Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 17/2017 wybieramy max. 3 prace

Głosujących
36. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. ogc13

    6 16,67%
  • 2. szafir51

    9 25,00%
  • 3. dudidu

    4 11,11%
  • 4. A56

    12 33,33%
  • 5. andtor2

    4 11,11%
  • 6. Bzyku

    8 22,22%
  • 7. Bodzip

    6 16,67%
  • 8. tropic

    4 11,11%
  • 9. Rabbit

    3 8,33%
  • 10. DzejPi

    7 19,44%
  • 11. Dziadek

    0 0%
  • 12. RafS

    14 38,89%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: popRAWka 17/2017 Głosowanie i Wyniki

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Dzięki piękne, jestem zaskoczony, nie spodziewałem się, miałem nadzieję, na jakieś 2-3 głosy, a tu taka niespodzianka
    W mojej wersji ważne były 3 etapy:
    1) Rozjaśnić całe zdjęcie, wydobyć kolor budynku, pokazać fakturę cegły i wzmocnić jej kolor
    2) przyciemnić delikatnie niebo(w stosunku do rozjaśnionego całego zdjęcia), wyciągnąć chmury, ale nie przesadzać z fakturą, i wyrazistością, tak aby budynek wychodził na pierwszy plan a niebo było wciąż delikatne
    3) rozjaśnić chodnik i nieco pozbawić go wyrazistości, tak aby tylko podświetlał drogę do budynku, wskazywał go, ale żeby się nie skupiać na nim, jednocześnie żeby nie rozmydlić go tak, że będzie nic nie znaczącą jasną plamą.

    Jeszcze dziś coś wyślę, żebyśmy mogli się popRAWiać dalej
    czasami mniej znaczy więcej..

  2. #32
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nikt nie kwapi się na temat prac coś napisać, to może ja skrobnę kilka zdań. Na temat gustów i wyborów wiadomo nie dyskutujemy. Jak wiecie przywiązuję sporą wagę do technikaliów (może za dużą ) i w tym temacie będzie kilka uwag. Praca nr 1 nie wyszło dobrze niebo. Po lewej jest "plama" bez szczegółów jakby wypalone miejsce po prawej już zaczynają być widoczne gradienty, przejścia tonalne (tak jakby był obrabiany mały plik jpg, a nie RAW). W pracy 2 właściwie tylko moją uwagę zwróciło takie "skoszenie" prawej części zdjęcia (komin u góry daleki od poziomu). Praca 3, 6 i 9 na mój gust troszkę za ciemno, głównie o budowle chodzi. Praca 4 @A56, coś z tą ostrością, czy wyciąganiem szczegółów, przesadziłeś. Przy krawędzi komina (i nie tylko) biała obwódka się zrobiła. Słupy i linie energetyczne również przez to źle wyglądają. Na niebie pojawiły się jakieś "kropki". Praca 8 jak dla mnie również zbyt ciemna, zwłaszcza góra i jeszcze taka różnica w jasności nieba nad i pod tym łącznikiem miedzy budynkami. Praca 11 zbyt skompresowana (tylko 300 KB) przez co jakość spadła, niebo zbyt jasne, a budowla za ciemna.
    Co do zwycięskiej pracy, może tylko niebo widziałbym odrobinę ciemniejsze z nieco wyraźniejszą fakturą, ale może wygrała dlatego, że jest jak jest

    RAW już na skrzynce, dzięki.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #33
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Gratulacje!
    A poza tym po tylu latach bywania tu stwierdzam, że sporo nauczyliście się tutaj.... Zresztą ja też...I czego wszystkim życzę.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Gratuluję zwycięzcom. Brawa dla wszystkich uczestników.

  5. #35
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nikt nie kwapi się na temat prac coś napisać, to może ja skrobnę kilka zdań.
    A na temat mojej - ani słówka. Chyba się zapłaczę buuuuu.
    A tak poza tematem, to tylko ja jeden wyprostowałem komin perfekcyjnie
    Wracając do przewiązki - jak widzę część z nas prostowała to przegięcie na środku. Ja też. Dziś widzę, że ta przewiązka (łączówka) między budynkami nie jest prosta tylko lekko zakręca - i w tym właśnie miejscu jest załamanie (zagięcie) korytarza.
    Na koniec - wielkie gratulacje dla zwycięzców
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    RafS - wyrazy uznania !

