Strona 45 z 59 PierwszyPierwszy ... 35434445464755 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 585

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark II

  1. #441

    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceneo em10ii.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	310,8 KB
ID:	194409 Po zalogowaniu się na ceneo jest dostępna opcja sprawdzenia historii cen. Nie wiem na ile realna, ale jest Na zdjęciu ikonka w czerwonym kółku.

  2. #442
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Ceny Olków w sklepach nie spadają jakoś znacznie, przynajmniej nie w kraju nad Wisłą. Pewnie za jakiś czas Mark II zniknie z oficjalnego cennika Olympusa i wtedy w sklepach zostaną leżaki magazynowe, które będzie można kupić taniej. Teraz mkI jest za 1750 body, za jakiś czas będzie pewnie to samo z Mark II. Tylko wtedy inne aparaty będą kusiły

  3. #443

    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej hej hej dzień dobry Przechodzę z DSLRna mikro4/3 i rozważam zakup aparatu. Po dłuższych poszukiwaniach padło na Olympusa OM-D E-M10 mark III i tu pytanie: czy warto jest dokładać kilka stówek do najnowszej wersji czy kupić markII? Zawsze staram się kupować najnowsze wersje ale w tym wypadku mark II a III niewiele się różnią, głównie to większą ilością punktów AF (o to przemawia za mark III) i funkcjami wideo które dobrze jest mieć ale na chwile obecna nie planuje filmować

    z chęcią wysłucham która wersje wybrać i czy są jakieś większe różnice choćby w nowych matrycach TruPic VIII

  4. #444
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli możesz się obyć bez 4K, to chyba lepsza będzie starsza wersja. Punktów AF Ci w nim nie zabraknie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #445

    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W 4K nigdy nie kręciłem (jak już to w 60fps 1080p) ale wiadomo, może coś się zmienić Wiem ze 81 punktów AF to nadal dużo ale 121 jest jeszcze....przydatniejsze? (moja lustrzanka miała 27).

    Czy opcja Touchpada na wyswietlaczu do ustawiania punktów ostrości patrząc przes EVF tez działa w mark II? Jeśli tak to będzie mi łatwiej podjąć decyzje, dla mnie to bardzo fajny i użyteczny bajer. Ogólnie było by dobrze wiedzieć czy mark II ma te same funkcje Menu co mark III.

  6. #446
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Wojti007lol Zobacz posta
    W 4K nigdy nie kręciłem (jak już to w 60fps 1080p) ale wiadomo, może coś się zmienić Wiem ze 81 punktów AF to nadal dużo ale 121 jest jeszcze....przydatniejsze? (moja lustrzanka miała 27).

    Czy opcja Touchpada na wyswietlaczu do ustawiania punktów ostrości patrząc przes EVF tez działa w mark II? Jeśli tak to będzie mi łatwiej podjąć decyzje, dla mnie to bardzo fajny i użyteczny bajer. Ogólnie było by dobrze wiedzieć czy mark II ma te same funkcje Menu co mark III.
    Wygląda że mark III jest dość mocno okrojony funkcjonalnie względem poprzedników. Do tej pory E-M10 to było funkcjonalnie niemalże to samo co E-M5 (w E-M10 nie było uszczelnień i trochę słabsza stabilizacja była), teraz zostały obie linie wyraźnie oddzielone funkcjonalnie.

    E-M10mkIII bym nie kupił. Nie potrzebuję filmów 4k.

    E-M10mkII, albo E-M5mkII albo Fuji X-T20
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #447

    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Fuji x-t20 miało być jako pierwsze ale jednak wbudowana w Olka stabilizacja robi swoje Myśle ze w takim razie wybiorę MII. E-m5 II jest dużo droższe wiec odpada.

    zdublowane wpisy/apz
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.09.17 o 16:34

  8. #448
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria

    o

    Cytat Zamieszczone przez Wojti007lol Zobacz posta
    Fuji x-t20 miało być jako pierwsze ale jednak wbudowana w Olka stabilizacja robi swoje Myśle ze w takim razie wybiorę MII. E-m5 II jest dużo droższe wiec odpada.
    Zależy jakie szkła zamierzasz używać. Zoomy są i tak w większości stabilizowane.

    EDIT: W fotojoker masz Olympus OM-D E-M5 II (srebrny) z ob. 12-50mm (czarny) za 4750zł, czyli nie tak znowu dużo więcej niż X-T20 z 16-50 3.5-5.6

    Ale ja wolałbym kupić Olympus E-M10 II z ob. 14-42mm II R (srebrny) za 2899zł i dozbierać potem na 12-40 2.8 - to jest genialne szkło
    Ostatnio edytowane przez MAF ; 18.09.17 o 14:45
    Zapraszam do albumu i galerii

  9. #449

    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Rzecz w tym aby nie wydawać dużo kasy, dlaczego? Podam przykład: pod koniec kwietnia bieżącego roku kupiłem mową lustrzankę Pentax K-3 II za 4200zl.......zrobiłem ledwie 1154 zdjęcia, wczoraj ją sprzedałem za 3200! :/ Leżała nieużywana, fakt ze mogła sobie leżeć bo przecież to nie ser i się nie zepsuje od leżenia ale zachciało mi się Olympusa więc tez zależało mi na szybkiej sprzedaży.....nie chce popełnić tego samego błędu wydają kupę kasy aby po raz kolejny sprzedać za grosze! :/


    ...dlatego wole kupić tańszy sprzęt, niby niewiele tańszy ale jednak tańszy niż EM5II Poza tym tak jak piszesz, lepiej dozbierac do lepszego szkła - puszkę Pentaxa kupiłem droga gdyż tylko ten model posiada GPS a chciałem go do astrofotografii, wcześniej miałem
    Pentaxa K-50 za 2000zl.

  10. #450

    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Być może każdy z Was juz wie ale ja się chciałem upewnić co do wykonania EM10 Mark III więc napisałem do Olympusa, odpisali mi ze jest wykonany z tworzywa *facepalm* Jak może wypuścić następcę który jest ulepszony od poprzedników ale cofnąć się jeśli chodzi o użyte materiały? Dla kogoś kto używał Pentaxow które wykonane są jak czołgi może być ciężko używać plastikowego aparatu. Nie twierdze ze jest wykonany jak chińska tandentna zabawka ale feel może być już nie ten. Troszkę się zawiodłem a jakoś Mark II nie chciałbym kupować, mimo iż jest dużo tańszy.

Podobne wątki

  1. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  2. [OPL] Warsztaty Filmowe z Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.05.15, 15:40
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.