Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Amatorskie fotki z wesela - prośba o radę

  1. #11
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ale to była studniówka syna, nie Twoja impreza.

    Idziesz na wesele z partnerką po czym zostawiasz ją bo idziesz pstrykać ciocię Krysię. Ze znajomymi nie porozmawiasz, bo idziesz zdjęcia robić. Kadr Ci przepadnie bo rozmawiasz, albo kolejka jest.b

    Dziękuję za taki układ i jeszcze będziesz wkurzał fotografa, który moze kadry potracić - super prezent młodym zrobisz!

  2. #12
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Ale to była studniówka syna, nie Twoja impreza. ...
    zacytujmy:
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    ...Niebawem będę uczestniczył jako gość w ślubie/weselu.
    Chciałbym sobie porobić na własne potrzeby trochę zdjęć.
    Podkreślenie moje (też byłem jako gość przez godzinę, może dwie i nie była to moja impreza). Naprawdę widzisz aż tak kolosalna różnicę (chodzi o zdjęcia) ? Nie wiem być może całkowicie się nie znam....pozostańmy może przy tym... siem poddaję
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 22.08.17 o 18:07
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Robiłem zdjęcia na wielu weselach, kiedyś jako jedyny fotograf ostatnio jako dodatek. Skupisz się na foto to bawić się nie będziesz, będziesz się bawił to przepadną ważne chwile. Tak źle i tak źle. Co do ogniskowej to przedział 15-25, ale lampę musisz mieć mocną, lp 30 co najmniej dla ogniskowej 17. To tak z grubsza.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Grizz - proszę nie panikuj
    Uspokoję Cię - będę miał dublera (nastoletni syn co jeszcze nie może być tak wesoły jak ja będę )
    Nie zaniedbam partnerki
    Źle sobie to troszkę wyobrażasz. Nie mam zamiaru tylko biegać i robić zdjęć.
    Chcę mieć po prostu możliwość raz na godzinkę pstryknąć kilka fotek i chciałbym żeby jakoś wyszły i tyle ... stąd prośba o rady.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    Grizz - proszę nie panikuj
    Uspokoję Cię - będę miał dublera (nastoletni syn co jeszcze nie może być tak wesoły jak ja będę )
    Nie zaniedbam partnerki
    Źle sobie to troszkę wyobrażasz. Nie mam zamiaru tylko biegać i robić zdjęć.
    Chcę mieć po prostu możliwość raz na godzinkę pstryknąć kilka fotek i chciałbym żeby jakoś wyszły i tyle ... stąd prośba o rady.
    Zaraz, jeżeli Ty chcesz tylko od czasu do czasu coś pstryknąć, a myślę, że znasz obsługę aparatu to do czego Ci są potrzebne rady?

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Jkr - już wyjaśniam.
    Jestem pospolitym amatorem.
    Najlepiej (oczywiście w moim mniemaniu) wychodzą mi zdjęcia pstrykane w dobrych warunkach oświetleniowych.
    Na kilku imprezkach próbowałem pstrykać zdjęcia ale nie za bardzo wychodziły bo ciemno i wiedzy i doświadczenia brak.
    Jak dałem lampę to albo nie doświetliłem albo prześwietliłem .... uwierz mi nie było to ciekawe.
    Ponieważ chciałbym udowodnić sobie i innym (np. małżonce), że robię progress to chcę się przygotować teoretycznie przed następną imprezką.
    Mam nadzieję, że dzięki temu zwiększę ilość tych "lepszych" zdjęć.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Czyli nie jet tak wesoło.

    Widzę, że Szafir51 i Jkr kładą duży nacisk na używanie lampy.
    Szczerze mówiąc tego chciałbym uniknąć. Myślę, że takie amatorskie używanie lampy mogłoby popsuć szyki fotografowi.
    Uważacie, że z przesłoną 1.7 i wyższym ISO nie oblecę paru fotek bez lampy?
    Jeżeli byłoby mocno ciemno to lampę założę.
    Na nikoniarzach znalazłem fajny link http://foto.jasiu.pl/.
    Jest tam dużo informacji. Spróbuję to przyswoić, ale teoria jedno a praktyka drugie.
    Może wrzucicie klika podpowiedzi na pracę z lampą?

