Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Formatowanie kart komputerem ?

  1. #1
    Awatar emer
    Dołączył
    May 2004
    Posty
    60
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Formatowanie kart komputerem ?

    Czy mozna, czy jest jakas różnica w stosunku do formatowania aparatem, no i czy ma to sens. Słyszałem gdzies że jest to uzaleznione jaką ma sie wingroze w kompie ...
    Mówie o formatowaniu przy podłączonym 5060 do kompa ...

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    A poco formatowac kompem. Aparat zrobi to w kilka sekund. A przy formatowaniu kompem moze wystapic problem, ze aparat nie bedzie chcial zapisac zdjec bo komp zmieni np FAT z 16-bitowego na 32-bitowy.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    OT. wlasnie sledze ten post (moze cos ciekawego tam napisza o formatowaniu....)
    grupy dyskusyjne... foto.cyfrowa...

    Pozdro
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2003
    Mieszka w
    Strzyżów, k.Rzeszowa
    Posty
    31
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria

    Formatowanie przez PC

    Wyczytałem,że format za pomocą PC może zmienić format zapisu FAT lub FAT 32 i nie wolno tak robic,jak słusznie skomentował Vodnik aparat robi to szybko i bezpiecznie.Mam XP i podłaczam pod USB i robię "wytnij-wklej" z karty na HDD,ponieważ w taki sposób wyczyszczona karta umozliwia odzyskanie danych z XDpicture za pomocą PC Inspector File Recovery co sam sprawdziłem,natomiast po formacie w aparacie danych nie odzyskam a czasami zachodzi taka potrzeba.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2003
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    33
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Sformatowanie z kompa może zmienić typ nie tylko na FAT 32 ale na NTFS a to już kicha. Już tyle razy była tu o tym mowa. Poza tym można kasować wszystkie zdjęcia z aparatu bez formatowania karty, i to zapewnia możliwość odzyskania zdjęć ze skasowanej karty. Już niejeden forumowicz płakał na forum że po sformatowaniu karty z kompa aparat przestał ją widzieć i wyświetla jakiś błąd.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    26
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    a po co zaraz formatowac nie mozna poprostu usunąć zdjęć ? formatowanie mozna zrobić raz na jakiś czas i wtedy zrobić to aparatem zreszta co za roznica skoro jest taka funkcja w aparacie to trzeba z niej korzystać

Podobne wątki

  1. C-450 brak połączenia z komputerem
    By Mirek Kaszowski in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 12:43
  2. Formatowanie kart xD a fukcja panoramy
    By dadol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21.07.04, 23:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.