kadrowanie powyżej 50%) to bądźmy konsekwentni i usuńmy te zdjęcia, które złamały regulamin (chmurka).
    Jak będzie się czuł kolega, któremu usunięto zdjęcie, jak reszt zdjęć, które złamało regulamin pozostanie? Czy są lepsi i "lepsiejsi"?
    Tu mam podobne zdanie.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Przy tej ilości zdjęć, musi być czas aby im się przyjrzeć.
    Niby tak, ale zdjęcia napływają przez 7 dni i mimo, że im się przyglądniemy, powiedzmy w ostatnim dniu, nawet wydawałoby się dokładnie, takie "wypadki" mogą się zdarzyć. Sam miałem podobny w zwykłej popRAWce 14/2017 gdzie również zdjęcie zostało usunięte w czasie trwania już głosowania. Osobiście nie byłem dość długo przekonany do tej decyzji. Także prosiłbym o więcej wyrozumiałości dla prowadzącego i współprowadzącego, którzy chcieli Wam urozmaicić tą zabawę Edycją Specjalną na 3 fora.

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Pobieżnie znam DXO i Afinity, możesz mi powiedzieć gdzie w tych programach kończy się etap wołarki?
    Również znam pobieżnie te programy (zwłaszcza Affinity). Powiedziałbym, że w DxO etap wołarki się nie kończy (tak jak w LR). Chyba, że za koniec uznamy eksport zdjęcia do np. JPG
    W Affinity jest podobnie jak PS-ACR (czy Zoner). Program jest dwumodułowy. Jest moduł do RAW i moduł do edycji. Koniec etapu wołarki to przejście do drugiego modułu, tak jak przejście z ACR do PS.
    Tak to rozumiem, ale może i się mylę
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.12.17 o 21:44
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #73
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    DXO znam, Afinity nie. Dla mnie "wołarka" kończy się tam, gdzie nie możesz zastosować warstw i masek.
    Może należałoby zmienić filozofię definicji "wołanie"?
    Może wołanie ograniczyć nie programem a głębokością ingerencji w oryginał?
    Ograniczyć dozwolone operacje, nie ważne jak zostaną zrobione, do tych podstawowych, np balans, ekspozycja (cienie i światła), szczegóły, podstawowy retusz i ostrość?
    Cała reszta (bez wklejania) byłaby dozwolona w edycji nasze wizje, gdzie możemy dodawać dowolne efekty tak, aby zdjęcie naszym zdaniem było fajniejsze.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #74
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    [QUOTE=andtor2;1327761]Mam odmienne zdanie. Używając tylko i wyłącznie program Lightroom nie uważam abym miał jakieś wielkie ograniczenia i nie uzyskał efektu takiego jakbym oczekiwał. Tak było też w przypadku tego zdjęcia. W LR używając pędzla korygującego wpływam miejscowo na te partie zdjęcia, które tego moim zdaniem wymagają. Tych użytych pędzli mogę mieć nieograniczoną ilość, każdy z innym parametrem. Do każdego mogę w każdej chwili wrócić i zmienić parametry. Porównałbym to do warstw dopasowania w PS + maska. W LR zrobię to jednak znacznie szybciej, czy lepiej, to już każdy ma swoje zdanie, preferencje, przyzwyczajenie w obróbce.

    Co do kadrowania również się nie zgodzę. Trzeba wziąć pod uwagę, że pliki .orf mają proporcje boków 4:3 , a np. NEF Nikona 3:2. Zdjecia krajobrazowe lepiej wyglądają mz. w proporcjach 3:2 niż 4:3, dlaczego nie kadrować ?, bo nie ma potrzeby prostowania? Ten argument do mnie nie przemawia./QUOTE]