    Tropic i Szafir51 sugerują dłuższy obiektyw.
    Pozostanę raczej przy 15/1.7
    Planuję raczej szersze ujęcia kilku osób w ruchu.

    Szafir51 dzięki za radę apropo AF. Ustawię środek i dużą ramkę.
    Co do MF mam włączony focus peaking ale dodatkowo miałem włączone zbliżenie a to mi nie pasowało do szybkiego ręcznego ostrzenia na takiej imprezce.
    Ale wyłączyłem zbliżenie i ręczne ostrzenie jest już bardziej przyjazne z focus peaking

    Zapasową baterię i kartę mam.

    Dziękuję za odzew.
    Może ktoś coś jeszcze dopisze ?

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Odebrałeś ode mnie wiadomość? Jeśli tak to na co czekasz?

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    ...
    Na nikoniarzach znalazłem fajny link http://foto.jasiu.pl/.
    ...
    Jeśli angielski nie jest Twoim wrogiem, to Niekerk ma bardzo fajną własną stronę. Warto tam poszperać.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Lampy możesz używać przy zdjęciach rodzajowych "okołostołowych". Tańce i zabawa w przyciemnionej i kolorowo oświetlonej na ogół sali, robione lampą będą do niczego... Totalna porażka.. Jedna twarz wyżarta światłem, druga z jakimś grymasem, a reszta wszystko ciemne.
    Tańce, robisz przy ustawionej dużej czułości, najwyższej jaką możesz nie psując dodatkowo zdjęcia. Tryb automatyczny do niczego, gdyż aparat sobie wszystko ustawia sam by prawidłowo naświetlić, nie przejmując się zbytnio rozmyciami czy brakiem ostrości.
    I sporo trzeba w takim układzie napstrykać by coś sensownego wyszło.
    Czas stały (1/30, 1/60) resztę regulujesz przysłoną i ... czułością w zależności od światła... Jeśli braknie "rozsądnych" parametrów, to zajmij się partnerką flaszką.... itp
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ...Tańce i zabawa w przyciemnionej i kolorowo oświetlonej na ogół sali, robione lampą będą do niczego... Totalna porażka.. Jedna twarz wyżarta światłem, druga z jakimś grymasem, a reszta wszystko ciemne.
    Tańce, robisz przy ustawionej dużej czułości, najwyższej jaką możesz nie psując dodatkowo zdjęcia. Tryb automatyczny do niczego, gdyż aparat sobie wszystko ustawia sam by prawidłowo naświetlić, nie przejmując się zbytnio rozmyciami czy brakiem ostrości.
    I sporo trzeba w takim układzie napstrykać by coś sensownego wyszło.
    Czas stały (1/30, 1/60) resztę regulujesz przysłoną i ... czułością w zależności od światła... Jeśli braknie "rozsądnych" parametrów, to zajmij się partnerką flaszką.... itp
    W tym kierunku, to bym raczej nie szedł. Taniec przy 1/30, to chyba tylko jakiś wyjątkowo spokojny. Stawiałbym na lampkę w dwóch wariantach.
    Wariant pierwszy: światło odbite. Na sufit pewnie zabraknie mocy, raczej ustaw się tyłem do jakiegoś jasnego kawałka ściany i poluj na pary będące w zasięgu światła odbitego. Lampkę skieruj za siebie, trochę do góry. Jak nie znajdziesz ściany w odpowiednim miejscu, to może być jakiś jasny filar, zasłona itp.
    Wariant drugi: synchronizacja błysku na drugą kurtynę przy długim czasie. Poszukaj tematu w sieci. Efekt może być ciekawy i wysoce artystyczny. Pozostaje tylko kwestia wrażliwości żony na sztukę. Wiele osób lubi ostre zdjęcia z wesela, żeby pooglądać kreacje, makijaże itp. Wtedy zdecydowanie wariant pierwszy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Delta 400 + R09 - prośba o radę
    By pat.p in forum Ciemnia analogowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 4.12.09, 01:44
  2. Zupełnie amatorsko - prośba o radę
    By irekimagda in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21.06.08, 10:19
  3. E-500 pixele - prosba o rade
    By maciekece in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 9.01.07, 10:18
  4. chrzciny + olympus c-770 UZ PROŚBA O RADĘ
    By Loram in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28.07.05, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.