Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark II - jaki obiektyw?

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OM-D E-M10 Mark II - jaki obiektyw?

    Ponieważ to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać Witajcie! Mam na imię Łukasz.

    Od dłuższego czasu nosilem się z zamiarem zakupu lustrzanki, lecz mój poczciwy Panasonic FZ28 robił w miare przyzwoite zdjęcia więc zakup był ciągle odkładany.
    Niestety, (a może i stety) zaginął podczas urlopu w niewyjaśnionych okolicznościach Kolejnym bodźcem do zakupu nowego aparatu jest fakt, że niebawem zostanę ojcem.
    Aparat ma służyć w pierwszej kolejności do robienia zdjęć dziecku, w dalszej jakieś krajobrazy, czasem jakiś portret. Na pewno chciałbym z czasem rozwijać swój system. W przeciwnym wypadku pewnie byłbym bardziej skłonny ku kompaktowi bez wymiennej optyki.

    Wybór padł na puszkę Olympus OM-D E-M10 Mark II. Chciałbym Was podpytać o opinie jaki obiektyw do niego?

    Załóżmy, że budżet to 5 tys. wraz z puszką. Po przeczytaniu sporej ilości wątków na forum najbardziej skłaniałbym się ku olympus 12-40 2.8, jednak najtańsze oferty z tym obiektywem znalazłem za około 6 tys. więc jak narazie odpada.
    Póki co najbardziej skłonny jestem do zakupu puszki wraz z dwoma kitowymi obiektywami (14-42mm 1:3.5-5.6 EZ Pancake oraz 40-150mm 1:4.0-5.6 R) oraz obietywem Olympus 45 f/1.8. Czy jest sens pakować się w obiektywy dołączane jako zestaw? Chciałbym rozeznać się z jakich ogniskowych będę najczęściej korzystał i po jakimś czasie wymienić na inne obiektywy (może 12-40?).

    Wiem że temat był na forum kilkukrotnie, ale mam nadzieję że pomożecie mi w podjęciu decyzji.

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    12-40 jeśli budżet pozwoli możesz od razu kupić
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Nie wiem jaki masz stosunek do rzeczy używanych. Jeżeli się nie boisz, to opcji za 5k otwiera się sporo. Jeżeli jednak wolisz nowe to kup nowe E-M10 II + Olympus 45/1.8 + Panasonic 25/1.7 i do tego używane Panasonic 12-32 i Olympus 40-150. Powinieneś się zmieścić. Ewentualnie póki co zrezygnuj z jednego z obiektywów i kup lampę błyskową. Taka lampa wraz z szerokokątnym 12-32 pozwoli ci na robienie zdjęć w domu przy słabym świetle.

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Kit (albo i nawet goły korpus), m.ZD 9-18 i m.ZD 25 f/1,8 lub 45 f/1,8. Ani do portretów, ani do krajobrazów, ani do zdjęć dziecka m.ZD 12-40 nie jest Ci potrzebny i nie da lepszych efektów, niż te wymienione szkła.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuję za propozycje zestawów, m.ZD 9-18 dopisane do listy "must have" ale myślę że nie na start. Jak narazie na liście zostaje Olympus 45mm f/1.8.
    Czy miał ktoś może do czynienia zarówno z m.ZD 25 f/1.8 jak i Panasonic 25/1.7? Czy jest zauważalna różnica w jakości? Przeglądając ceny to Panasonic jest dwa razy tańszy.

    A jeśli lampa to jaka do E-M10 II?

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez balcerox Zobacz posta
    A jeśli lampa to jaka do E-M10 II?
    Nissin i40 lub i60 lub Metz m400. Ewentualnie Olympus FL-600R.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #7
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Metz m400 mam i polecam.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Moje bardzo subiektywne zdanie:

    Nie planuj zakupów na odległe w czasie raty. Dziecko, to pochłaniacz czasu i pieniędzy. Jest ryzyko, że zakupy ulegną wstrzymaniu i zostaniesz z początkowym zestawem. Dlatego postaraj się, żeby już ten początkowy zestaw za 5k był sensowny.

    Lampkę brałbym tanią, ale mocną. Automatyka w warunkach domowych nie jest zbyt przydatna, a moc przyda się zawsze. YN 560 całkowicie wystarczy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za rady, na znanym portalu aukcyjnym pojawił się E-M10 II wraz z kitowym naleśnikiem oraz 45mm f/1.8 (ok 3k zł), czy jeśli do tego dokupiłbym Panasonic 25/1.7 (600zł ) oraz lampę np. YN 560 (300zł), miałbym poniżej 4k myślę dość fajny zestaw, czy sądzicie że udało by się kupić jeszcze jakiś obiektyw (za ten ok 1k), żeby go uzupełnić? Czy lepiej cieszyć się sprzętem i zostawić resztę na pieluchy?

    A jeszcze jedno pytanko, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego sprzętu przez internet?

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    balcerox - za dużo obiektywów to tylko ból głowy co przykręcić do aparatu. Zostaw sobie tego tysiaka w kieszeni, przyda się. Albo odłóż do szuflady, po roku-dwóch będziesz wiedział co chcesz dokupić/zmienić i wtedy się przyda.

Podobne wątki

  1. Obiektyw filmowy do Olympusa M5 Mark II (m43) - Samyang?
    By Warszawa in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.16, 19:37
  2. Jaki obiektyw do portretów do Olympus E-520
    By kolosma in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15.04.15, 22:26
  3. Jaki obiektyw do Olympus E-330?
    By Spidzior in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 21.06.07, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.