    LR znam i od tego programu zacząłem moją przygodę z obróbką zdjęcia.
    Jednak zastosowanie pędzla i miejscowa korekcja zdjęcia to nie to samo co zastosowanie warstwy i maski. Mając do dyspozycji warstwę i wstawiając maskę do tej warstwy też często używam pędzla jeżeli chcę coś zmienić. Ale tu nie tylko mogę użyć różnych ustawień pędzla, ale mam też możliwość tym pędzlem odsłaniać w różnych procentach krycia (od 0% do 100%) Dodatkowo mogę zrobić maskę z krawędzi zdjęcia i wyostrzyć tylko krawędź a nie cały element. Tych możliwości mam bardzo dużo, nie będę tu tego wypisywał. Nie zrobi się tego w LR co można zrobić w Ps. Czy w LR zrobisz szybciej? Mam inne zdanie. Jeżeli potrafisz w programie się poruszać to zrobisz wszystko szybko.
    O kadrowaniu piszesz dobrze. Mnie chodzi o to, że ta zabawa polega na wywołaniu zdjęcia w "wywoływarce" i na tym koniec. Jak masz "wywoływarkę" taką jak LR to zrobisz więcej. Jak korzystasz a ACR to zrobisz mniej. Nie ma znaczenia czy masz kadr 3:2 czy też 4:3. Chodzi o lepsze wywołanie zdjęcia, a kadr niech jest taki jak oryginał.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Może należałoby zmienić filozofię definicji "wołanie"?
    Może wołanie ograniczyć nie programem a głębokością ingerencji w oryginał?
    Ograniczyć dozwolone operacje, nie ważne jak zostaną zrobione, do tych podstawowych, np balans, ekspozycja (cienie i światła), szczegóły, podstawowy retusz i ostrość?
    Cała reszta (bez wklejania) byłaby dozwolona w edycji nasze wizje, gdzie możemy dodawać dowolne efekty tak, aby zdjęcie naszym zdaniem było fajniejsze.
    To co napisałeś jest trudne do wykrycia. Zamieściłem moją wersję zdjęcia. Czy poznasz, że w ACR prawie nic nie zrobiłem (przygasiłem światła bo były przepalenia). Całą obróbkę zrobiłem w Ps. Gdybym takie zdjęcie zamieścił w konkursie, kto by napisał, że to zdjęcie wykracza poza regulamin?

  5. #75
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Ograniczyć dozwolone operacje, nie ważne jak zostaną zrobione, do tych podstawowych, np balans, ekspozycja (cienie i światła), szczegóły, podstawowy retusz i ostrość?
    To co napisałeś jest trudne do wykrycia.
    Dlatego napisałem "nie ważne jak zostaną zrobione". Nie ważne jakie wtyczki, pluginy, skrypty i filtry zostały użyte.
    Tylko dopuszczalne korekcje. Możesz robić jak chcesz byle nie przekroczyć granic wyznaczonych dla rodzaju edycji.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #76
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    A56, zapewne masz rację, że w PS są większe możliwości. Trzeba też dobrze znać program i umieć to wykorzystać. W LR jest również maska (suwak Masking) przy wyostrzaniu i można wyostrzyć tylko krawędzie, ale dla całego zdjęcia. Miejscowo też się da ustawiając odpowiedni rozmiar pędzla korygującego i przesuwając po krawędziach. To powiedzmy już kłopotliwe, ale też nigdy nie widziałem potrzeby miejscowego wyostrzania samych krawędzi. Mniejsza już z tym, bo zbaczamy za mocno z tematu.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.12.17 o 21:24
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #77
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Czytam sobie forum jedno, czytam drugie (i trzecie). Raz chce w duchu swobody jak u nikoniarzy, raz formalnie jak na OC. Nie dogodzę wszystkim, to pewne, skoro zdania sa przeciwne. Musi więc być na mnie. Biore to na klate, Kto ma brac jak nie ja?

