Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 1

  1. #21
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    I będzie ankieta do wybrania najlepszego zdjęcia z 40 prac? Pasjonujące. Przeglądanie 40 bardzo podobnych zdjeć. Nie rozumiem tego konkursu.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    Mam super pomysł na przyspieszenie wysyłania prac
    Rozważmy zmianę w regulaminie
    Załóżmy, że jest 5 dni na zgłoszenie prac.
    Ten kto wysyła w dniu ogłoszenia dostaje 5pkt za ekspres.
    W następnym dniu 4 pkt itd.

    Na pewno będą szybciej spływały
    Ten pomysł do mnie nie przemawia. Ktoś może być poza domem i nie ma możliwości w pierwszy dzień pobawić się zdjęciem. To nie może wpływać na przyznawanie jakichkolwiek punktów.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    I będzie ankieta do wybrania najlepszego zdjęcia z 40 prac? Pasjonujące. Przeglądanie 40 bardzo podobnych zdjeć. Nie rozumiem tego konkursu.
    I z tego też powodu postuluję odejścia od samej obróbki rawów i dopuszczenie obróbki w każdym programie pod warunkiem, że nie będą dodawane, ani usuwane żadne elementy oryginału i nie będą też dodawane inne pliki graficzne np. jako tło. Będzie ciekawiej i sprawiedliwiej bo możliwości wywoływarek są bardzo różne. Dopuszczenie innych programów wyrówna szanse. Gimpa może mieć każdy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #24
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    TO nie jest kwestia obróbki i programu, po prostuu od strony głosującego, ten konkurs jest strasznie nudny i uciążliwy. Przeglądanie 10-40 takich samych kadrów. No dzięki.

  5. #25
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    TO nie jest kwestia obróbki i programu, po prostuu od strony głosującego, ten konkurs jest strasznie nudny i uciążliwy
    Mam nadzieję, że nie dla wszystkich głosujących. Nudnego konkursu prowadzić bym nie chciał.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    TO nie jest kwestia obróbki i programu, po prostuu od strony głosującego, ten konkurs jest strasznie nudny i uciążliwy. Przeglądanie 10-40 takich samych kadrów. No dzięki.
    Jak się zwiększy swobodę obróbki, to różnice będą większe. Dla mnie to nawet ciekawe, można zobaczyć co da się wyciągnąć z jednego obrazka.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #27
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jak się zwiększy swobodę obróbki, to różnice będą większe. Dla mnie to nawet ciekawe, można zobaczyć co da się wyciągnąć z jednego obrazka.
    Większa swoboda już jest. Brak exifa na to pozwala. Sam wysłałem, ale grizz ma rację.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Większa swoboda już jest. Brak exifa na to pozwala. Sam wysłałem, ale grizz ma rację.
    Obchodzenie regulaminu nie jest rozwiązaniem. Grizz zawsze ma rację. Ale takich z zawsze racją kilku już było i efekty widać. Tu nie chodzi o rację, tylko o podtrzymanie i rozwój życia na tej planecie. Może szukajmy nowej formuły, najlepiej metodą małych kroków, bo na duże już nas nie stać. Faktem jest, że jak zobaczyłem wybór fotki do konkursu, to czułki mi opadły, a jak sobie pomyślę o 40 wariacjach w tym temacie, to opada mi reszta, ale nasze konkursy są na szczęście ciekawsze. Brakuje mi tylko zalegalizowania wszelkich gimpów i fotoszopów.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Obchodzenie regulaminu nie jest rozwiązaniem. Grizz zawsze ma rację. Ale takich z zawsze racją kilku już było i efekty widać. Tu nie chodzi o rację, tylko o podtrzymanie i rozwój życia na tej planecie. Może szukajmy nowej formuły, najlepiej metodą małych kroków, bo na duże już nas nie stać. Faktem jest, że jak zobaczyłem wybór fotki do konkursu, to czułki mi opadły, a jak sobie pomyślę o 40 wariacjach w tym temacie, to opada mi reszta, ale nasze konkursy są na szczęście ciekawsze. Brakuje mi tylko zalegalizowania wszelkich gimpów i fotoszopów.
    grizz nie jest POlitykiem i grizz zawsze PISze dobrze.
    Nawiązując do Twoich ostatnich słów - to nie jest obchodzenie regulaminu, a używanie bądź nie PS lub Gimpa to niedopatrzenie regulaminu.
    Co to jest ACR - definicja: Adobe Camera Raw, to darmowe rozszerzenie (plugin) do programu Adobe Photoshop.
    Jak to działa ? Ano kiedyś próbowałem. RAW jest wywoływany w ACR, a dalsza obróbka jest w PS. Wniosek - użytkownicy ACR są z automatu na lepszej pozycji, bo mogą PS-a używać.
    Inny przykład: dozwolony jest Ufraw, tyle że on odpala RAW-a, wywołuje (demozaikowanie) i następnie uruchamia Gimpa. Linuxowy Fotoxx jest na stałe skorelowany z RawTherapee - odpalasz, wywołujesz i używasz RT lub Fotoxx.
    Zabronienie wszelakich gimpo/szopów nie ma sensu, ponieważ programy są tak tworzone że często się uzupełniają.
    Zabronienie używania wtyczek jest błędne z założenia, ponieważ np. Darktable jest modułowe i z samych wtyczek się składa. Teoretycznie nie miałbym prawa brać udziału w zabawie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...RAW jest wywoływany w ACR, a dalsza obróbka jest w PS. Wniosek - użytkownicy ACR są z automatu na lepszej pozycji, bo mogą PS-a używać. ...
    Podobnie jest w programie Zoner czy Affinity Photo. Dalszej obróbki być nie musi, zdjęcie może być tylko zmniejszone (ewentualnie po zmniejszeniu wyostrzone) i zapisane do JPG.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 2.01.18, 01:15
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26.12.17, 23:10
  3. popRAWka Edycja Specjalna, RAW nr 2
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 23.12.17, 14:48
  4. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 22:18
  5. popRAWka Edycja specjalna - dyskusja ogólna
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17.12.17, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.