Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Wątek: Koniec Adobe Lightroom w wersji pudełkowej.

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria

    Koniec Adobe Lightroom w wersji pudełkowej.

    Firma Adobe zaprezentowała wczoraj nowe wersje swojego sztandarowego pakietu do wywoływania i obróbki fotografii, programu Lightroom.

    Po raz pierwszy do dyspozycji dostajemy dwa warianty oprogramowania – Lightroom Classic CC oraz Lightroom CC. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób pracujących jak do tej pory, w oparciu o trzymane na dysku lokalne pliki, drugi natomiast przechowuje zdjęcia w chmurze, umożliwiając ich edycję z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Wszystkie programy pracują wyłącznie w oparciu o model subskrypcyjny, ich premiera oznacza więc koniec pudełkowej wersji Lightrooma – nie przestanie ona oczywiście działać, ale użytkownicy mogą zapomnieć o dalszych aktualizacjach
    Nowe programy są dostępne w następujących ofertach:

    Plan Lightroom CC – w ramach planu otrzymujemy Lightroom CC oraz 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, cena 12,29 €/mies z VAT.
    Plan fotograficzny – w ramach planu otrzymujemy Lightroom CC, 20 GB przestrzeni dyskowej w chmurze oraz programy Lightroom Classic CC i Photoshop CC, cena 12,29 €/mies z VAT.
    Plan fotograficzny obejmujący 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze – w ramach plany otrzymujemy Lightroom CC, 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze oraz programy Lightroom Classic CC i Photoshop CC, 24,59 €/mies z VAT.

    źródło: tabletowo.pl

    Ałała
    w tej chwili pudełkowa wersja LR 6 kosztuje np w Komputroniku 599 zł. Kupiłem LR po zakupie E-M1 czyli.. 4 lata temu, za jakieś 110 EUR.
    Obecnie najtańszy plan subskrypcji to 600 zł ale rocznie.

    Trzeba będzie szukać innego softu.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Firma Adobe zaprezentowała wczoraj nowe wersje swojego sztandarowego pakietu do wywoływania i obróbki fotografii, programu Lightroom.

    Po raz pierwszy do dyspozycji dostajemy dwa warianty oprogramowania – Lightroom Classic CC oraz Lightroom CC. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób pracujących jak do tej pory, w oparciu o trzymane na dysku lokalne pliki, drugi natomiast przechowuje zdjęcia w chmurze, umożliwiając ich edycję z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Wszystkie programy pracują wyłącznie w oparciu o model subskrypcyjny, ich premiera oznacza więc koniec pudełkowej wersji Lightrooma – nie przestanie ona oczywiście działać, ale użytkownicy mogą zapomnieć o dalszych aktualizacjach
    Nowe programy są dostępne w następujących ofertach:

    Plan Lightroom CC – w ramach planu otrzymujemy Lightroom CC oraz 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze, cena 12,29 €/mies z VAT.
    Plan fotograficzny – w ramach planu otrzymujemy Lightroom CC, 20 GB przestrzeni dyskowej w chmurze oraz programy Lightroom Classic CC i Photoshop CC, cena 12,29 €/mies z VAT.
    Plan fotograficzny obejmujący 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze – w ramach plany otrzymujemy Lightroom CC, 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze oraz programy Lightroom Classic CC i Photoshop CC, 24,59 €/mies z VAT.

    źródło: tabletowo.pl

    Ałała
    w tej chwili pudełkowa wersja LR 6 kosztuje np w Komputroniku 599 zł. Kupiłem LR po zakupie E-M1 czyli.. 4 lata temu, za jakieś 110 EUR.
    Obecnie najtańszy plan subskrypcji to 600 zł ale rocznie.

    Trzeba będzie szukać innego softu.
    Myślę że to ci daje LR6, jeszcze na długo będzie wystarczająco dobre i jeśli nie stanie się coś co go unieruchomi nie widzę potrzeby żeby zmieniać soft, zresztą nie widzę niczego co by było równie dobre i wygodne. Przetestowałem wiele wywolywarek RAW i programów do obróbki zdjęć, moim zdaniem LR6 to był mój najbardziej udany zakup.
    czasami mniej znaczy więcej..

  3. #3
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Mówiły jaskółki że nie dobre są....monopole
    Adobe idzie wyraźnie w stronę zawodowców, olewając "drobnice" czyli amatorów. ich dotychczasowe zyski potwierdzają kierunek, a dominująca pozycja, szczególnie PS, pozwala na taki ruch. Na DPreview też wielu niezadowolonych i trochę głosów zawodowców którym taka zmiana wisi......

    LR6 będzie na tak długo wystarczająco dobre, dopóki nie zmienisz aparatu na najnowszy, nie wspierany.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Myślę że to ci daje LR6, jeszcze na długo będzie wystarczająco dobre i jeśli nie stanie się coś co go unieruchomi nie widzę potrzeby żeby zmieniać soft, zresztą nie widzę niczego co by było równie dobre i wygodne. Przetestowałem wiele wywolywarek RAW i programów do obróbki zdjęć, moim zdaniem LR6 to był mój najbardziej udany zakup.
    Zgadzam się z powyższym. Z kupnem nieco się pośpieszyłem, bo mam wersję Lightroom 4. Również testowałem/testuje wiele różnych wywoływarek RAW i także nie znalazłem równie dobrego i wygodnego (intuicyjnego - w ogóle nie przeszkadza mi, że jest po ang.) w obsłudze programu. To oczywiście moje subiektywne zdanie. Nawet jeśli w przyszłości zmienię aparat na nowszy i LR4 nie będzie go obsługiwał to wybiorę konwersję RAW do uniwersalnego DNG. Na pewno nie skuszę się na abonamentową opłatę.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19.10.17 o 15:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wÄ…tki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Przyjrzyjcie się Afinity, możliwości spore, czasem większe, upierdliwość w używaniu nieco większa, lub inaczej mówiąc trochę inna "konstrukcja"...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Przyjrzyjcie się Afinity, możliwości spore, czasem większe, upierdliwość w używaniu nieco większa, lub inaczej mówiąc trochę inna "konstrukcja"...
    Próbowałem . Nie chciał mi działać na Windows 7 Home Premium 64 bit.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wÄ…tki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Mam LR 5.7 i dopóki obsługuje moją obecna puszkę czyli E-M1 mark I, nie ma sensu zmieniać. Natomiast po ewentualnym zakupie nowej puszki będzie niezły zonk.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Trzeba będzie się rozglądać za czymś innym ze zintegrowaną biblioteką bo tym u mnie Lightroom wygrywał.
    Zapraszam do mojego wÄ…tku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Już od dawna używam C1. Uważam ze jest dużo lepszy do rawow z Olka. Poza tym ma genialne zarządzanie kolorem 🙂

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Niezła lipa. Adobe poczuł się pewnie, to przeszli na mniej wygodną dla użytkowników opcję.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wÄ…tki

  1. Adobe Lightroom 6/CC
    By gietrzy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 1.03.20, 01:37
  2. Adobe Lightroom 6 - a jednak będzie!
    By gietrzy in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24.01.15, 14:53
  3. [Adobe Lr] Adobe Lightroom 5 Tips & Tricks Round-Up
    By mareksopl in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.08.14, 08:32
  4. Adobe Lightroom Version 1.4 na 1.3.1
    By Mirek54 in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15.07.08, 23:17
  5. [Adobe Lr] Adobe Lightroom - ciemnia cyfrowego fotografa, cz.
    By black_bird in forum Porady dotyczÄ…ce fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29.04.08, 08:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.