    Zdjęcia nr 18 i 23 zostają więc wycofane. Tylko dlatego, że część użytkowników czuje się pokrzywdzona. I szpileczka ode mnie - dlatego, że nie ma tu luzu i tolerancji.
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Coś robisz... po przejęciu Olyclubu przez Fomaga, Twoja działalność o mało co naszego forum nie rozwaliła.
    Wybacz Jacku - ja nie będę używał oksymoronów, na po prostu napiszę że Ciebie nie trawię. Bądź sobie na Nikoniarzach, być może tam Ciebie kochają.
    Część kocha, ale znam takich, co mnie nie lubią. Jakoś z tym żyję. Natomiast na pewno odróznia mnie to, że od ponad 10 lat działam (np zorganizowałem kilkanaście plenerów - sam, kilka zbiorek zdjęć na kalendarze, wystartowałem z niejednym konkursem itd itd).
    Myślę, że miałbyś duzy probem z napisaniem co zrobiłem nie tak, poza napisaniem tekstu, który ci się nie podobał (bo był krytyką).Ja bym tak chciał konkrety. Przypisujesz mi najprawdopodobniej sprawy na które nie miałem żadnego wpływu. Myślę, że zaszłości nie związane z RAWkami nie powinniśmy tu rozstrząsać, tylko ewentualnie na PW.
    Myślę, że skoro jesteś uprzedzony to i tak cie nie przekonam. Nam więc prośbę - pogadaj sobie nie z kimś z nikoniarzy, a z Saboorem, który chyba kiedyś też mnie nie trawił. na pewno miał dużą rezerwę. Z nim najwięcej mam do czynienia i on najlepiej w tej chwili może określić moje zaangażowanie w fora, w tym w forum olka i to czy jestem konstruktywny czy destrukcyjny.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Krótko na zakończenie - dałeś ciała z regulaminem i nie potrafisz jak dorosły chłop wziąć tego na klatę.
    Ależ biorę i juz o tym pisałem. Ba, przed startem zabawy wiedziałem że nie jest on idealny i chyba wszyscy to wiemy.
    Teraz dojda kolejne punkty. Np kwestia dogrywek na forum X, wstrzymującą start na wszystkich forach, w tym na tych, na których jest już wszystko jasne i czekają na nowe zdjęcia Itd - jeszcze inne punkty się pojawią.
    Muszę pisać dużymi literami? Nie jestem doskonały, regulamin nie jest doskonały, nie ujęto w nim róznych sytuacji (to o co tu walka to nie jedyne co wyłapałem sam).
    To w sumie takie oczywiste, że musze się z tego tłumaczyć?
    Mam ochotę kląć. Forum olka - forum idealne. Zero błędów, zero tolerancji. O ile zero błędów - rozumiem, dązymy do ideału, to zero tolerancji jest czyś, co mi się bardzo nie podoba. I z czym będę walczył, co będę próbował zmienić.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    .Wykrętne tłumaczenie, że nie można tego było wyłapać od razu jest z sufitu wzięte - mnie wystarczyło przelecieć kółkiem od myszy i od razu wyłapałem..
    Tak, to takie proste. Wiesz jak to wyglądało w praktyce? o 21.30 dzwoni andtor, że zdjęcia chce jak najszybciej bo on zakłada zabawy wcześniej niż o 22, bo chodzi wcześnie rano do pracy. A ludzie jeszcze nadsyłają zdjęcia (i nadsyłają poprawione wersje prosząc o podmianę plików, w ostatniej chwili nadesłano 6 prac). Po 22 się spieszę, wsadowo zmieniam nazwę i wycinam jednocześnie exify (popełniłem błąd - już wcześniej to pisałem i mam odwagę sie do nich przyznać, inaczej niż sugerujesz). Pewnie gdybym się nie spieszył to bym to wyłapał . Potem umieszczam 41 zdjęć na imageshack, potem zakładam watek na canon-board, daje tekst, umieszczam 41 zdjęć i zakładam ankietę. Jest godzina 22.24. To jest naprawdę szybko, a i tak w międzyczasie dzwoni ponownie andtor, że jeszcze nie ma zdjęć. Andtor2 zakłada watek (i zajmuje mu to pół godziny, tak samo siemalysy, on był szybszy, w 15 minut, ja umieszczam w nich po 41 zdjęć). Analizować to ja sobie mogłem zdjęcia przysłane tydzień wcześniej. A jak zweryfikowac na spokojnie zdjęcia z ostatniej chwili? Zdjęć było 41, a nie kilkanascie jak w normalnych rawkach. Praktyka - ujęcie tego w regulaminie. Dopracowuję te zabawę.

