Zobacz wyniki ankiety: popRAWka Edycja Specjalna nr 1 - Głosowanie wybieramy max. 8 prac

Głosujących
21. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. adlatus_canon-board

    9 42,86%
  • 2. andtor2_olympusclub

    6 28,57%
  • 3. --> usunięta z konkursu

    0 0%
  • 4. black70_nikoniarze

    3 14,29%
  • 5. Bodzip_olympusclub

    2 9,52%
  • 6. crusiek_nikoniarze

    1 4,76%
  • 7. damian_888_nikoniarze

    0 0%
  • 8. davidoz_nikoniarze

    0 0%
  • 9. dudidu_olympusclub

    6 28,57%
  • 10. DzejPi_olympusclub

    4 19,05%
  • 11. Dziadek_olympusclub

    1 4,76%
  • 12. Eberloth_canon-board

    5 23,81%
  • 13. Esjot_nikoniarze

    0 0%
  • 14. frogi_nikoniarze

    0 0%
  • 15. Goldfinger_canon-board

    0 0%
  • 16. helmuth_olympusclub

    3 14,29%
  • 17. henry1_olympusclub

    3 14,29%
  • 18. --> usunięta z konkursu

    5 23,81%
  • 19. kolorowooka_nikoniarze

    0 0%
  • 20. madebyzosiek_nikoniarze

    4 19,05%
  • 21. Matt._nikoniarze

    0 0%
  • 22. Nbogdan_nikoniarze

    7 33,33%
  • 23. --> usunięta z konkursu

    2 9,52%
  • 24. OjTam_nikoniarze

    0 0%
  • 25. pgi_nikoniarze

    0 0%
  • 26. POLM_olympusclub

    0 0%
  • 27. rafels3_canon-board

    1 4,76%
  • 28. RHF_canon-board

    1 4,76%
  • 29. Robert_ON_canon-board

    2 9,52%
  • 30. siemalysy_nikoniarze

    2 9,52%
  • 31. tropic_olympusclub

    1 4,76%
  • 32. tryton_canon-board

    4 19,05%
  • 33. user_jgora_olympusclub

    2 9,52%
  • 34. valyave_canon-board

    2 9,52%
  • 35. west73_olympusclub

    0 0%
  • 36. Wieslaw18_canon-board

    1 4,76%
  • 37. zahir_nikoniarze

    6 28,57%
  • 38. easy_rider_olympusclub

    0 0%
  • 39. fristajlor_canon-board

    3 14,29%
  • 40. jck_olympusclub

    0 0%
  • 41. paparapa-nikoniarze

    4 19,05%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 136

Wątek: popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1 - Głosowanie i Wyniki

  1. #51
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wielka szkoda. Przesadnie i chyba z niezrozumieniem potraktowałeś regulamin. Jak inni by też takie założenia przyjęli to może z 10 prac by było.
    W regulaminie edycji specjalnej pisze:

    "Do obróbki plików RAW czyli ORF, NEF i CR2, można stosować jakikolwiek bądź edytor, obsługujący te formaty. np. PS - ACR, Lightroom, C1, Bibble, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter itp. Nie można używać wtyczek zewnętrznych, np. Nik Software, Perfect Effects."

    jeśli z ACR nie ma możliwości eksportu do JPG oczywistym jakby jest, że trzeba to zrobić z PS.
    ACR nie ma możliwości zapisu zdjęcia. Trzeba wrócić do Ps i tam dopiero zapisać. I tu dylemat. Czy zaraz zapisać i nic nie robić ze zdjęciem, czy dalej obrabiać zdjęcie bo nie korzystam z innego programu jak ten do którego wsadziłem negatyw.
    Wrzucę zdjęcie zrobione w ACR i jak bym nie napisał że dopieściłem je w Ps to nie wiem ile osób by to zauważyło.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A56.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	848,2 KB
ID:	196780

