Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dylemat co kupić?

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dylemat co kupić?

    Adobe Photoshop Lightroom5 czy Adobe Premiere Elements Ret 14 ...?
    A może jakieś inne sugestie ...
    OM-D E-M 5 markII + mZD 12-40 + mZD 14-150 II + mZD 9-18 + Retrospective 7
    było: NikonD5000/5300 N18-105VR N18-200VR N35/1.8G N50/1.8G N10-24 SB800+Retrospective7

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Te programy znacząco się różnią, skąd wiadomo co Ci jest bardziej potrzebne.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może jednak masz na myśli PS Elements?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Może jeszcze chodzić o zestaw Premiere + PS Elements, wychodzi taniej niż kupowanie programów osobno.
    Nie zmienia to faktu, że trudno doradzić nie znając potrzeb. To prawie jakby zapytać, jakie auto mam kupić, miejskie, terenowe, itd.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W zestawie jak z pytania, to raczej kwestia kupić kajak, czy rower...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No tak, doprecyzuje co autor miał-ma na myśli.
    Focenie typowo amatorskie.
    Mam kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, porozrzucanych na różnych nośnikach.
    Zdjęcia w większości w formacie jpg. ale jest trochę w RAWach.
    Zdjęcia robione kompaktem, lustrzanką i bezlusterkowcem jak w stopce.
    Ponieważ, cały styczeń a może i nawet luty, będę wyłączony z aktywnego życia, mając słabą silną wolę, już zrobiłem noworoczne postanowienie, że uporządkuję wszystkie zdjęcia.
    Szukam programu, który umożliwi mi uporządkowanie zdjęć jak również pozwoli na podstawową obróbkę RAWów.
    Oczekiwania?
    Biblioteka - aby pomogła zapanować nad zbiorami fotek poprzez dodawanie kluczowych słów do zdjęć, ocen, etykiet, czułość ISO, zastosowanego aparatu, obiektywu, geotagowanie, rozpoznawanie twarzy, itp. a tym samym filtrowanie.
    Edycja - szybki podstawowy retusz (usuwanie prześwietleń, korekta kolorów, usuwanie ziarnistości, zmiana barw poszczególnych elementów, usuwanie niedoskonałości cery, kadrowanie itp.)
    Tworzenie prezentacji ze zdjęciami
    Druk - mozliwość
    Web - możliwość tworzenia internetowego albumu
    Intuicyjność i prostota obsługi.
    Mogę nabyć Adobe Photoshop Lightroom5 w okazyjnej cenie ( Oryginalna Licencja: ESD-1 Stanowisko-Licencja: Wieczysta-Wersja Językowa: Polska) lub Adobe Premiere Elements Ret 14 w tej samej cenie co LR5.
    Ostatnio edytowane przez Breslauczyk ; 7.12.17 o 01:18
    OM-D E-M 5 markII + mZD 12-40 + mZD 14-150 II + mZD 9-18 + Retrospective 7
    było: NikonD5000/5300 N18-105VR N18-200VR N35/1.8G N50/1.8G N10-24 SB800+Retrospective7

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Breslauczyk Zobacz posta
    No tak, doprecyzuje co autor miał-ma na myśli.
    Focenie typowo amatorskie.
    Mam kilkadziesiąt tysięcy zdjęć, porozrzucanych na różnych nośnikach.
    Zdjęcia w większości w formacie jpg. ale jest trochę w RAWach.
    Zdjęcia robione kompaktem, lustrzanką i bezlusterkowcem jak w stopce.
    Ponieważ, cały styczeń a może i nawet luty, będę wyłączony z aktywnego życia, mając słabą silną wolę, już zrobiłem noworoczne postanowienie, że uporządkuję wszystkie zdjęcia.
    Szukam programu, który umożliwi mi uporządkowanie zdjęć jak również pozwoli na podstawową obróbkę RAWów.
    Oczekiwania?
    Biblioteka - aby pomogła zapanować nad zbiorami fotek poprzez dodawanie kluczowych słów do zdjęć, ocen, etykiet, czułość ISO, zastosowanego aparatu, obiektywu, geotagowanie, rozpoznawanie twarzy, itp. a tym samym filtrowanie.
    Edycja - szybki podstawowy retusz (usuwanie prześwietleń, korekta kolorów, usuwanie ziarnistości, zmiana barw poszczególnych elementów, usuwanie niedoskonałości cery, kadrowanie itp.)
    Tworzenie prezentacji ze zdjęciami
    Druk - mozliwość
    Web - możliwość tworzenia internetowego albumu
    Intuicyjność i prostota obsługi.
    Mogę nabyć Adobe Photoshop Lightroom5 w okazyjnej cenie ( Oryginalna Licencja: ESD-1 Stanowisko-Licencja: Wieczysta-Wersja Językowa: Polska) lub Adobe Premiere Elements Ret 14 w tej samej cenie co LR5.
    Przydatność Lightroom jako jedynej wywoływarki do Olka jest prawdę mówiąc nieco okrojona...
    Polecam eksperymenty z ORF-em z Superpoprawki międzyforumowej -defekty widać jak na dłoni....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Dalej nie wiem o co chodzi. Piszesz o zdjęciach, a Adobe Premiere Elements jest programem do obróbki filmów. No w każdym razie tak mi się wydaje...
    Brałbym PS Elements. Świetna rzecz dla amatora, nawet zaawansowanego.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 7.12.17 o 07:22
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Breslauczyk Zobacz posta
    Szukam programu, który umożliwi mi uporządkowanie zdjęć jak również pozwoli na podstawową obróbkę RAWów.
    Oczekiwania?
    Biblioteka - aby pomogła zapanować nad zbiorami fotek poprzez dodawanie kluczowych słów do zdjęć, ocen, etykiet, czułość ISO, zastosowanego aparatu, obiektywu, geotagowanie, rozpoznawanie twarzy, itp. a tym samym filtrowanie.
    Edycja - szybki podstawowy retusz (usuwanie prześwietleń, korekta kolorów, usuwanie ziarnistości, zmiana barw poszczególnych elementów, usuwanie niedoskonałości cery, kadrowanie itp.)
    Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Lightroom i tego bym polecał. Ma bardzo rozbudowany moduł Biblioteki i chyba najlepszy wśród wywoływarek RAW. Jest też intuicyjny w obsłudze. W razie czego tutoriali w PL nie brakuje.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Przydatność Lightroom jako jedynej wywoływarki do Olka jest prawdę mówiąc nieco okrojona...
    Polecam eksperymenty z ORF-em z Superpoprawki międzyforumowej -defekty widać jak na dłoni....
    jak to się ma do: Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Lightroom i tego bym polecał. Ma bardzo rozbudowany moduł Biblioteki i chyba najlepszy wśród wywoływarek RAW. Jest też intuicyjny w obsłudze. W razie czego tutoriali w PL nie brakuje.
    OM-D E-M 5 markII + mZD 12-40 + mZD 14-150 II + mZD 9-18 + Retrospective 7
    było: NikonD5000/5300 N18-105VR N18-200VR N35/1.8G N50/1.8G N10-24 SB800+Retrospective7

Podobne wątki

  1. Dylemat
    By Janko Muzykant in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26.09.14, 19:26
  2. GF1 czy PEN - mam dylemat!
    By TOKIN in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 15.12.10, 19:38
  3. dylemat
    By Dawid in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 1.10.09, 22:37
  4. Dylemat gdzie kupić E-3
    By buszm in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21.08.08, 16:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.