    Jedna ze zmian w regulaminie do następnej edycji będzie taka: koniec zbierania zdjęć - godzina 22.00, wystawienie zdjęć, ankieta z głosowaniem następnego dnia w godzinach popołudniowych. W tym czasie siemalysy andtor (i ja) będą analizowali zdjęcia. Prowadząc poprawki maja doświadczenie. Jesli nie zgłosza oni uwag to zdjęcia będą wystawione pod głosowanie i wtedy już nie będa usuwane. Te decyzje będą ostateczne.
    Usuwanie zdjęć podważyło w moim mniemaniu te zabawę bardziej niż ich zostawienie. To moja opinia. Zauważ, że ja wymiennie używam słów konkurs i zabawa. Tu część użytkowników traktuje to śmiertelnie poważnie. Patrzą innym na ręce. Jakby wygraną miał być samochód Mercedes.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie rozumiem tylko po co taki zapis (w związku z usuwaniem chmury)
    Co ma do tego narzędzie? Nie wolno usuwać elementów kadru inaczej jak przez dozwolone kadrowanie.
    Koniec, kropka!
    Za chwilę ktoś postanowi coś "zniknąć" z kadru przy pomocy innego narzędzi i będzie znowu awantura.
    No i kłopot z usuwaniem polega np na takiej sytuacji. Masz na zdjęciu jeden czerwony element. Suwakiem zjedziesz czerwony i ten element "zniknie" .No i poproszę - co wtedy? Usunięto czy zniknął? Element jest usunięty?
    Pojawia sie problem jak zrozumieć słowa. Zwykłe, polskie popularne słowa.
    Szczęsliwi są ci, dla których wszystko jest takie proste. Dla mnie niekoniecznie. I niejasność interpretuje na korzyść uczestnika. No ale to straszne jest, naprawdę. Powinno mu się za karę zabronić logować dożywotnio na forum,..

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Niby tak, ale zdjęcia napływają przez 7 dni i mimo, że im się przyglądniemy, powiedzmy w ostatnim dniu, nawet wydawałoby się dokładnie, takie "wypadki" mogą się zdarzyć. Sam miałem podobny w zwykłej popRAWce 14/2017 gdzie również zdjęcie zostało usunięte w czasie trwania już głosowania. .
    No i wiesz więc jak to niefajnie cos pierw umieszczać, a potem usuwać.

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jest moduł do RAW i moduł do edycji. Koniec etapu wołarki to przejście do drugiego modułu, tak jak przejście z ACR do PS.
    Sęk w tym, że chmurę usunięto w wywoływarce ... i stąd zapis, że tylko to co w wywoływarce jest niewystarczający

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ..Najlepiej by było nie tworzyć fikcyjnych zapisów w regulaminach, których potem nie da się utrzymać w praniu. ...
    Zgoda. I w regulaminie nie ma paru paragrafów, które by się chciało napisać w związku z tym, że jest to na 3 fora. Ale jak weryfikować, skoro mozna miec na każdym z nich inne nicki?