    Andtor2 - dzięki za uwagi. Można coś się nauczyć.
    Teraz dopiero widzę tą białą plamę na niebie.
    Za to przejść tonalnych po prawej nie widzę. Może mam za małą percepcję wzrokową ... jak typowy facet widzę tylko 3 kolory podstawowe

    Sorry, że podrążę, ale chciałbym w przyszłości uniknąć tego błędu.
    Tu mam wycinek prawej strony z zaznaczonymi miejscami, które podejrzewam o zło.
    Czy chodzi Ci o te miejsca wpadające w fiolet ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Snap1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	165,8 KB
ID:	195053


    Rzeczywiście uczyniłem błąd bo poprawiałem najpierw osobno dwa zdjęcia w LR i wyeksportowałem je do jpg'a .... żeby potem je dopiero złączyć.
    Głupi ja.

  7. #37
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    ...przejść tonalnych po prawej nie widzę. Może mam za małą percepcję wzrokową ... jak typowy facet widzę tylko 3 kolory podstawowe

    Sorry, że podrążę, ale chciałbym w przyszłości uniknąć tego błędu.
    Tu mam wycinek prawej strony z zaznaczonymi miejscami, które podejrzewam o zło.
    Czy chodzi Ci o te miejsca wpadające w fiolet ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Snap1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	165,8 KB
ID:	195053

    Między innymi chodzi mi o te miejsca gdzie kolor wpada w fiolet. Nie tyle o sam kolor chodzi (choć fioletu tam raczej nie było) co widoczne (dla mnie ) te przejścia tonalne (gradienty). Na tym obszarze nieba czegoś takiego nie było. W zasadzie to był jeden kolor (odcień niebieskiego) bardzo łagodnie ściemniający się ku górze. U Ciebie są takie przeskoki z widoczną granicą pomiędzy odcieniami koloru.
    Wstawię fragment z zaznaczeniami, powiększony i lekko ściemniony dla lepszego zobrazowania (jak pisałem dla mnie to jest widoczne i na pliku powiększając tylko do rozmiaru w jakim został zapisany: 1800 pix dł. bok)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	282,1 KB
ID:	195065

    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    ...Rzeczywiście uczyniłem błąd bo poprawiałem najpierw osobno dwa zdjęcia w LR i wyeksportowałem je do jpg'a .... żeby potem je dopiero złączyć.
    Również poprawiałem najpierw osobno dwa zdjęcia w LR tylko wyeksportowałem (oczywiście w pełnej rozdzielczości) do bezstratnego TIF-a. Najlepiej byłby TIF 16-bitowy jeśli program do łączenia w panoramę nie ma jakichś ograniczeń i otworzy takie pliki. Kiedyś pisałem w tym wątku na temat obróbki w 8 czy 16 bit.
    PS.
    Po połączeniu w panoramę jeszcze jakieś tam drobne korekty robiłem, ale na pliku o dużej rozdzielczości w formacie TIF. Na sam koniec zmiana rozmiaru do 1800 pix. , ewentualnie lekkie podostrzenie i zapis do JPG

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    A na temat mojej - ani słówka. Chyba się zapłaczę buuuuu. ...
    Nie było za bardzo co pisać, czy się do czego doczepić. Poprawna obróbka Ci wyszła, ale jak wiesz nie zawsze jest to wystarczające do zwycięstwa. Trochę szczęścia też trzeba mieć i trafić w gusta głosujących. Tak na siłę, to przy dłuższym boku 1800 pix. "celowałbym" z wagą pliku w okolice 1 MB.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.10.17 o 16:11
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    OK - załóżmy że widzę No dobra - żartuję. Widzę
    Będę unikał. No i oczywiście ten błąd z łączeniem jpg sobie zapamiętam.
    Dzięki.

  9. #39
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wracając do przewiązki - jak widzę część z nas prostowała to przegięcie na środku. Ja też. Dziś widzę, że ta przewiązka (łączówka) między budynkami nie jest prosta tylko lekko zakręca - i w tym właśnie miejscu jest załamanie (zagięcie) korytarza.
    Przewiązka ma załamanie, bo dach ma spad do środka. W miejscu zgięcia widać rynnę odprowadzającą wodę.
    Niestety wyprostowaliśmy dach i teraz woda nie będzie spływała

  10. #40
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    To co Andtor pisał to przymusowa oczywistość. Najlepiej pracować na plikach 16 bitowych, wszelkie zmiany robić na jak największej rozdzielczości - wtedy nie stracimy danych, m.in. takie przebarwienia.
    Dla zainteresowanych - Hugin przy łączeniu w panoramę, dopasowuje różnice w przejściach tonalnych.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. popRAWka 14/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13.10.17, 23:23
  2. popRAWka 16/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 3.10.17, 10:33
  3. popRAWka 13/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26.08.17, 23:51
  4. popRAWka 11/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18.06.17, 23:27
  5. popRAWka 10/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 5.06.17, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.