Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Aparat kompaktowy zapas który wybrać

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Aparat kompaktowy zapas który wybrać

    Fujifilm FinePix HS35 EXR i dołozyć mu kartę wifi flashair? 16mg pixeli
    https://www.optyczne.pl/1676-Fujifil...a_aparatu.html


    czy
    Panasonic DMC-FZ200 kóry ma wifi ale 12mega pixeli z tym wifi nie wiem czy jest sa odmienne zdania w internecie

    ?
    Co byście wybrali

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    eeee.... ale dlaczego kompakt jako zapas? Ja mam jako zapasowy GF3. Jak OM-D padnie to przepinam szkła i mogę dalej zdjęcia robić. Takie body kupisz za śmieszne pieniądze a obiektywy zakładam, że już masz.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Mam podobne aparaty - Fuji HS-30 (prawie to samo co HS-35) i Panasonic FZ-300 (następca FZ-200 z tą sama optyką i sensorem). Obu używałem głównie do makro z makrokonwerterami Raynoxa z serii DCR i w tym zastosowaniu ładnie się sprawdzały. Mimo większej rozdzielczości Fuji jakość obrazu z obu aparatów oceniam podobnie. Fuji HS-30 ma mimo teoretycznie dużej rozdzielczości koszmarny wizjer, wizjer Panasonica HS-300 oceniam znacznie lepiej (o ile wiem, HS-30 i HSi35 mają identyczne wizjery, nie wiem, czy wizjery FZ-200 i FZ-300 są identyczne). Obiektyw Panasonica znacznie przeważa jasnością - 2.8 w całym zakresie ogniskowych podczas gdy jasność Fuji spada na długim końcu do 5.6, za to wielu użytkowników będzie chwalić Fuji za mechaniczną zmianę ogniskowej obiektywu. HS-30 w bardzo reklamowanych trybach EXR nie ma możliwości samodzielnego ustawiania przysłony - niemal wszystko w tych trybach aparat dobiera całkowicie automatycznie.
    Z pary HS-30 - FZ-300 ja zdecydowanie wolę FZ-300 ze względu na jasność obiektywu i lepszy wizjer, do tego możliwość wykonywania zdjęć w trybie 4KPhoto (ale tego ostatniego FZ-200 jest pozbawiony).
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    1.Obiektywy mam bez sstabilizacji i wolę system olympusa ze stab. w body GF3 nie rozwiaże mi problemu

    Sam posiadam EPL6 praktycznie nie uzywaną chyba 1200 zdjeć który mam jako zapas ale chce sie go pozbyć (za chwile go wystawie na forum)

    2.Potrzebuje aparatu (gniota) do 800 zł (w strasznym!!!! przypadku 1100) ale wole za do 800 który jak mi upadnie to go nie szkoda pojdzie do piachu ma robić zwykłe foto z Rawami i wifi było by super chyba ze włoże karte flash Air Taki żebym że załował że się obtłucze obije porysuje itd
    4 K mam w systemie OMd nie jest mi potrzebne w :gniocie"

    chciałbym FZ-300 super sprzet ale nie na moją kieszen 1600 to min do zapłaty

  5. #5
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nie wiem gdzie tu sens. Używałeś micro , czyli aparatu z dużą matrycą , przyzwyczaiłeś się do jakiejś tam jego jakości fotek, a teraz szukasz gnioto kompakta z malutką matrycą. To nie lepiej faktycznie jak pisze szafir51 dokupić jakieś tele (40-150) za śmieszne pieniądze i mieć ciągle fajną jakość fotek, potem może jeszcze jakieś szkiełko. No ale są oczy i oczęta , i ty być może nie widzisz różnicy w jakości zdjęć , to faktycznie wtedy taki aparat systemowy sensu nie ma. I za ile sprzedasz tego EPL6 , za 800-900 ?

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ja powiem tak, Zdjęcia z tych aparatów pozostawiają wiele do życzenia. Miałem okazje obrabiac rawy z tego fuji i to był dramat. Na najniższym ISO szum jak z ISO 800-1200 z korpusu m43. dynamika także kiepska i niewiele da się ze świateł pociągnąć.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cóż... jak się chce mieć ekwiwalent ogniskowych 25-600 przy jasności 2.8 bez konieczności wymieniania optyki przy umiarkowanych rozmiarach i ciężarze - trzeba się pogodzić z gorszą jakością optyki i większymi szumami. Czy będzie to akceptowalne - zależy od wymagań.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #8
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    w takim wypadku tylko RX10 III lub IV

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Powiedzmy że musze wywalić 1600zł

    To mam do wyboru DMC-FZ300 kompakt
    Lub za ta cenę z allegro

    APARAT PANASONIC DMC-GF7 + kitowy

    GFX3 z obiektywem

    PANASONIC LUMIX G5K

    PANASONIC DMC-G6W

    DMC GH3

    Te aparaty mieszczą się w budżecie 1700zł

    Pamietajcie że ja mam dużo szkieł manulanych i dlatego mam dwa OMD bo Olek ma stabilzacje w body
    wifi mi potrzebne
    No mogę kupić coś powyższego z micro 4/3 aale kiszka bez stabilizacji

    BUDŻET powtarzam 1700MAX z wielkim bolem serca


    Ps EPL^ chyba ma rok jeszcze albo lepiej gwarancji bede go sprzedawał za chwilkę z 14-42 niech kolega odezwie sie na PW

    Prosżę uprzejmie o dalsze odpowiedzi
    Pozdrawiam

  10. #10
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Zacznij od ściągnięcia z sieci kilkudziesięciu zdjęć z FZ-300 i oceń, czy ich jakość Cię zadowoli. Wtedy będziesz wiedział, czy nadal myśleć o FZ-300 czy też go skreślić i decydować się na aparat z wymiennymi obiektywami.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Aparat kompaktowy do 1000zł
    By kasia83 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.12.16, 14:37
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21.03.13, 09:10
  3. Który aparat kompaktowy lepszy ?
    By irek83 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15.11.12, 10:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17.10.07, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.