Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 145

Wątek: Retronaprawa - dyskusja ogólna

  1. #71

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    Nie wiem czy można bez magistra doktorat zrobić ale kto wie...?!
    Można
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  2. #72
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.593
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    No tak nie całkiem ale zgodzę się, że różnica między 600 a 300 nie ma większego znaczenia. Zdjęcie ma ok.1600 px w pionie,
    600 a 300 - nie ma różnicy. Ważne, że 1600. Tłumaczyłem to na PW

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Zeskanowane zdjęcie w 300 dpi może być znacznie większe od tego zeskanowanego w 600dpi.. ..
    Dokładnie tak.
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ..Ja ma z chemii...
    Ja też

  3. #73
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Przy takiej zabawie: niema znaczenia, przy renowacji, konserwacji, retuszu obrazu, ma.
    Dla tych, którzy zapomnieli, "dpi: ilość punktów obrazu na cal"
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  4. #74
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Przy takiej zabawie: niema znaczenia, przy renowacji, konserwacji, retuszu obrazu, ma.
    Dla tych, którzy zapomnieli, "dpi: ilość punktów obrazu na cal"
    Trzymajmy się jednego: jeśli obraz ma bok 1600 px to dpi nie ma najmniejszego znaczenia, nawet przy konserwacji. Dpi ma znaczenie tylko przy ustawianiu parametrów skanowania, bo jeśli przy 300 dpi bok ma 1600 px, to przy 600 dpi będzie miał 3200 px. Po skanowaniu jest już po zawodach i dowolne zmiany dpi nie maja wpływu na wygląd obrazka. Prościej chyba się nie da.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #75
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Trzymajmy się jednego: jeśli obraz ma bok 1600 px to dpi nie ma najmniejszego znaczenia, nawet przy konserwacji. Dpi ma znaczenie tylko przy ustawianiu parametrów skanowania, bo jeśli przy 300 dpi bok ma 1600 px, to przy 600 dpi będzie miał 3200 px. Po skanowaniu jest już po zawodach i dowolne zmiany dpi nie maja wpływu na wygląd obrazka. Prościej chyba się nie da.
    Jak pisałem:
    Cytat Zamieszczone przez Saboor
    Przy takiej zabawie: niema znaczenia
    i masz rację fret, tego się trzymajmy.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #76
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.593
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Przy takiej zabawie: niema znaczenia, przy renowacji, konserwacji, retuszu obrazu, ma.
    Dla tych, którzy zapomnieli, "dpi: ilość punktów obrazu na cal"
    Masz podane ile na cal, OK, a gdzie wymóg ile cali? Nie ma. Wystarczy sie posługiwać pikselami.
    Najprawdopodobniej rozumiem skąd się wzięło niezrozumienie. Na skanerze ustawiamy dpi, a ile cali - tyle ile ma oryginał. Ilość pikseli sama wychodzi. Tylko raz otrzymamy gigantyczny plik - przy skanie z A4, a raz malutki jak zeskanujemy zdjęcie legitymacyjne. Przy A4 nie potrzeba 720 dpi, zapewne wystarczy 300. Żeby nie podawać, że dla dużych zdjęć mało dpi (ile?) dla małych plików dużo dpi, ustalać jakie zdjęcie jest duże a jakie małe itd itp - podawajmy po prostu ile pikseli na boku ma miec plik.

    Dla osoby, jaka dała zdjęcie do naprawy interesujące może być pozyskanie poprawionej fotografii, po to by np wydrukować, przekazać rodzinie itd. I wtedy może chcieć dostać plik 720 czy 600 dpi po to by wydrukować zdjęcie w skali 1:1 o świetnej jakości, nawet gdy skanował coś A4. Tylko, że na forum nie ma sie wysyłać tak dużego pliku. Więc czy jest potrzeba pozyskiwania dużego pliku ze skanu A4 w 720 dpi? Potrzebne to będzie w kontakcie pozaforumowym. Ale o takiej potrzebie/chęci nie wspomniano w regulaminie.

  7. #77
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Masz podane ile na cal, OK, a gdzie wymóg ile cali? Nie ma. Wystarczy sie posługiwać pikselami.
    Najprawdopodobniej rozumiem skąd się wzięło niezrozumienie. Na skanerze ustawiamy dpi, a ile cali - tyle ile ma oryginał. Ilość pikseli sama wychodzi. Tylko raz otrzymamy gigantyczny plik - przy skanie z A4, a raz malutki jak zeskanujemy zdjęcie legitymacyjne. Przy A4 nie potrzeba 720 dpi, zapewne wystarczy 300. Żeby nie podawać, że dla dużych zdjęć mało dpi (ile?) dla małych plików dużo dpi, ustalać jakie zdjęcie jest duże a jakie małe itd itp - podawajmy po prostu ile pikseli na boku ma miec plik.

    Dla osoby, jaka dała zdjęcie do naprawy interesujące może być pozyskanie poprawionej fotografii, po to by np wydrukować, przekazać rodzinie itd. I wtedy może chcieć dostać plik 720 czy 600 dpi po to by wydrukować zdjęcie w skali 1:1 o świetnej jakości, nawet gdy skanował coś A4. Tylko, że na forum nie ma sie wysyłać tak dużego pliku. Więc czy jest potrzeba pozyskiwania dużego pliku ze skanu A4 w 720 dpi? Potrzebne to będzie w kontakcie pozaforumowym. Ale o takiej potrzebie/chęci nie wspomniano w regulaminie.
    Czytaj co cytujesz.
    Cytujesz mój post tylko po to by napisać pod nim to samo??
    Patrz:

    [QUOTE-Saboor]Przy takiej zabawie: niema znaczenia, przy renowacji, konserwacji, retuszu obrazu, ma.
    Dla tych, którzy zapomnieli, "dpi: ilość punktów obrazu na cal"[/QUOTE]
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #78
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.593
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Wiem, że ty wiesz, ale to tłumaczenie skierowane jest do helmutha.

  9. #79
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiem, że ty wiesz, ale to tłumaczenie skierowane jest do helmutha.
    Byłbyś uprzejmy jeszcze raz powtórzyć to tłumaczenie, bo nie łapię w czym problem?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #80
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.593
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Jej. Przeczytaj więc ten post jeszcze raz, albo przeczytaj ponownie te kilka PW jakie wysłałem ci pewien czas temu.
    Żądasz doprecyzowania róznych określeń, definicji słów (np andtora, nie tylko mnie) a sam masz coś zupełnie nieprecyzyjnego w regulaminie.
    Podawanie ilości pikseli na cal bez podania ile cali? Jaki ma to sens? Nie ma. Więc ucieknij od dpi, bo nie potrafisz zapewne podać ile cali ma oryginał. Bo nie wiesz - prawda? jakie kto ma wielkie (albo małe) zdjęcie do zeskanowania.
    1600 pikseli w 300 dpi i w 720 dpi to jest dokładnie tyle samo.

Podobne wątki

  1. Retronaprawa - Regulamin
    By helmuth in forum Retronaprawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.17, 13:08
  2. Retronaprawa - FAQ
    By helmuth in forum Retronaprawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.17, 12:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.