Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Obiektyw M42 z ogniskową ~50 mm do 100 zł?

  1. #1
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria

    Obiektyw M42 z ogniskową ~50 mm do 100 zł?

    Chciałbym sobie zakupić jakiś w miarę jasny manualny obiektyw "portretowy" z mocowaniem M42, z przeznaczeniem do systemu M4/3. Czyli powiedzmy coś w rejonie ogniskowej 50 mm, z jasnością typu 1.8 lub 2. Chciałbym jednak ograniczyć się do kwoty rzędu 100 zł (chyba że moje ograniczenie jest bezsensowne?). Ograniczenie taki przyjąłem głównie dlatego, że te obiektywy które często uznawane są za "super" kosztują 400 zł lub więcej, a w takiej sytuacji wolę już dołożyć i kupić obiektyw dedykowany do M4/3 (np. 45 mm 1.8 od Olympusa).

    Przeglądając internet i allegro, na moje oko wychodzi, że z takim założeniem w zasadzie w grę wchodzi tylko Helios (np. 44M-4) lub Pentacon (np. 50/1.8) - oczywiście jeśli chce się kupić coś sprawnego i w dobrym stanie. Z tych dwóch raczej bym wybrał Pentacona, ale może jesteście w stanie polecić jakiś inny model którego warto byłoby szukać w takiej cenie? Ewentualnie może moje założenie jest złe i do takich zastosowań lepiej dołożyć powiedzmy do 200 zł (jeszcze byłoby to akceptowalne, ale to już max), albo kupić coś dłuższego?
    Ostatnio edytowane przez FreddieChopin ; 2.12.17 o 11:59

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Mam Pentacona 1.8/50 i sobie chwalę. Heliosy miały większy rozrzut jakościowy i chyba trudniej trafić na dobry egzemplarz. Przy wyborze kierowałem się opisem i zdjęciami. Lepiej dołożyć 20 czy 30 zł i kupić w jak najlepszym stanie. Dobrze żeby miał także obydwa dekielki.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Polecam Zenitar 50/1.7. Optycznie sporo lepszy od Pentacona.

  4. #4
    Moderator Awatar FreddieChopin
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    102
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Na alledrogo Zenitary o tej jasności są aż dwa, w cenie ponad 300 zł, więc już chyba naprawdę lepiej dołożyć te kilka setek i mieć Olympusa 45 (;

  5. #5
    Awatar solnaAlicja
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    96
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez FreddieChopin Zobacz posta
    w jakiś w miarę jasny manualny obiektyw "portretowy" z mocowaniem M42, z przeznaczeniem do systemu M4/3...do kwoty rzędu 100 zł ?
    Oglądnij Helios 44-2 lub jak trafisz Heliosa 44. Na pełnej dziurze nie za ostry, w sam raz do portretu i ładnie bebła tło.
    Ostatnio edytowane przez solnaAlicja ; 2.12.17 o 16:54

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2017
    Mieszka w
    Poniatowa
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Myślę, że Takumary 1.8 lub 2.0 też zrobią robotę...są naprawdę ostre a rozrzutu jakościowego po Japończykach bym się nie odziewał. Coś zrobionego przez Tomiokę też w tych pieniądzach powinno się znaleźć. Auto Revuenon 1.4 za około 250 pln lub Auto Revuenon MC 50mm F1.7 za 100-150 ale jest jeszcze wersja 1.9 i ta jest naprawdę niedroga a nie wymaga losowania tak jak przypadku radzieckich szkieł. http://allegro.pl/revuenon-1-9-50-m42-i7054279517.html
    a tu opis http://blog.bkspicture.com/review_Re...50mm_f1.9.html


  7. #7
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Polecam Zenitar 50/1.7. Optycznie sporo lepszy od Pentacona.
    Mam Zenitara M2s 2/50 i powiem, że optycznie jest bajer. Dodatkowo jest lekki bo ma obudowę z plastiku ale ma też jedną poważną wadę, te plastiki są tak spasowane, że pokrętło ostrości zamiast chodzić płynnie to chodzi jakoś tak skokowo co mnie osobiście bardzo wq...... przy zabawkach

    I cały czas będę powtarzał - polecam wszystkim speedboostera do manuali (koszt to 60-70 $ pod M42)
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2017
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Do stówki to szukaj Heliosa. Najlepiej 44-3 bo najlepszy optycznie jest.

  9. #9
    Awatar lestek
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Miałem podobny problem z wyborem ''jasnego'' ale zrozumiałem że ciemnym też zrobię zdjęcia na bardziej czułym filmie (400iso) zaoszczędziłem na obiektywie, zainwestowałem w klisze. Polecam takie rozwiązanie.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ja mam Heliosa 44 M
    Genialny w całym zakresie. Jak na radziecką produkcję, to wyjątkowo pięknie pracuje pod światło.
    Ostatnie zdjęcia co wrzucałem to właśnie nim robione:

    Wszysko na pełnej dziurze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010333a.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	469,9 KB
ID:	199409Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3120742.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	431,4 KB
ID:	199410
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Ogniskowa
    By erol in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14.08.13, 23:59
  2. obiektyw z dużą ogniskową do E-420
    By Vandom in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 3.12.10, 22:24
  3. Ogniskowa w zestawie E-System + obiektyw T-Mount
    By Latawiec in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21.09.09, 15:50
  4. E-510 na ile ustawić ogniskową?
    By Cinderella in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23.04.09, 13:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.