  2. #52
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ACR nie ma możliwości zapisu zdjęcia. Trzeba wrócić do Ps i tam dopiero zapisać. I tu dylemat. Czy zaraz zapisać i nic nie robić ze zdjęciem, czy dalej obrabiać zdjęcie bo nie korzystam z innego programu jak ten do którego wsadziłem negatyw.
    Wrzucę zdjęcie zrobione w ACR i jak bym nie napisał że dopieściłem je w Ps to nie wiem ile osób by to zauważyło.
    Chcąc być w 100% regulaminowym w tej Edycji Specjalnej trzeba po wyjściu z ACR w PS tylko zmniejszyć zdjęcie (ewentualnie wyostrzyć) i zapisać do JPG.
    Ładnie Ci to wyszło.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #53
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    104
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Chcąc być w 100% regulaminowym w tej Edycji Specjalnej trzeba po wyjściu z ACR w PS tylko zmniejszyć zdjęcie (ewentualnie wyostrzyć) i zapisać do JPG.
    Ładnie Ci to wyszło.
    Dzięki.
    Nawet nie mogę wyostrzyć w Ps bo to trzeba zrobić w ACR, jeżeli ma być uczciwie.
    A tak na marginesie to ja w ACR nie staram się (nawet nie umiem) wywołać zdjęcia najlepiej jak potrafię. Dokonuję bardzo mało zmian. Chodzi mi o to by w Ps mieć jak najwięcej informacji o zdjęciu.
    Ta duża ilość informacji o zdjęciu pozwala mi w programie na lepszą obróbkę. Mam z czym pracować.

  4. #54
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Zapraszam do glosowania. Nawet forum Canona nas wyprzedza w frekwencji w głosowaniu, gdzie takie zabawy się nie odbywały. Bardzo dużo prac bez głosu czeka
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.12.17 o 15:47
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #55
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeszcze ze dwie edycje temu cieszyłeś się, że weszliśmy na poziom trzeciego przecieku, a teraz focha strzelasz???

    Zabawy się nie odbywały, to bawią się jak dzieci nową szmacianką. Mnie ta superedycja kompletnie nie bawi. Dla nich to krok do przodu, dla nas, to krok w tył i pacnięcie d. w błoto.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #56
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Wywal Irfana! Zmianę nazwy pliku zrobisz w Eksploratorze Windowsa.
    Gdyby mi chodziło o samą zmiane nazwy to bym to zrobił w jeszcze innej aplikacji (Nikon ViewNX-i - program ma duzo funkcji, główne to przeglądarka i wywoływanie NEF więc olympusowcom raczej się nie przyda). Zgubiło mnie to, że chciałem jednocześnie zmienić nazwę i usunąć exif - w jednym przelocie. Nie zwróciłem uwagi na to, że pliki mają mniejszą wagę.
    Temat zmian na pliku można zamknąć. Uczę się szybko na błędach. Tym bardziej, że nie pozwalacie mi o tym zapomnieć

    Co do chmury. mam plik xml z tej obróbki. faktycznie, chmura znika. Autor odpisał mi na PW że użył w LR narzędzia Spot Removal znajdujące się w wywoływarce, a skoro tak, to dozwolonego (jego interpretacja regulaminu).

    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Jeżeli celem zabawy było wywołanie negatywu w "wywoływarce" i na tym koniec z obróbką zdjęcia,
    ..
    ..
    Czy nie lepiej dać RAW-a i zrób z tego ładne zdjęcie. Jak to zrobisz, to Twój wybór.
    To są jakieś propozycje i jeśli chciałbym dyskusji, to takiej konstruktywnej. I ze zrozumieniem.
    Widzę, że niektórzy maja na mnie alergię, ale zaryzykuję jeszcze raz dając linka do rozmowy na ten sam temat na nikoniarzach.
    Daję, bo rozmawiamy o tym samym konkursie, o tych samych problemach. Tu jest jedna strona medalu, tam są też prezentowane poglądy, które trzeba uwzględnić. Zabawa jest wspólna.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286293
    Dałbym link do forum canona, ale nie ma takiej potrzeby, bo .. cisza absolutna, nikt nie zabrał głosu.Ale zdjęcia na CB nadesłano, głosy sa oddawane i to w prawie takiej samej takiej ilości jak na olympusclubie (tu 12 głosów, na CB 11). gdyby pisali to też trzeba by było to uwzględniać modyfikując zabawę, regulamin.
    Mam pytanie - retoryczne jednak. Czy tu nie zmieniano regulaminu popRAWki od jej pierwszej edycji??? Myślę, że tak, patrząc że daje się x opcji wersji zabawy.
    proszę przeczytać to co w linku na nikoniarzach. Użytkownik o nicku siemalysy prowadzi tamtejsze RAWki, więc wie z czym się borykamy. Ba, andtor2 jest też na nikoniarzach zarejestrowany (pod innym nickiem) i jak widzę to co tu pisze - to że czyta co tam piszą i bierze pod uwagę różne opinie.
    Cięzko tak rozmawiać gdy sie czyta inne fora, ale forum konkursowe N nie jest ukryte, można czytać, a jesli ktoś jest zarejestrowany na N i chce cos tam napisać - bardzo zapraszam.
    Poglądy zaprezentowane tam i tu są dość odmienne. Jest inne podejście do ZABAWY. Warto poznać (a może i uwzględnić?) inne poglądy.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jacku wybacz, ale nie pierwszy już raz - jak się czegoś dotkniesz to wychodzi jak powyżej.
    Jaki to był ten nieudany pierwszy raz? Wiem, że nie podobało ci się to co napisałem, tylko, że się nie wycofuję z tego ... Pisałem prawdę, nie mogę nic za to, że się ona komuś nie podoba. A działań wbrew nie podejmowałem. Choć kusiło mnie by na forum zrobić parę rzeczy dla mnie oczywistych (i do których miałem uprawnienia).

