Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Panasonic LUMIX G VARIO 35-100mm F4.0-5.6 ASPH. MEGA O.I.S.

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    bo sklep jest najlepszym miejscem do testow obiektywu ?
    Nie. Lepsze jest zamówienie przez internet, macanie i odesłanie. A jak faktycznie chce się kupić, to narzekanie, że macany przysłali.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Wydaje mi się, że MichuP jest nastawiony na jego zakup, tylko szuka opinii, żeby...
    ... potwierdzić swój wybór. Dokładnie na tej zasadzie funkcjonują takie posty
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie. Lepsze jest zamówienie przez internet, macanie i odesłanie. A jak faktycznie chce się kupić, to narzekanie, że macany przysłali.
    znasz lepsze rozwiazanie poza kupnem w ciemno ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.632
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    sztuczne światło to pierwszy z wielu powodów
    Jak rozumiem przy sztucznym świetle nie wolno fotografować czy też nie powinno się. Zastanowiłeś się kto Mu pozwoli wyjść z niezapłaconym obiektywem na ulicę?
    Ostatnio edytowane przez jkr ; 21.08.17 o 15:25

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    268
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Dzięki za dotychczasowe komentarze.

    Zrobiłem w międzyczasie przegląd portali testujących i opiniujących sprzęt fotograficzny i nasuwa sie kilka wniosków.
    Po pierwsze, jestem nieco zdziwiony małą popularnością Panasa G 35-100. Wynika ona chyba ze stosunkowo wysokiej ceny (ok 50% wyższej niż odpowiedniki kitowe czyli jakieś 1300 PLN, choć na ebaju znalazłem nowy za 600PLN) a może też z tego, że szkło kończy się na ogniskowej 100 a nie jak kity na 150 przez co jest mniej uniwersalne jako telezoom.
    Dodam jeszcze, że na tę chwilę mam EM5 v.1 i szkła Olympus PRO 12-40 oraz podręczny 14-42 EZ, stąd potrzeba zakupu czegoś ponad 40 mm

    Testy wszystkich interesujących mnie szkieł tzn. akceptowalnych cenowo znalazłem na portalu "Ephotozine".
    Podszedłem do oceny w najszybszy możliwy sposób wg MTF50. Oczywiście najlepiej wypada skąd inąd b.dobrze oceniania stałka Sigmy (która chodzi mi po głowie) - obiektyw ostry ja żyleta od pełnej dziury i bardzo wyrównany w centrum i na brzegach. Oczywiście obiektyw stałoogniskowy nie jest tak uniwersalny jak zoom, plusem jest f2.8 gdy przyjdzie zmierzyć się ze światłem w jakiejś ciemnicy no i ta bajeczna ostrość prawie jak 45tka Olympusa... przy cenie akceptowalnej ok.700-750PLN na dziś.

    Porównując ostrość Panasonica do kitowego zooma Olympusa rzuca się w oczy b.dobre wyrównanie obiektywu - w centrum i w rogach kadru mamy b.zbliżone wysokie wartości MTF, które w miarę zwiększania ogniskowej nieco się "rozjeżdzają". W Olympusie, dla 40mm mamy nieco wyższą lub porównywalną rozdzielczość w centrum kadru ale brzegi sa znacznie słabsze. Ten rozjazd w Olku poprawia się w miarę wydłużania ogniskowej ale parametr MTF zmniejszając przysłonę powyżej f5.6 spada
    Trudno wprost porównać wartości ponieważ na wykresach ephotozine nie mamy liczbowej skali i do tego mamy nieco inne ogniskowe porównywanych obiektywów.
    Porównując załaczone zdjęcia (jest 1 ciekawe z budynkiem z zegarem) widać sporą różnicę w rozdzielczości zoomów i obiektywu stałoogniskowego. Różnic pomiedzy zoomami nie wyłapałem.

    Podsumowując chyba skończy się na "pomacaniu" i zrobieniu kilku fotek własnoręcznie. Kusi kompaktowość Panasonica przy stosunkowo dobrej optyce a można go kupić w cenie porównywalnej do kitowca Olympusa. No i jest dająca do myślenia Sigma 60mm, super obrazek przy cenie 3 razy niższej od obiektywów segmentu "pro". Pytanie czy 60 mm wystarczy do zabawy w tele?

    Testy i obrazki:
    Panasonic Lumix Vario G 35-100mm f/4.0-5.6 ASPH: https://www.ephotozine.com/article/p...--review-26467
    Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4.0-5.6: https://www.ephotozine.com/article/o...s-review-16898
    Stałka SIGMA 60mm f/2.8 ART: https://www.ephotozine.com/article/s...s-review-22333

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    znasz lepsze rozwiazanie poza kupnem w ciemno ?
    Nie, ale w tej sytuacji każdemu narzekaczowi, że kupił rozdziewiczony sprzęt, dawałbym dożywotniego bana na forum
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak rozumiem przy sztucznym świetle nie wolno fotografować czy też nie powinno się. Zastanowiłeś się kto Mu pozwoli wyjść z niezapłaconym obiektywem wyjść na ulicę?
    sztuczne swiatlo, patrz malo swiatla inna barwa, przewaznie swietlowki - idealne miejsce do testow fotograficznych, jak w sklepie sprawdzisz szybkosc af duetu aparat/obiektyw -robiac zdjecie pudelka na regale ? nikt nie pozwoli wiec wroc na poczatek mojego posta
    Ostatnio edytowane przez viruuss ; 21.08.17 o 15:33
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MichuP Zobacz posta
    ... Pytanie czy 60 mm wystarczy do zabawy w tele?

    ...
    Nie wystarczy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie, ale w tej sytuacji każdemu narzekaczowi, że kupił rozdziewiczony sprzęt, dawałbym dożywotniego bana na forum
    tylko problem narzekania to inna sprawa niz przetestowanie
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tylko problem narzekania to inna sprawa niz przetestowanie
    A ja mam wrażenie, że jest są to dwie strony jednego medalu. Często testerzy i narzekacze to ci sami ludzie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Jeżeli sprzęt nosi ślady używania to sklep nie powinien przyjąć go z powrotem. Jeżeli nie nosi, to (kolejny) kupujący nie powinien narzekać, bo nie ma na co.
    Nie ma się co oszukiwać - jak fret już wcześniej napisał - różnice pomiędzy nimi będą marginalne. Zadecydują pewnie gabaryty.

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix G Vario 14-42mm f/3.5-5.6 II Mega OIS
    By gietrzy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 20.05.16, 08:20
  2. Panasonic G VARIO 12-32mm f 3,5-5,6 ASPH Mega O.I.S.
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.16, 08:07
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:40
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.12.12, 01:33
  5. Panasonic LUMIX G VARIO 100-300 mm / F4,0-5,6 / MEGA O.I.S.
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.11.12, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.