Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: ON1 Photo RAW 2018

  1. #11

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    A w DxO to odszumianie PRIME czy zwykłe?

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez schuttenbach Zobacz posta
    A w DxO to odszumianie PRIME czy zwykłe?
    Odszumianie zwykłe. To wersja DxO Optics Pro 11 Essential (do pobrania za darmo do końca listopada), gdzie PRIME jest nieaktywne.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Drugie porównanie odszumiania, tym razem zwracałem też uwagę aby w miarę możliwości zachować szczegóły. Plik z mojego aparatu G5 na ekstremalnym ISO 6400. W ON1 zastosowałem "dwustopniowe" odszumianie (w panelu Develop i Effects), podobnie jak to opisywałem wcześniej w poście #9. Celem było zminimalizowanie szumu kolorowego.
    W celu porównania, klikamy do oporu na zdjęciu aby uzyskać pełen rozmiar. Dobrze otworzyć sobie porównywane zdjęcia w dwu zakładkach przeglądarki, lub po powiększeniu zapisać sobie na dysku. Pierwsze dwa zdjęcia są w pełnej rozdzielczości wyeksportowane bezpośrednio z programów LR i ON1. Następne dwa także bezpośrednio z wywoływarek, ale z zmniejszonym bokiem do 1200 pix.

    pełna rozdzielczość
    LR4:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LR_P1010923.jpg
Wyświetleń:	637
Rozmiar:	5,50 MB
ID:	195456 ON1:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ON1_P1010923.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	5,48 MB
ID:	195457


    zmniejszone
    LR4:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LR_ bok_1200.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	841,1 KB
ID:	195458 ON1:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ON1_bok_1200.jpg
Wyświetleń:	524
Rozmiar:	874,8 KB
ID:	195459

    Co mnie nieco zdziwiło, po wyeksportowaniu zdjęcia z ON1 w pełnej rozdzielczości, na niebie i budynkach pojawiło się sporo świecących/gorących pikseli. Podczas podglądu 1:1 na ekranie monitora naliczyłem ich tylko kilka. Nie wiem co jest tego powodem..., może jakiś mój błąd... W obu programach operowałem tylko suwakami od redukcji szumu i wyostrzania. Wyostrzanie bardzo delikatne. Na zmniejszonym zdjęciu z ON1 do 1200 pix, już tych świecących pikseli nie widać.
    Moim zdaniem jeśli chodzi o odszumianie, to LR sprawuje się wyraźnie lepiej od ON1.

    PS.
    Spodziewałem sie po zapowiedziach trochę szybszej pracy programu. Eksport do JPG trwa znacznie dłużej niż w LR4. Przesuwanie zdjęcia przy podglądzie 1:1 odbywa się takimi skokami (w LR4 płynnie). Tu pewnie wina mojego już nieco leciwego komputera i bardzo możliwe, że LR6 działałby u mnie także znacznie wolniej.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Różnica kolosalna. ON1 nawet dołożył w niektórych miejscach wrażenie poruszenia fotki gratis (np. ulica). Na podstawie tego porównania można też chyba powiedzieć, że różnice w jakości matrycami mogą w praktyce być różnicami w jakości ich oprogramowania
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Odszumianie zwykłe. To wersja DxO Optics Pro 11 Essential (do pobrania za darmo do końca listopada), gdzie PRIME jest nieaktywne.
    Dzięki za linka, szkoda że PRIME nie dali

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    ON1 wypuścił wersję ON1 Photo Raw 2018 - beta 3.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    ON1 wypuścił wersję ON1 Photo Raw 2018 - beta 3.
    Z tłumaczenia google w Beta 3 poprawiono:

    Oto niektóre z największych poprawek i poprawek w ON1 Photo RAW 2018 Beta 3 (12.0.0.3979). Pełne informacje o wersji można znaleźć tutaj .
    • Ulepszone wyrównanie, deghosting i odwzorowanie tonów HDR.
    • Ulepszony odczyt EV w HDR
    • Zmniejszone zużycie pamięci w panoramie
    • Ulepszone wyrównanie panoramy i wykorzystanie jak największej liczby zdjęć
    • Dodano tryb szybkiego podglądu - nadal pracujemy nad tym, ale zwiększy się szybkość, zwłaszcza na niskich kartach graficznych. Możesz włączyć tę opcję w preferencjach.
    • Ulepszony Perfect Brush, teraz maluje mniej kolorów niż farba. Kontrola przejścia ma również większy zakres i jest zorientowana prawidłowo
    • Udoskonalone drukowanie danych wyjściowych przy użyciu koloru zarządzanego przez drukarkę zamiast profilu drukarki
    • Naprawiono błąd z macOS 10.9
    • Dodaj wsparcie dla Fujifilm X-E3, Sony Cyber ​​shot DSC RX10 IV i Olympus E-M10 III
    • Zwiększono rozmiar ikon w narzędziu - dobrze i zderzaki, aby łatwiej było je zobaczyć
    • Mnóstwo innych poprawek błędów i usprawnień wydajnościowych


    O odszumianiu (zwłaszcza szumu kolorowego) się nie chwlą, więc pewnie na razie bez zmian, czyli nie najlepiej. Moja opinia poparta przykładami nie jest odosobniona (poszperałem trochę w internecie). Program się rozwija i pewnie to też kiedyś poprawią.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Zaktualizowałem ON1 Photo RAW 2018 do Beta 3. Wbrew zapowiedziom nie mogę potwierdzić o zwiększeniu ikon. Są takie jak były: ikony z prawej ułożone w pionie. Mniejsza o to.

    Przyjrzałem sie jak w programie działa przygaszenie świateł, coś co często używam, może nazbyt często. Posłużyłem się RAW-em z ostatniej popRAWki autorstwa RafS.

    Plik na domyślnych ustawieniach w LR wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LR_domyślne ustawienia.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	660,2 KB
ID:	195601

    Po użyciu suwaka Highlights wartość -100 w LR:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LR_światła -100.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	646,7 KB
ID:	195602

    Podobny zabieg w ON1 - Highlights wartość -100 efekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ON1_światła -100.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	511,3 KB
ID:	195603

    Tak jeszcze do porównania dołączę efekt z DxO OpticsPro 11 Essential - Highlights wartość -100 efekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DxO 11_światła -100.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	531,6 KB
ID:	195604


    Oceniłbym, że w ON1 Photo RAW przygaszenie świateł działa dobrze, a najważniejsze, że selektywnie i wpływ na inne tony jest pomijalny podobnie jak w LR. Zakres tego przygaszenia jest nieco mniejszy niż w LR, ale i tu można posiłkować się dodatkowymi filtrami w panelu Effects, jak np. Dynamiczny kontrast czy HDR Look (wpływając tylko na światła).
    Co do DxO jak dla mnie suwak Highlights działa mało selektywnie przyciemniając całe zdjęcie.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Jest już BETA 4.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Podobne wątki

  1. Kalendarz 2018
    By Saboor in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.12.17, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.