  8. #78
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Biore to na klate, Kto ma brac jak nie ja?
    No to bierz na klatę i przestań się mazać! Przestań się tłumaczyć bo to nie poprawia sytuacji. Jest smród na dwóch forach i tego nie zmienisz. Wyciągnij wnioski i naprzód!
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Natomiast na pewno odróznia mnie to, że od ponad 10 lat działam (np zorganizowałem kilkanaście plenerów - sam, kilka zbiorek zdjęć na kalendarze, wystartowałem z niejednym konkursem itd itd).
    Jakie znaczenie mają Twoje dawne zasługi? Chodzi o teraźniejszy konkurs!
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ... o 21.30 dzwoni andtor, że zdjęcia chce jak najszybciej bo on zakłada zabawy wcześniej niż o 22, bo chodzi wcześnie rano do pracy. A ludzie jeszcze nadsyłają zdjęcia (i nadsyłają poprawione wersje prosząc o podmianę plików, w ostatniej chwili nadesłano 6 prac). Po 22 się spieszę, wsadowo zmieniam nazwę i wycinam jednocześnie exify (popełniłem błąd - już wcześniej to pisałem i mam odwagę sie do nich przyznać, inaczej niż sugerujesz). Pewnie gdybym się nie spieszył to bym to wyłapał .
    I po co był ten pośpiech? Powinieneś wiedzieć, że co nagle to po diable.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Usuwanie zdjęć podważyło w moim mniemaniu te zabawę bardziej niż ich zostawienie. To moja opinia. Zauważ, że ja wymiennie używam słów konkurs i zabawa. Tu część użytkowników traktuje to śmiertelnie poważnie.
    Bardziej zaszkodziło zabawie ustalenie reguł, których nie przestrzegasz! Każda zabawa musi mieć swoje reguły aby była zabawą dla wszystkich. Nie możesz decydować kto się bawi w tą zabawę a kto nie.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Masz na zdjęciu jeden czerwony element. Suwakiem zjedziesz czerwony i ten element "zniknie" .No i poproszę - co wtedy? Usunięto czy zniknął? Element jest usunięty?
    No proszę Cię! Chmura nie jest jednokolorowym elementem i nie jest jedynym elementem tego kadru w tych kolorach. Musiałyby zniknąć też inne elementy kadru.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #79
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Jacek masz oczywiście wiele racji w tym co napisałeś. Zgadza się niefajnie usuwać co się wstępnie dopuściło do konkursu. Czy nie ma tu luzu i tolerancji, może i faktycznie mniejszy luz, ale na forum Nikona też była w tym temacie dyskusja. Zostawmy to może już. Regulamin trzeba by dopracować/zmienić przed następną edycja. Usprawnić wstawianie zdjęć. Byłbym tu jednak za hostingiem forumowym. Godz. 22:00 na początek tych operacji to za późno mz. przy takiej ilości zdjęć. Co do nicku na forum Nikona, mój to And.N (jak zresztą wiesz), na CB nie jestem. Może trzeba by ujednolicić nick, ale jeszcze nie wiem na który
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.12.17 o 23:09
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #80
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Chciałbym zakończyć już dyskusję w tym temacie.
    Na forum Nikona wylała się fala krytyki na ludzi, którzy podobnie jak jak zauważyli usuwanie elementów kadru... aaa bo to tylko chmurka, ona nic nie wnosi.
    Ale JEST elementem kadru.
    Powiedz Jacku proszę, jak ma się czuć człowiek, który przekadrował powyżej 50% i została sama wieża ? I został sam, napiętnowany, zdyskwalifikowany. Bo on jest ten gorszy, a prace kolesi mogą zostać ?
    Tak, traktujmy to jako zabawę - mogłeś przeczytać do jakich wniosków doszli koledzy tutaj na forum. A Ty ? zamiast zabawy powstał rygorystyczny regulamin, który odnosi się tylko do niektórych.
    A jeśli zabawa, to pamiętaj, że piaskownica jest wspólna. Nie Twoja, nie moja - wspólna.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 2.01.18, 01:15
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26.12.17, 23:10
  3. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.12.17, 14:48
  4. popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 21:08
  5. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.12.17, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.