Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Zestaw dla początkującego

  1. #41
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Różne głupoty widziało to forum, ale 50mm w roli klasycznej portretówki jest chyba po raz pierwszy
    Różne chamskie odzywki zwykle tych samych kilku użytkowników widziało to forum.

    Dziękuję pozostałym, że mnie uświadomiliście. Mam i 45mm i miewam 25mm. O ile częściej robię zdjęcia portretowe 45mm, to teraz już wiem, że ten drugi nie nadaje się do portretów i zdjęcia nim są do wyrzucenia.
    Ostatnio edytowane przez Iwo ; 2.09.17 o 12:24

  2. #42
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...Jeśli chodzi o cytat, to internet jest tak pojemny, że można w nim znaleźć cytat na poparcie nawet najbardziej karkołomnej tezy. Szczególnie, jeśli cytat jest nie do końca na temat. Lepiej jest dyskutować w oparciu o własne doświadczenia/przemyślenia, a ew. cytaty ograniczyć do prawdziwych autorytetów i pilnować, żeby były dokładnie na temat.
    Cóż, ja uważam, że cytat był na temat. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że zdania są różne. Ty twierdzisz, ze zakres 135 do 200mm jest doskonały do portretu, gość z cytatu uważa 200mm za nieszczęsne do portretu. Kto jest większym autorytetem, nie wiem...
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #43
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    200mm to dla mnie teleobiektyw w pierwszej kolejności, chociaż swego czasu podobały mi się portrety zrobione Sigmą 105mm 2,8 makro... co kto lubi.

  4. #44
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    ... Mam i 45mm i miewam 25mm. O ile częściej robię zdjęcia portretowe 45mm, to teraz już wiem, że ten drugi nie nadaje się do portretów i zdjęcia nim są do wyrzucenia.
    Nie pisałeś o tym, co lubisz, tylko "klasycznej portretówce". To spora różnica, a ja już tak mam, że z dwojga złego wolę chamstwo niż głupotę

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    200mm to dla mnie teleobiektyw w pierwszej kolejności, chociaż swego czasu podobały mi się portrety zrobione Sigmą 105mm 2,8 makro... co kto lubi.
    Tak, to teleobiektyw. Z odległości 3m daje kadr 54x36cm. Bardzo fajny kadr i bardzo fajna odległość, a przy okazji umożliwia robienie ciaśniejszych portretów, czego o 85mm powiedzieć się nie da. Nie ma problemów z portretami z 200mm. W cytacie było o kilkunastu metrach odległości. To już min. 2,1x1,4m, jakoś mało portretowy kadr...

    Poza tym, żyjemy w wolnym kraju i niech każdy portretuje czym chce
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #45

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeszcze mam pytanko co do lampy do zdjęć domowych. Co polecacie do E-M10 II ? Coś co samo dobiera moc błysku

  6. #46
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Iwo
    nie ma co się oburzać. 25mm na Olku słabo nadaje się do portretu. Zdjęcia oczywiście nie do kosza ale jednak widać różnicę pomiędzy zdjęciami zrobionymi obiektywami 25mm a 45mm. Przy niefortunnym ustawieniu modela nos, uszy itp. No widać to po prostu. Zrobić 25-tką można ale gdy nie trzeba to lepiej jednak użyć czegoś innego.

    Z manualnych to chyba Olympusowskie OM-y są dobre? Przynajmniej takie opinie czytałem. Można kupić tanio 50/1.8 albo nieco drożej 50/1.4, który po przymknięciu do f/1.8 powinien być nieco ostrzejszy.

  7. #47
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    ...
    Z manualnych to chyba Olympusowskie OM-y są dobre? Przynajmniej takie opinie czytałem. ...
    W czasach swojej świetności 50/1,8 był w ścisłej czołówce Innych nie znam, były wtedy zdecydowanie nie na moją kieszeń
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #48

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Myślałem bardziej o m42. Jest sporo obiektywów w rozsądnych cenach np. na Allegro

  9. #49
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    wszystko rozbija się o to co to jest rozsądna cena i czego oczekujemy. Tanie często oznacza kiepskie - słabe powłoki powodujące mocny spadek kontrastu, flary, mydło na pełnej przysłonie itp. Ale są tacy, którzy takich efektów oczekują od starego pleśniaka i potrafią je ciekawie wykorzystać.

  10. #50
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Z manualnych to chyba Olympusowskie OM-y są dobre? Przynajmniej takie opinie czytałem. Można kupić tanio 50/1.8 albo nieco drożej 50/1.4, który po przymknięciu do f/1.8 powinien być nieco ostrzejszy.
    A próbował ktoś z od razu bagnetem mikro4/3 obiektywy:
    - Meike MK-50mm f/2.0 - https://m.ceneo.pl/47161939
    - Meike MK-35mm f/1.7 - https://m.ceneo.pl/47161947
    Za 400 zl fajne manuale, ciekawe jak się mają do pleśniaków.

Podobne wątki

  1. Kurs dla początkującego
    By zamija in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.09.13, 14:43
  2. Tablet dla początkującego
    By wulf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19.03.13, 21:39
  3. E-510 dla początkującego?
    By viscaelbarsa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.05.09, 23:56
  4. Zdjęcie początkującego
    By herman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 12:22
  5. Zdjęcie początkującego...
    By Noterek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.09.05, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.