Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 145

Wątek: Retronaprawa - dyskusja ogólna

  1. #31
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jest zapisane w regulaminieCzy to nie wystarcza?
    Szczególne wymaganie nie oznacza, że można przysłać mniejsze zdjęcie, tylko, że ma się szczególne wymagania w temacie zdjęcia o regulaminowej wielkości. Tak mi się to zrozumiało. Niby można obejść regulamin przeskalowując skan w górę...
    Koniec czepiania, wrzuć pierwszą fotkę i zobaczymy co z tego wychodzi.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #32
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... szczególne wymagania w temacie zdjęcia o regulaminowej wielkości. Tak mi się to zrozumiało.
    Nie ma w regulaminie słowa o wielkości skanu zdjęcia przysłanego do naprawy, choć może powinno.
    Zaczniemy natychmiast, jak tylko dostanę właściwy skan
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  3. #33
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Zanotowałem już falstart w zabawie- otrzymałem zdjęcie w formacie jpg o wymiarach 504 x 768 px i rozdzielczości 72 dpi. Trudno mówić w tym wypadku o sensownej naprawie.
    W regulaminie, pkt 4 b, są opisane wymogi odnośnie przysyłanego skanu zdjęcia, które ma być naprawiane.
    Tak tylko wtrącę, będzie trudno dokładnie spełnić wymogi odnośnie przysłanego zdjęcia do naprawy:
    pkt. 4b - "skany powinny być (jeśli to możliwe) w formacie tif (16 bit), o rozdzielczości 720 dpi"

    Tańsze skanery, czy takie w urządzeniach wielofunkcyjnych oferują zazwyczaj max. 600 dpi. (8 bit.) rozdzielczości optycznej. Skanowanie w wyższej (interpolowanej rozdzielczości) za bardzo nie ma sensu, to samo można zrobić w programie graficznym. Taki przykład jeszcze, mały format zdjęcia (jak do dowodu) zeskanowany w 600 dpi. będzie miał rozdzielczość ok. 800 x 1100 pix.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Poza tym, to nawet dwa piksele można zeskanować w rozdziałce 720 dpi i co z tego? Ano nic, obrazek dalej maluśki. Ja bym się dpi nie czepiał, jak ktoś ma A4, to niech nawet w 150 daje

    Niech to się zacznie, a z czasem się dotrze. Wszystkiego się na samym początku nie przewidzi i nie wymyśli.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Niech to się zacznie, a z czasem się dotrze. Wszystkiego się na samym początku nie przewidzi i nie wymyśli.
    Dokładnie.
    Tak jest z każdą akcją: błędy wychodzą "w praniu".
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #36
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Prawdę mówiąc nie rozumiem.
    We wątkach, w galerii i we wszelkich konkursach preferuje się 900 px w pionie i jeszcze niektórzy narzekają, że takie małe.
    Teraz chcecie naprawiać zdjęcie, które ma jeszcze mniej (768 px)?
    Czekaliśmy tyle, to jeszcze poczekajmy
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #37
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    We wątkach, w galerii i we wszelkich konkursach preferuje się 900 px w pionie ...
    W wszelkich konkursach to może nie, ja preferuję 1080 px. w pionie i tak jest zapisane w regulaminie zwykłej popRAWki.
    Nie chcę przez to powiedzieć, że w Retronaprawie też tyle powinno być. To Twoje poletko i niech każda zabawa ma swoje zasady.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Teraz chcecie naprawiać zdjęcie, które ma jeszcze mniej (768 px)?
    Tego nie napisałem.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Czekaliśmy tyle, to jeszcze poczekajmy
    Pewnie, można poczekać..., a może na pierwszą edycję inauguracyjną prowadzący coś zapoda ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #38
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.876
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tak tylko wtrącę, będzie trudno dokładnie spełnić wymogi odnośnie przysłanego zdjęcia do naprawy:
    pkt. 4b - "skany powinny być (jeśli to możliwe) w formacie tif (16 bit), o rozdzielczości 720 dpi"

    Tańsze skanery, czy takie w urządzeniach wielofunkcyjnych oferują zazwyczaj max. 600 dpi. (8 bit.) rozdzielczości optycznej. Skanowanie w wyższej (interpolowanej rozdzielczości) za bardzo nie ma sensu, to samo można zrobić w programie graficznym. Taki przykład jeszcze, mały format zdjęcia (jak do dowodu) zeskanowany w 600 dpi. będzie miał rozdzielczość ok. 800 x 1100 pix.
    I dlatego zamiast podawać dpi proponuję podać zalecaną długość jednego z boków obrazka (można się zastanawiać którego) w pikselach.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #39
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    I dlatego zamiast podawać dpi proponuję podać zalecaną długość jednego z boków obrazka (można się zastanawiać którego) w pikselach.
    Tu będzie trudno określić sztywne ramy z powodu różnych wielkości archiwalnych zdjęć, zdajmy się może na intuicję prowadzącego.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #40
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... mały format zdjęcia (jak do dowodu) ...
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... jak ktoś ma A4, to niech nawet w 150 daje
    Dwa skrajne przypadki.

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    I dlatego zamiast podawać dpi proponuję podać zalecaną długość jednego z boków obrazka (można się zastanawiać którego) w pikselach.
    Jaka powinna być zalecana długość?
    Nie wiem, czy w skanerze nie da się ustawić długość po zeskanowaniu. Nawet gdyby, to dla małego zdjęcia mielibyśmy dużą rozdzielczość a dla dużego małą. Lepiej jednak retusz czy uzupełnianie ubytków robić na zdjęciu, które da się mocno powiększyć bez pikselozy.
    Dlatego uznałem, że skan powinien być wykonany w możliwie dużej rozdzielczości a długość boku powinna być jej wynikiem. Jedynym ograniczeniem jest wielkość pliku jaki można przesłać pocztą. Wg mojej wiedzy gmail przyjmuje do 50MB.
    Tylko jeżeli plik jest zbyt duży, żeby go przesłać pocztą, można myśleć o zmniejszeniu rozdzielczości skanera lub o sposobie przesłania, może chmura?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. Retronaprawa - Regulamin
    By helmuth in forum Retronaprawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.17, 13:08
  2. Retronaprawa - FAQ
    By helmuth in forum Retronaprawa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.12.17, 12:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.