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jacku wybacz, ale nie pierwszy już raz - jak się czegoś dotkniesz to wychodzi jak powyżej.
    Ja też cię kocham Mam nadzieję, że weźmiesz pod uwagę to co napisałem powyżej, może i przeczytasz nikoniarzy (ze wstrętem, fuj, ale przeczytaj )
    A co do oceny mnie - nie jestem idealny, ale generalnie to nam działanie na nikoniarzach wychodzi. I coś robię.
    Dogodzenie ludziom na jednym forum jest dość trudne, a co dopiero dogodzić dwóm społecznościom o dość innym nastawieniu i usposobieniu. Moje zadanie jest delikatnie mowiąc karkołomne, spodziewam się krytyki. I mimo niej będę dalej próbował coś robić. I robić dobrze, doskonalić. Pierwsze podejście nie musi być idealne (bym się zdziwił ).
    Drugiego podejścia nie musi być wcale. Po cyklu 3 super poprawek (jeszcze mamy do wywołania cr2 i nef) omówimy temat na forach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10.12.17 o 14:15

  7. #57
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Potrzebny jest nowy regulamin.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... potrzebne jest większe zaangażowanie głosujących.
    Czy Wy mówicie o tym samym konkursie?
    Bo ja odnoszę wrażenie, że w wątku poprawki międzyforumowej próbujecie przeforsować zmiany w naszej popRAWce.
    Przenieście tę dyskusję do wątku popRAWki bo andtor dostanie rozdwojenia. Tam to on jest prowadzącym i tam wiele może a tu jest tylko pomocnikiem i raczej wykonuje polecenia niż podejmuje decyzje.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #58
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...
    Bo ja odnoszę wrażenie, że w wątku poprawki międzyforumowej próbujecie przeforsować zmiany w naszej popRAWce.
    ...
    Powiedzmy sobie delikatnie, że poprawka międzyforumowa nie wypaliła. Nie bardzo jest o czym dyskutować. Nasza ma się dobrze i warto przy każdej okazji kombinować, żeby miała się jeszcze lepiej
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #59
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.592
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Przeczytałeś już wątek na nikoniarzach, zdążyłeś? Fajnie jest wdawać opinie nie mając rozeznania w temacie?
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Powiedzmy sobie delikatnie, że poprawka międzyforumowa nie wypaliła. Nie bardzo jest o czym dyskutować.
    1. Ona sie jeszcze nie skończyła.
    2. To Twoja opinia.
    3. Nikt nie jest zmuszony do udziału w zabawie jakiej nie akceptuje.
    4. Może inni oceniają to inaczej?

  10. #60
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    1. zależy od punktu widzenia, dla niektórych tak, dla niektórych nie,
    2. tak,
    3. tak,
    4. z naciskiem na "może"
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 2.01.18, 01:15
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26.12.17, 23:10
  3. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.12.17, 14:48
  4. popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 21:08
  5. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 8.12.17, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.