Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Olympus Zuiko 8-19 F4.0-5.6 w parze z Olympus MMF-1

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus Zuiko 8-19 F4.0-5.6 w parze z Olympus MMF-1

    Szanowni,

    Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

    Generalnie potrzebuję szerokiego szkła (UWA), 12-32 które obecnie posiadam czasem jest za wąskie.
    Na OLY 7-14/2.8 mnie nie stać podobnie jak na Panasa 7-14/4. Dodatkowo w obu tych przypadkach nie ma opcji użycia okrągłego filtra Polar/ND
    Zastanawiam się nad zakupem Olympusa Zuiko 8-19 F4.0-5.6 z systemu 4/3 i podłączeniu go przez przejściówkę MMF-1 do mojego EM-10 mark II - według recenzji jest lepszy od swojego odpowiednika w m4/3
    Czy ktokolwiek z was miał doświadczenie z takim zestawem? Jestem ciekaw pracy AF w tym obiektywie a wyczytałem gdzieś, że jest "zoptymalizowany" pod kątem detekcji kontrastu więc w teorii AF powinien działać ok.

    Będę wdzięczny za pomoc
    EM-5 MII + Oly 12-40/2.8 + TOKINA RMC 135/2.8
    było EM-10 MII + EZ14-42 + LUMIX 25/1.7

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    W obiektywie szerokokątnym wolny AF - bo on będzie woolnyy - jest mniej odczuwalny.
    Natomiast gabaryt takiego zestawu z przejściówką będzie już spory
    (ten obiektyw to 9-18 /4-5.6)
    Druga kwestia- produkcja tych obiektywów została zakończona juz jakiś czas temu, sztuka bedzie miała kilka lat.
    Próbowałbym kupić jednak mZD 9-18 z drugiej ręki.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    W obiektywie szerokokątnym wolny AF - bo on będzie woolnyy - jest mniej odczuwalny.
    Natomiast gabaryt takiego zestawu z przejściówką będzie już spory
    (ten obiektyw to 9-18 /4-5.6)
    Druga kwestia- produkcja tych obiektywów została zakończona juz jakiś czas temu, sztuka bedzie miała kilka lat.
    Próbowałbym kupić jednak mZD 9-18 z drugiej ręki.
    ZD 9-18 + MMF-1 to waga około 360 g
    mZD9-18 waży 155
    Wagowo różnicy wielkiej nie ma, a kupić używany mZD 9-18 w cenie około 1,500 graniczy z cudem
    Mam możliwość zakupu egzemplarza praktycznie nie używanego. bardzo mnie interesowała kwestia AF, wolny to wolny ale najważniejsze że jest.
    Do statycznych zdjęć landszaftów i architektury powinien wystarczyć.
    EM-5 MII + Oly 12-40/2.8 + TOKINA RMC 135/2.8
    było EM-10 MII + EZ14-42 + LUMIX 25/1.7

  4. #4
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ja bym jednak wolał dopłacić do mzuiko. ze dwa lata temu kupiłem używany za 1600 a przecież ilość używek była wtedy mniejsza......Gabaryty tego obiektywu sa genialne, po złożeniu jest wielkości standardowego kita. Przez wiele lat używałem do minolty zoom 17-35 i często nie załapywał mi się do torby właśnie z uwagi na ciężar i rozmiary....

  5. #5
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    miałem ZD9-18 + adapter do GX7, sprzedałem i kupiłem samyanga 7,5/3,5 - teraz jestem zadowolony szkło małe, ostrzenie z FP nie jest problemem dzieje sie to szybciej niż AF w ZD9-18+ adapter na dodatek szkło lepsze optycznie , cenowo mozna sie zmieścić w 800 zł
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar sikor
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.056
    Siła reputacji
    220
    Moja galeria
    Używam zestawu ZD9-18+ MMF3+EM1. Obiektyw kupiłem z tego co pamiętam za 1100 zyla. Też miałem dylemat przed zakupem - kupić nowy m4/3 czy kupić 9-18 z dużego systemu. Wygrała opcja druga - tym bardziej że mam jeszcze E-30 (sporadycznie używany). Zestaw sprawuje się bardzo dobrze - problem stanowi tylko adapter. Wybrałem zamiennik Fotga i czasami przy przepinaniu obiektywów korpus nie rozpoznaje obiektywu. Bywa to baaardzo irytujące.
    Zdjęcia z tego zestawu znajdziesz w moim wątku, np. https://forum.olympusclub.pl/attachm...4&d=1468006101 i kilka następnych.
    Jeżeli masz możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie, to moim zdaniem warto. Pamiętaj tylko że obiektywy z dużego 4/3 coraz trudniej sprzedać.
    OM-1; E-M5 II; E-M1; XZ-2; trochę słoików

