Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Zestaw dla początkującego

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    ...Kolejną sprawą która zaczęła mnie nurtować po obejrzeniu tego filmu -- > https://www.youtube.com/watch?v=f5zN6NVx-hY jest właśnie Crop Factor w m4/3 który z tego co rozumiem nie tylko "wydłuża ekwiwalent ogniskowej" ale i zmniejsza światłosiłę. Nie ukrywam, że bardzo podobają mi się zdjęcia z małą GO.
    Światłosiła się nie zmienia, aparat dobierze taki sam czas dla danej przysłony jak lustrzanka FF. Głębia ostrości wiadomo, będzie większa w u4/3 bo zależy też od wielkości matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    Trzecia sprawa to zdjęcia w słabym oświetleniu. Dom, kościoły wiem, że nie rzadko wartości ISO w tych miejscach sięgają 1600-3200 jak wygląda sprawa szumu? Teoretycznie jest większy niż w lustrzance ale jak to jest z praktycznego punktu widzenia? Czy jest on mocno odczuwalny ?
    Jak dla mnie w G5 iso 1600 jest w pełni używalne, także w słabym świetle. W M10 II z racji lepszej matrycy powinno być 3200 używalne. Każdy może mieć swoje postrzeganie tej używalności. Najlepiej pooglądać przykładowe zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.08.17 o 17:43
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    Trzecia sprawa to zdjęcia w słabym oświetleniu. Dom, kościoły wiem, że nie rzadko wartości ISO w tych miejscach sięgają 1600-3200 jak wygląda sprawa szumu? Teoretycznie jest większy niż w lustrzance ale jak to jest z praktycznego punktu widzenia? Czy jest on mocno odczuwalny ?
    Miałem Pentaxa K-X, potem K-5 i Olympusy E-M5 i EP-L5 (o ile pamiętam mają one matrycę identyczną z E-M10-II). Jakość matrycy Olympusów oceniam podobnie do matrycy Pentaxa K-X, w K-5 była jednak lepsza.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #13

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No ja właśnie przez pewien czas miałem K-5 (pierwszą generacje) i tam 3200 było naprawdę ok. Niby E-M 10 II jest niby dużo nowszy więc i technologia powinna być lepsza ale wiadomo matryca jest mniejsza ;/ A jeszcze pytanie jak tu się ma Panasonic GX80 do E-M 10 II ? Jest różnica?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Jeżeli w K-5 byłeś zadowolony z ISO3200, to w E-M5 podobną jakość będziesz miał przy ISO1600. Wydaje mi się (ale na wszelki wypadek to sprawdź) że E-M10-II ma tę samą matryc ę co E-M5.
    Co do porównania GX80 z E-M10-II to w/g https://www.dxomark.com/Cameras/Comp..._1087_1046_676 jest trochę słabszy.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #15

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kurde sam już nie wiem, już prawie byłem przekonany, żeby jednak wybrać Nikona d5300 ale byłem w sklepie pomacać sobie trochę i jeszcze bardziej mi to namąciło w głowie. Pan z obsługi pokazał mi 2 zdjęcia ( wydruki 10/15 ) robione Olympusem E-M10 II + Kit 14-42 EZ na ISO 3200 i 6400 i było wydaje mi się nieźle. Z takim kitowym Pancake'iem lub małą stałką ten aparat jest naprawdę poręczny co jest dla mnie niemałym atutem.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    Kurde sam już nie wiem, już prawie byłem przekonany, żeby jednak wybrać Nikona d5300 ale byłem w sklepie pomacać sobie trochę i jeszcze bardziej mi to namąciło w głowie. Pan z obsługi pokazał mi 2 zdjęcia ( wydruki 10/15 ) robione Olympusem E-M10 II + Kit 14-42 EZ na ISO 3200 i 6400 i było wydaje mi się nieźle. Z takim kitowym Pancake'iem lub małą stałką ten aparat jest naprawdę poręczny co jest dla mnie niemałym atutem.
    Im więcej tego na półkach tym trudniej się zdecydować.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    Byłem w sklepie przymierzyć się do E-M10 II i pierwsze wrażenie jest niestety średnie głównie za sprawą bardzo małego gripu. Palce ześlizgują się bardzo łatwo w porównaniu do jakiejkolwiek lustrzanki.
    No jak ma być bardziej poręcznie od lustra to niestety traci na tym ergonomia. Chcesz mikro to bierz malucha + niewielkie obiektywy stałoogniskowe. Tych jest akurat w MFT zatrzęsienie. Jak będziesz chciał zoomy o dużych krotnościach i do tego jeszcze b.dobrej jakości obrazowania to nie ma siły, żeby to było małe.

    Wysokie czułości - do ISO1600 jest wg mnie dobrze, ale po umiejętnym odszumieniu można spokojnie używać ISO3200 - to 10x15 czy monitora FHD spokojnie się nada.
    Tu masz ISO1600 w pełnej rozdzielczości: http://drive.google.com/file/d/0B7I1...ew?usp=sharing

    Tu ISO3200 tylko pomniejszone
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160527-P5271556.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	471,6 KB
ID:	193842

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zulughulla Zobacz posta
    ... Pan z obsługi pokazał mi 2 zdjęcia ( wydruki 10/15 ) ...
    Do takich zdjęć, to Ty sobie po prostu kup jednocalowy kompakt.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19

    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ok 99% wydruków to będą 10/15 pozostały 1% A4 i to raczej tylko portrety. No i oczywiście oglądnie zdjęć na komputerze lub TV bo nie wszystko się drukuje.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Sony RX10 i po kłopocie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Kurs dla początkującego
    By zamija in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.09.13, 14:43
  2. Tablet dla początkującego
    By wulf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19.03.13, 21:39
  3. E-510 dla początkującego?
    By viscaelbarsa in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 6.05.09, 23:56
  4. Zdjęcie początkującego
    By herman in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 12:22
  5. Zdjęcie początkującego...
    By Noterek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.09.05, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.