Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Panasonic LUMIX G VARIO 35-100mm F4.0-5.6 ASPH. MEGA O.I.S.

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Panasonic LUMIX G VARIO 35-100mm F4.0-5.6 ASPH. MEGA O.I.S.

    Witam wszystkich,
    pozwolę sobie założyć wątek na temat Panasonica 35-100 w bardziej budżetowej wersji F4.0-5.6.
    Nie znalazłem w polskim necie testu, gdzie mógłbym porównać to szkiełko do innych w tym stałek 45.. 60.. 75 mm np. Sigmy albo Olympusa. Wydaje się, że obiektyw ten jest lepszy od zoomów kitowych np Panasonica 45-150 albo Olympusa 40-150.

    Czy warto zatem zainteresować się tym obiektywem? Czy macie doświadczenia albo porównanie do szkieł kitowych albo z wyższej półki?

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Kiedyś na jakimś forum anglojęzycznym była dyskusja o tym maleństwie , i było sporo pozytywnych komentarzy o dziwo. W cenie 500-700zł może i jest sens, więcej bym za to nie dał

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Eh, nie sądzę by między tymi tanimi długimi kitami była jakaś zauważalna różnica w jakości zdjęć. I tak: 35-100G weźmie maniak minimalizowania wielkości torby, 45-150G weźmie zwykły użyszkodnik Lumixa potrzebujacy taniego stabilizowanego telezooma a Olka 40-150 weźmie cała reszta. Nie miałem 35-100 bo to rzadki zwierz w drugim obiegu ale z tych dwóch pozostałych wolę Olka ze względu na kolory. O 35-100G piszą że ma słabą minimalną odległość ostrzenia więc nieco słabiej z nim będzie do kwiatków, Olympus jest to tego świetny.

    Aparat z Lumixem 12-32 oraz 35-100 można by przenieść w 2 niedużych kieszeniach i tutaj bym upatrywał prawdziwej przewagi 35-100 nad innymi dostępnymi opcjami.
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    pozwolę sobie założyć wątek na temat Panasonica 35-100 w bardziej budżetowej wersji F4.0-5.6.
    Nie znalazłem w polskim necie testu, gdzie mógłbym porównać to szkiełko do innych w tym stałek 45.. 60.. 75 mm np. Sigmy albo Olympusa. Wydaje się, że obiektyw ten jest lepszy od zoomów kitowych np Panasonica 45-150 albo Olympusa 40-150.

    ...
    Porównywanie do stałek, to zupełna abstrakcja, nie ta jasność i na 100% nie ta jakość. Jeśli chodzi o zoomy 4x-150, to raczej bym się nie spodziewał istotnych różnic w jakości, szczególnie na korzyść 35-100. Pozostają dwie kwestie: różnica wielkości i max. ogniskowej. Wycieczkowo 35-100 pewnie wygodniejszy, ale nie popadajmy w paranoję, 4x-150 też niczyjego kręgosłupa nie zdewastują . Pozostaje sprawa ogniskowej 300mm (ekw.). Często się uważa, że jest to nijaka ogniskowa, na co dzień za długo, na ptaszki za krótko. Przy tak ciemnych zoomach ma jednak pewną zaletę. Przy portretach, kwiatkach itp. zapewni zauważalnie lepszą lepszą separację obiektu od tła.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    pozwolę sobie założyć wątek na temat Panasonica 35-100 w bardziej budżetowej wersji F4.0-5.6.
    Nie znalazłem w polskim necie testu, gdzie mógłbym porównać to szkiełko do innych w tym stałek 45.. 60.. 75 mm np. Sigmy albo Olympusa. Wydaje się, że obiektyw ten jest lepszy od zoomów kitowych np Panasonica 45-150 albo Olympusa 40-150.

    Czy warto zatem zainteresować się tym obiektywem? Czy macie doświadczenia albo porównanie do szkieł kitowych albo z wyższej półki?

    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Chyba nie będzie innego wyjścia jak pójść do sklepu i popstrykać trochę zdjęć, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję co do zakupu.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Chyba nie będzie innego wyjścia jak pójść do sklepu i popstrykać trochę zdjęć, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję co do zakupu.
    Moje zdanie jest dokładnie przeciwne . Macanie nic nie da. To kwestia priorytetów/filozofii. Jeśli coś długiego ma być zawsze w kieszeni, bo człowiek nie zna dnia ani godziny, np. na wczasach w Grajewie może się pojawić królowa angielska, to 35-100. Jeśli kieszeń jest duża, a szkło ma być bardziej uniwersalne, to 40-150. Testów bym nawet nie czytał
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Moje zdanie jest dokładnie przeciwne . Macanie nic nie da. To kwestia priorytetów/filozofii. Jeśli coś długiego ma być zawsze w kieszeni, bo człowiek nie zna dnia ani godziny, np. na wczasach w Grajewie może się pojawić królowa angielska, to 35-100. Jeśli kieszeń jest duża, a szkło ma być bardziej uniwersalne, to 40-150. Testów bym nawet nie czytał
    Wydaje mi się, że MichuP jest nastawiony na jego zakup, tylko szuka opinii, żeby nie umoczyć. Co do Twojej wypowiedzi to się zgadzam.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Chyba nie będzie innego wyjścia jak pójść do sklepu i popstrykać trochę zdjęć, wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję co do zakupu.
    bo sklep jest najlepszym miejscem do testow obiektywu ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    bo sklep jest najlepszym miejscem do testow obiektywu ?
    A dlaczego nie?

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    A dlaczego nie?
    sztuczne światło to pierwszy z wielu powodów
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 II Mega OIS
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 20.05.16, 08:20
  2. Panasonic G VARIO 12-32mm f 3,5-5,6 ASPH Mega O.I.S.
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.16, 08:07
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:40
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:33
  5. Panasonic LUMIX G VARIO 100-300 mm / F4,0-5,6 / MEGA O.I.S.
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.11.12, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.