Strona 9 z 14 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 137

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark III

  1. #81
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    dziesiątce... Znalazłam jeszcze Panasonica GX85, ale on jakiś taki zbyt kompaktowy się wydaje, nie wiem, czy jak mu doczepię Zuiko 12-40 f2.8 (to do M43) to mu ergonomia nie padnie na pysk i nie zrobi się z niego paczka fajek z wielką lufą ?
    http://camerasize.com/compact/#673.34,673.412,ha,t

    Nie zrobi się. Mam pierwszy zestaw (z II wersją szkłą) i jest bardzo ok.

  2. #82
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    O, dzięki. On chyba jednak bardziej do filmowania lepszy, ja w ogóle nie filmuję aparatami. No, w każdym razie na mirorlesscomparison piszą, że do fotek lepszy Olek, a jak ktoś dużo filmuje to ten Panasonik. Na razie skłaniam się chyba ku OMD em-10 II, bo wychodzi na to, że fotki robi jak trójka i ma większą funkcjonalność. Ciekawe. No poczytam jeszcze a w międzyczasie poczekam na jakieś porady od Was

  3. #83
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Jak nie masz co robić z kasą, to kup III. Jak to ma być body na podczerwień, to IMO pierwsza wersja wystarczy. Przecież w takim body nie wykorzystasz większość funkcjonalności, bo matryca na dzień dobry zostanie zmieniona. Miałem em10III w Meksyku, nie polubiliśmy się specjalnie. To takie nijakie body. Choć procesor ma szybki.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #84
    Awatar ramzes
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    w Polsce
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Używam 12-40 /2.8 z om10mkII ale z firmowym gripem.
    Jest ok ale bez dodatkowego uchwytu nie poleciłbym. Można jeszcze chiński zamiennik gripa dokupić za parę groszy.
    No i polecałbym jednak dwójkę, trójka jest cała z plastiku i okrojono ją z wielu ustawień.
    Pozdrawiam, Wojtek

  5. #85
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Różnica w cenie pomiędzy dwójką a trójka jest na tyle niewielka, że nie ma o czym gadać i w pierwszym momencie chciałam wziąć trójkę, bo nowsza, lepszy procesor i tak dalej, ale po zagłębieniu się w szczegóły jednak zamówię dwójkę. Obrazek w zasadzie ten sam, bo to ta sama matryca a body zdaje się być solidniejsze i bardziej funkcjonalne. Matryca nie zostaje zmieniona przy konwersji, zdejmują jeden filtr i zakładają inny. Aparat jest przecież nadal w pełni funkcjonalny, tylko rejestruje inne fale. Dzięki Ramzes, wezmę go z gripem, ja bez gripów żyć nie umiem

  6. #86

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    M10Ii tylko z gripem. Bez gripa to lepiej gx80 lub M10Iii.

  7. #87
    | OlyJedi Awatar oly2020
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    124
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Takiej niespodzianki nikt się nie spodziewał - olmypus w nowym firmware dodał funkcję RC - więc jeśli dobrze rozumem: tryb bezprzewodowego wyzwalania lamp, taki jak był w większości ( o ile nie wszystkich ) ich wcześniejszych puszkach
    http://cs.olympus-imaging.jp/en/supp...tware/firm/e1/
    Ver.1.1
    (May.10 2018 )
    • Corrected issue of autofocus (AF) function not operating correctly when using the "H-ES200" and "H-ES50200" interchangeable lens produced by Panasonic.
    • RC mode has been added.

    Chyba zacznę się jednak zastanawiać nad kupnem mkIII
    Ostatnio edytowane przez oly2020 ; 14.05.18 o 20:54

  8. #88
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    I tak wciąż bardziej opłacalny jest MkII.
    Chyba, że w kolejnej aktualizacji oprogramowania dodadzą metalową obudowę

  9. #89
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jutro mam dostać E-M10 III do testów
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #90
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Akurat dzisiaj odwiedziłem MM i mieli na wystawie OM-D E-M10MkIII w srebrem wersji więc sobie go trochę "pomacałem".
    Niestety, ale czuć że ten aparat jest bardziej plastikowy. Czuć to zarówno po obudowie jak i po przyciskach, ramce ekranu, nawet pokrętła jakieś takie delikatniejsze mi się wydają...
    Widać generalnie spory regres w stosunku do MkII, a cena wyższa... Quo Vadis Olympus?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26.07.17, 10:29
  2. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.