Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 137

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark III

  1. #71
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Nie śledzę cen na bieżąco, ale czy E-M5 tak bardzo staniał od czasu premiery? mam wrażenie - być może mylne - że podatek od nowości u Olka trzyma się dość długo.
    Cennikowo niewiele, bo startował z 4700 a teraz stoi chyba 4600, ale kupić można za 3900. Kwestia czy warto dołożyć te 8-9 stów.

  2. #72
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Cennikowo niewiele, bo startował z 4700 a teraz stoi chyba 4600, ale kupić można za 3900. Kwestia czy warto dołożyć te 8-9 stów.
    Kwestia indywidualna. Ja przy kwotach rzędu 4000zł brałbym już pod uwagę także Fuji.
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #73
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Ja akurat opcję Fuji rozważałem, zwłaszcza po ostatniej premierze Olka, ale cena korpusu to jedno, szklarni to drugie, pomijając już brak kilku kluczowych zalet Olka
    Ostatnio edytowane przez Fisher7811 ; 14.09.17 o 17:37

  4. #74
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Ja akurat opcję Fuji rozważałem, zwłaszcza po ostatniej premierze Olka, ale cena korpusu to jedno, szklarni to drugie, pomijając już brak kilku kluczowych zalet Olka
    W Fuji brakuje stabilizacji matrycy przede wszystkim. O ile chyba wszystkie zoomy poza 16-55 2.8 są stabilizowane, to że stałkami już nie jest tak dobrze.

    Szklarnia w Fuji jest dość kompletna, ceny do niskich nie należą. Szkła są też raczej większe.
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #75
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Pobawilem się trochę dzisiaj w MM. Aparat spoko, menu trochę pozmieniali i miałem trochę problemy. Głównie zależało mi na przetestowaniu 4K i stabilizacji. 4k to tylko 25p, co trochę rozczarowuje, ale za to fHD i 60p daje radę. Stabilizacja działa całkiem sensownie. Żeby to maleństwo miało gniazdo mic....
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #76
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Stałem się posiadaczem tego aparatu. Na razie po 3h zabawy stwierdzam:
    + pasują stare baterie BLS 1, które swego czasu Fotojoker wyprzedawał za bezcen. Miałem ich kilka, ale większość wyprzedałem i obecnie została mi jedna, której nie ładowałem 3 lata. Teraz po naładowaniu o dziwo działa.
    + układ rolek, wbudowany grip, sprawia, że się go fajnie trzyma

    - plastik fantastik
    - pokrętło włączania ma za duży skok
    - nowy układ menu i dodatkowy przycisk do przełączania funkcji mi nie leży. żeby np. zrobić bracketing muszę zmienić na pokrętle zmiany trybów z A na AP.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #77
    Awatar ramzes
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    w Polsce
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Producenci nie kastrują aparatów po to, żeby sprzęt uprościć. Gdyby chcieli, żeby początkujący użytkownicy nie czuli się onieśmieleni nadmiarem funkcji, to by zrobili dla nich jakiś prosty interfejs, a zaawansowane wodotryski pozostawili ukryte głębiej dla tych, którzy chcą i wiedzą jak z nich skorzystać. Takie rzeczy robi się po to, żeby zwiększyć cenę i/lub sprzedaż bardziej zaawansowanych modeli. Widocznie E-M10II za bardzo podgryzał sprzedaż przesadnie drogiego E-M5II i E-M1II.

    Szkoda, bo ceniłem Olka za to, że do wszystkich swoich modeli, niezależnie od półki cenowej, wkładał zawsze ten sam zestaw funkcji, oczywiście za wyjątkiem kilku perełek dostępnych tylko w droższych modelach. Podstawowe rzeczy jednak zawsze były na miejscu. Teraz widzę, że pomysłów na dalszy rozwój zaczyna brakować, więc stosowane są takie nieładne sztuczki. Canonowska mentalność...
    Dokładnie.
    Tu jest bardzo dogłębne porównanie możliwości obu aparatów:
    https://mirrorlesscomparison.com/pre...-omd-em10-iii/
    Z mojego punktu widzenia (fotografia, prawie nie filmuję) to krok do przodu (nowy procesor i więcej punktow AF) i dwa kroki do tyłu w budowie i możliwościach konfiguracji.
    Pozdrawiam, Wojtek

  8. #78
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Tak się spisuje EM10 III wraz z 12-40. Kręcone z ręki.

    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #79
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    szkoda że nie mogą trafić

  10. #80
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Hej ho! Hym. Prawie go kupiłam, ale właśnie poczytałam porównania i teraz nie wiem. Nie ma gniazda na wężyk. Za to może pracować w niższych temperaturach. Sądzicie, że warto go wziąć dla lepszego procesora? Czy jakość obrazu będzie tak wyraźnie lepsza niż w dwójce? Rozumiem, że matryca jest ta sama co w dwójce i stabilizacja też ta sama? Mój om1mkII jest cudny, ale potrzebuje drugie body do przerobienia na podczerwień i pomyślałam o dziesiątce... Znalazłam jeszcze Panasonica GX85, ale on jakiś taki zbyt kompaktowy się wydaje, nie wiem, czy jak mu doczepię Zuiko 12-40 f2.8 (to do M43) to mu ergonomia nie padnie na pysk i nie zrobi się z niego paczka fajek z wielką lufą Drugiej jedynki nie chcę, bo za droga, piatka też w sumie za droga, nie chcę wydać więcej niż 600 dolców, bo to będzie aparat używany stosunkowo rzadko, do konkretnych celów tylko. Co radzicie?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26.07.17, 10:29
  2. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.