Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zamiana E-M5 + plus garść stałek na Sony A7 II - ktoś przeżył ;-)

  1. #1
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Zamiana E-M5 + plus garść stałek na Sony A7 II - ktoś przeżył ;-)

    Nachodzi mnie ochota na sprzedaż części posiadanych klamotów m4/3 i zakup Sony A7 II - Zastanawiam się czy pozbywając się E-M5 + grip+ 40-150/4.0-5,6 z klamotami plus bardzo zacne szkiełka typu Leica 42.5 /1.2, 75/1.8 i wchodząc w używkę A7 II plus 55/1,8 + Batis 85/ 1,8 doświadczę zysku w szeroko pojętym portrecie i nie tylko? Wybijcie mi to z głowy Zostawiłbym sobie wtedy Olympusa E-M1 jako aparat wycieczkowe/repo/streetowy z resztką szkieł ?
    Może ktoś ma takie połączenie - pomijam sensowność finansową - czy się nie uzupełniają?
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Nachodzi mnie ochota na sprzedaż części posiadanych klamotów m4/3 i zakup Sony A7 II - Zastanawiam się czy pozbywając się E-M5 + grip+ 40-150/4.0-5,6 z klamotami plus bardzo zacne szkiełka typu Leica 42.5 /1.2, 75/1.8 i wchodząc w używkę A7 II plus 55/1,8 + Batis 85/ 1,8 doświadczę zysku w szeroko pojętym portrecie i nie tylko? Wybijcie mi to z głowy Zostawiłbym sobie wtedy Olympusa E-M1 jako aparat wycieczkowe/repo/streetowy z resztką szkieł ?
    Może ktoś ma takie połączenie - pomijam sensowność finansową - czy się nie uzupełniają?
    Zyskasz. Pamiętaj tylko że 55mm to nie będzie odpowiednik Leici, a 85mm będzie dużo szersze niż Zuiko 75mm.

    Cenowo Sony to koszmar. 70-300 np. jest w jakiejś absurdalnej cenie.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #3
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    55 - to będzie taki standard odpowiednikiem Leici będzie tu Batis 85/1.8 - mam nadzieje że tu nie stracę dużo. Jeszcze coś w okolicy 35mm - myślałem Sigma ART 35/1.4 + MC-11 - taki komplet mi się marzy
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Batis to fajne szkło. Możesz jeszcze rozważyć zwykłe Sony 85mn 1.8.

    55mm 1.8 też jest fajny. Jeszcze zoom 24-70 4.0 też jest fajny.
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Batis to będzie jaśniejszy odpowiednik 45/1,2 , a po 75/1,8 będzie dziura. Portretowego szału za małe pieniądze doświadczysz kupując C5D + 85/1,8 + 135/2 lub 200,2,8.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Zostawiłbym sobie wtedy Olympusa E-M1 jako aparat wycieczkowe/repo/streetowy z resztką szkieł ?
    Może ktoś ma takie połączenie - pomijam sensowność finansową - czy się nie uzupełniają?
    Z resztą to znaczy z czym? Duża torba Ci się zrobi z podwójnym zestawem.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Z resztą to znaczy z czym? Duża torba Ci się zrobi z podwójnym zestawem.
    Na razie to taka zachcianka by spróbować inny system Tak naprawdę to myślałem by brać zestaw zależny od potrzeb - robię czasami imprezy w ciemnych pomieszczeniach - czasem kościół /szkoła/dom i tu widzę Sony bo jednak można bardziej poszaleć z ISO W pozostałych przypadkach - czasem pobawię się Macro, wycieczki - imprezy plenerowe, ptaki - tu widzę rolę Olympusa z którego nie zrezygnuje . Mam możliwość zakupu używanej A7II a po sprzedaniu szkieł z zakresu który wymieniłem kupię odpowiedniki dla Sony (tak kiedyś rozpocząłem zabawę z Olym od stałek odpow.35/50/45mm - dlatego taki pomysł
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Na razie to taka zachcianka by spróbować inny system Tak naprawdę to myślałem by brać zestaw zależny od potrzeb - robię czasami imprezy w ciemnych pomieszczeniach - czasem kościół /szkoła/dom i tu widzę Sony bo jednak można bardziej poszaleć z ISO
    Pamiętaj tylko że A7II ma taki sobie AF. W dobrym świetle jeszcze jakoś sobie radzi, ale w gorszym jest kiepsko.
    Zapraszam do albumu i galerii

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Trzymanie dwóch systemów imho nie ma sensu (finansowo). Lepiej już być pewnie wyszedł z jakimś zaawansowanym kompaktem na wycieczki i fufu do innych zadań. A7II kusi niewysoką ceną korpusu i stabilizacją. Najlepiej jakbyś miał okazję wypróbować A7 czy ci w ogóle podejdzie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Pamiętaj tylko że A7II ma taki sobie AF. W dobrym świetle jeszcze jakoś sobie radzi, ale w gorszym jest kiepsko.
    Ok - tz. dużo słabiej/ trochę słabiej/ podobnie jak w podobnych warunkach E-M5 ? Własnie zależy mi na odczuciach osób które bawiły się oboma systemami. A7 II rozważam właśnie jako coś co pozwoli wykonać zdjęcia w miejscach o gorszym świetle bez konieczności użycia lampy a dająca obrazek lepszy na wyższych ISO. Porównywałem sobie własnie A7II z A7RII na różnych ISO z plików dostępnych w sieci i wyszło że A7RII lepszy mimo matrycy 42mpix Natomiast nie znalazłem nigdzie porównania (robionych w tym samym miejscu zdjęć na rożnych ISO z Olympusem i Sony)
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

Podobne wątki

  1. Garść moich zdjęć...
    By moozg in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 22.01.21, 16:25
  2. Zmiana stałek na zooma, dylemat
    By szafir51 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 4.10.16, 20:34
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21.06.16, 16:39
  4. Garść pluginów do GIMP'a
    By salvadhor in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.02.09, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.