Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 117 z 117

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark III

Tester | OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    137
    Galeria klubowicza
    Ja we wszystkich Olkach, jakie miałem, używałem Anti-Shock i nie spotkałem się z takim problemem z paskami.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    154
    Galeria klubowicza
    Bo kiedyś w wcześniejszych olkach (np. E-M10 I) ta funkcja działała na trochę innej zasadzie. Było tylko opóźnienie pomiędzy zamknięciem i otworzeniem migawki przed zrobieniem zdjęcia (tak sądzę, ale głowy nie dam ). Teraz w nowszych włączając Anti-Sock - cyt: "obrazy są fotografowane z wykorzystaniem elektronicznej migawki z kurtyną przednią" - cokolwiek to znaczy
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; Wczoraj o 10:05
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Tester | OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    137
    Galeria klubowicza
    Ja miałem na myśli te nowsze modele: E-M10 I i II, E-M5 II, PEN-F.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    154
    Galeria klubowicza
    Nie wiem, może problem z włączonym Anti-Sock i paskami występuje przy określonych "warunkach" (czas ekspozycji, ogniskowa...) i jeszcze widoczne tylko w zasadzie na jednolitym tle. Nie da się zaprzeczyć, że był taki problem u kolegi na forum (miał też wtedy włączony tryb seryjny zdjęć) i wyłączenie AS pomogło.
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; Wczoraj o 10:12

OlyJedi Awatar szafir51
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    157
    Galeria klubowicza
    W E-M10. Problem z pasami był opisywany na FB i wyszło, że to elektroniczna migawka, potwierdziło to kilka osób.

W pierwszym E-M10 wraz z aktualizacją firmware pojawiła się podobna funkcja, w której fizyczna migawka była otwarta i pierwsze kurtyna była robiona elektronicznie. Również nie spotkałem się wtedy z paskami na zdjęciach.

A kolega to miał też chyba cały czas włączoną elektroniczną migawkę z tego co czytałem.

OlyJedi Awatar andtor2
    Siła reputacji
    154
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    ...A kolega to miał też chyba cały czas włączoną elektroniczną migawkę z tego co czytałem.
    Raczej nie. Napisał w ten sposób:
    Cytat Zamieszczone przez kulbit Zobacz posta
    Mam na stałe włączoną elektroniczną migawkę z przednią kurtyną (w sumie nawet zalecane do zdjęć z teleobiektywu).
    Elektroniczna migawka z przednią kurtyną to właśnie Anti-Shock.
    Jaki byłby cel, gdy ma się włączoną elektroniczną migawkę (nie ma wtedy wstrząsów od migawki mechanicznej) włączać jeszcze Anti-Shock ? Na chłopski rozum przy włączonej migawce elektronicznej Anti-Shock powinien być nieaktywny.

Edit.
    Nie mam Olympusa, ale Elektroniczna migawka to zdaje się napisałby, że ma włączony tryb cichy (Silent) wówczas cyt. ( z instrukcji M10 II):
    "Fotografowanie odbywa się z użyciem elektronicznych migawek zarówno dla przedniej, jak i tylnej kurtyny, dzięki czemu można zredukować minimalne ruchy aparatu spowodowane ruchem migawki tak jak w przypadku fotografowania z funkcją Anti-Shock."
    Ostatnio edytowane przez andtor2 ; Wczoraj o 11:04

Siła reputacji
    0
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez luzaczek82 Zobacz posta
    Powinien być pasek z boku w kartoniku wciśnięty, też go na początku nie zauważyłem... zresztą i tak używam pasek na nadgarstek wygodniejsze rozwiązanie jak dla mnie
    Jest, faktycznie był schowany gdzieś z boku Dzięki Luzaczek.

Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Prośba do moderatorów o przeniesienie postów dotyczących E-M10 mark II do odpowiedniego wątku na forum. To jest temat dotyczący E-M10 mark III.

Masz racje, przepraszam za zaśmiecanie wątku - proszę o Mlderatora o przeniesienie postów do odpowiedniego wątku o Mark II