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Używam zestawu ZD9-18+ MMF3+EM1. Obiektyw kupiłem z tego co pamiętam za 1100 zyla. Też miałem dylemat przed zakupem - kupić nowy m4/3 czy kupić 9-18 z dużego systemu. Wygrała opcja druga - tym bardziej że mam jeszcze E-30 (sporadycznie używany). Zestaw sprawuje się bardzo dobrze - problem stanowi tylko adapter. Wybrałem zamiennik Fotga i czasami przy przepinaniu obiektywów korpus nie rozpoznaje obiektywu. Bywa to baaardzo irytujące.
    Zdjęcia z tego zestawu znajdziesz w moim wątku, np. https://forum.olympusclub.pl/attachm...4&d=1468006101 i kilka następnych.
    Jeżeli masz możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie, to moim zdaniem warto. Pamiętaj tylko że obiektywy z dużego 4/3 coraz trudniej sprzedać.
    tylko AF em1 ze szkłami z duzego systemu to inna bajka
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Używam zestawu ZD9-18+ MMF3+EM1. Obiektyw kupiłem z tego co pamiętam za 1100 zyla. Też miałem dylemat przed zakupem - kupić nowy m4/3 czy kupić 9-18 z dużego systemu. Wygrała opcja druga - tym bardziej że mam jeszcze E-30 (sporadycznie używany). Zestaw sprawuje się bardzo dobrze - problem stanowi tylko adapter. Wybrałem zamiennik Fotga i czasami przy przepinaniu obiektywów korpus nie rozpoznaje obiektywu. Bywa to baaardzo irytujące.
    Zdjęcia z tego zestawu znajdziesz w moim wątku, np. https://forum.olympusclub.pl/attachm...4&d=1468006101 i kilka następnych.
    Jeżeli masz możliwość zakupu w atrakcyjnej cenie, to moim zdaniem warto. Pamiętaj tylko że obiektywy z dużego 4/3 coraz trudniej sprzedać.
    Co do adaptera to na pewno chciałbym użyć MMF-1.
    Tutaj serdecznie dziękuję użytkownikowi sikor za opinie, nigdzie nie mogłem znaleźć info jak ten obiektyw sprawuje się na M4/3

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    miałem ZD9-18 + adapter do GX7, sprzedałem i kupiłem samyanga 7,5/3,5 - teraz jestem zadowolony szkło małe, ostrzenie z FP nie jest problemem dzieje sie to szybciej niż AF w ZD9-18+ adapter na dodatek szkło lepsze optycznie , cenowo mozna sie zmieścić w 800 zł
    Bardziej skłaniam się ku obiektywowi typu zoom niż ku stałce. Zależy mi na tym pokryciu ogniskowych, dodatkowo zamierzam w przyszłości zakupić Oly 12-40. Myślę, że da mi to swobodę i wygodę operowania dwoma szkłami o sporym użytecznym zakresie.

    Generalnie nadal mam niezłą zagwozdkę, z jednej strony kusi cena, z drugiej kwestia późniejszej odsprzedaży nieco zniechęca.
    EM-5 MII + Oly 12-40/2.8 + TOKINA RMC 135/2.8
    było EM-10 MII + EZ14-42 + LUMIX 25/1.7

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Mam i używam zd 9-18 z m4/3. Został mi z dużego systemu.
    Af jest irytujaco wolny (a należę do cierpliwych w tej kwestii) z em5. Na tyle, że w większości przypadków używam MF. Zestaw jest duzy, ale bez przesady.
    Ostatnio często używam go do filmowania.
    Jednakże mogąc mieć małego 9-18 za 300 zł więcej to raczej bym się nie zastanawiał.
    A jeżeli planujesz 12-40 w niedalekiej przyszłości to zdecydowanie bardziej przekonywujacy jest polecany wyżej samy 7,5mm
    Ostatnio edytowane przez Hrr ; 24.10.17 o 10:00
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Mam i używam zd 9-18 z m4/3. Został mi z dużego systemu.
    Af jest irytujaco wolny (a należę do cierpliwych w tej kwestii) z em5. Na tyle, że w większości przypadków używam MF. Zestaw jest duzy, ale bez przesady.
    Ostatnio często używam go do filmowania.
    Jednakże mogąc mieć małego 9-18 za 300 zł więcej to raczej bym się nie zastanawiał.
    A jeżeli planujesz 12-40 w niedalekiej przyszłości to zdecydowanie bardziej przekonywujacy jest polecany wyżej samy 7,5mm
    Generalnie potrzebuję "szeroko" ale rektalinearnie. Obiektywy typu fish-eye nie wchodzą w grę - a takim jest samyang 7,5mm
    Problem jest także ze znalezieniem mZD 9-18 w cenie oscylującej w granicach 1600 PLN. Duże ZD 9-18 mogę dostać z przejściówką za 1300 PLN
    Podsumowując, chętnie dołożę te 300 - tyle, że nigdzie nie widzę ofert w tej cenie.
    EM-5 MII + Oly 12-40/2.8 + TOKINA RMC 135/2.8
    było EM-10 MII + EZ14-42 + LUMIX 25/1.7

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.11.13, 16:31
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.