Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: popRAWka 13/2017

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    popRAWka 13/2017

    Nazwa:  logopopRAWki.png
Wyświetleń: 396
Rozmiar:  19,8 KB



    popRAWka 13/2017


    Witam i zapraszam do udziału w kolejnej edycji zabawy. Mamy do wywołania RAW-a,
    którego autorem jest A56 zwycięzca poprzedniej edycji.

    Rodzaj edycji: czy umiemy lepiej -> to najbardziej popRAWkowa edycja i jednocześnie najbardziej ograniczająca pole manewru.
    Tu zadaniem naszym jest, przy zachowaniu 75% kadru, poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu.
    Skupiamy się głównie na poprawkach ograniczając do minimum swoje "wizje" kadru.

    Termin nadsyłania prac mija 14.08.2017 (poniedziałek) o godz. 18:00
    Wydłużono termin o 5 dni, czyli do 19.08.2017 (sobota) do godz. 18:00

    Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy, dla pionu1080 pix dłuższy bok.

    Oryginał
    Nazwa:  DSC0032.jpg
Wyświetleń: 390
Rozmiar:  479,0 KB


    Plik RAW do pobrania:
    |Regulamin konkursu|

    Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com


    Jak zauważyliście mamy inny rodzaj edycji niż bywał ostatnio. Doszedłem do wniosku, że będzie pasował do tego RAW-a. Proszę o zaznajomienie się w Regulaminie konkursu jaki zakres obróbki jest dopuszczalny (zaszły tam małe zmiany). Tekst : "to najbardziej poprawkowa edycja..." został przeniesiony z edycji: klasyka, do edycji: czy umiemy lepiej. Jeśli są pytania można śmiało w tym wątku je zadawać.
    W największym skrócie, w edycji -> nasze wizje, wszystkie chwyty są dozwolone, w edycji -> klasyka, z umiarem, w edycji -> czy umiemy lepiej, wcale, tylko poprawki.

    RANKING po 12 edycji. Punkty wynikają z ilości głosów jaką praca otrzymała w głosowaniu.
    W nawiasie dodatkowe punkty za premiowane 3 pierwsze miejsca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ranking po 12 edycji.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	204,2 KB
ID:	193252

    PS.
    Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
    Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14.08.17 o 14:04
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #2
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Fajna fota, można się pobawić... gdyby nie upał.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Fajna fota, można się pobawić... gdyby nie upał.
    Kurdę, postawić wentylator, klimę, czy jakiś zraszacz, co kto tam ma i do roboty! Przerwa była długa
    Poważniej mówiąc rozważam wydłużenie terminu na przyjmowanie prac, zobaczę ile prac wpłynie. Na razie są dwie na skrzynce.
    PS.
    Chciałbym się też wyrobić z czasem i 20 edycjami do końca roku.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.08.17 o 17:11
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Chciałbym się też wyrobić z czasem i 20 edycjami do końca roku.
    Może lepiej postawić na jakość a nie na ilość?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  5. #5
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Może lepiej postawić na jakość a nie na ilość?
    Masz rację Heniu! Wiem, że Twoja praca, będzie bardzo wysokiej jakości.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  6. #6
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Saboor Zobacz posta
    Wiem, że Twoja praca, będzie bardzo wysokiej jakości.
    Jak zawsze!
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  7. #7
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Otóż to.
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Może lepiej postawić na jakość a nie na ilość?
    Czyli...? Jak to sobie wyobrażasz ? 1 edycja na miesiąc, czy na 2 miesiące ? Jakość przez to wzrośnie ?
    Helmuth odnoszę wrażenie, że się czepiasz. Dlaczego tak uważam..., napiszesz coś krytycznego raz na dwa miesiące czy rzadziej. Sam udziału nie bierzesz, nawet nie chce Ci się zagłosować (a o "jakość" głosowania też miałeś pretensje). Nie wiem jak traktować Twoje wpisy... Jakoś nie wydaje mi się, że to w trosce o popRAWkę (bo niby dlaczego, na forum prawie wcale się nie udzielasz)... Może traktuj to bardziej jako zabawę, która przy okazji może czegoś nauczyć (dla chcących).

    Wydłużam wyjątkowo termin na przyjmowanie prac (okres wakacyjno urlopowy) w tej edycji o 5 dni, czyli do 19.08.2017, sobota do godz. 18:00.

    Edit.
    Jeśli ktoś uważa, że robił w "pośpiechu" bo był krótki termin i chciałby coś jeszcze poprawić nie widzę problemu z podmianą pracy.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14.08.17 o 14:02
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #9
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Czyli...? Jak to sobie wyobrażasz ? 1 edycja na miesiąc, czy na 2 miesiące ? Jakość przez to wzrośnie ?
    Jakość nie ma wiele wspólnego z częstotliwością ale dlaczego najważniejsza dla Ciebie jest ilość edycji? Bo łatwiej prowadzić ranking?
    Ten ranking MZ jest niewiele wart a dla frekwencji wręcz zabójczy. Kto będzie chciał się "zmierzyć" z A56, który po dwóch edycjach ma taką przewagę, że pewnie wygra nawet, jak już nie wystartuje w żadnej edycji.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Helmuth odnoszę wrażenie, że się czepiasz. Dlaczego tak uważam..., napiszesz coś krytycznego raz na dwa miesiące czy rzadziej.
    Czyli, gdybym pisał częściej, już nie uważałbyś, że się czepiam?
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Sam udziału nie bierzesz, nawet nie chce Ci się zagłosować ...
    Przestała mi odpowiadać formuła tej zabawy. Zrobił się z tego konkurs na to, kto zrobi bardziej słitaśną fotę z zadanego rawa.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Może traktuj to bardziej jako zabawę, która przy okazji może czegoś nauczyć (dla chcących).
    No właśnie nie!
    Czego się mają nauczyć- jak zrobić zdjęcie, które się spodoba czy jak dobrze obrobić zdjęcie (nie zawsze to idzie w parze)?
    Może wzorem Idola czy Mam talent, stworzyć jury (nie wiem, może nawet jednoosobowe), które oceni fotki. Niekoniecznie wszystkie, może tylko te, które wyróżniają się na plus lub na minus. Wypunktuje dobre i złe strony, dając wskazówki głosującym. Da to też korzyść autorowi tej poprawki bo dowie się co zrobił lepiej a co gorzej. To lepsza nauka niż sugerowanie się ilością głosów.
    I na koniec:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Wydłużam wyjątkowo termin na przyjmowanie prac ...
    Błąd!
    Jeśli jest mało prac to znaczy, że nie było chętnych (za trudne lub nie wzbudziło zainteresowania). Nie ma więc sensu przedłużać. Lepiej unieważnić i rozpocząć nową (wiem, utrudni to prowadzenie rankingu ).
    Przedłużenie terminu skutkuje tym, że pojawią się prace, które pojawić się nie powinny bo zaczyna się myślenie: "a co tam, nie umiem ale spróbuję".
    Chyba, że będzie jakieś jury, które wypunktuje braki (albo i zalety) takich zdjęć, co ma też walor dydaktyczny.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  10. #10
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie wiem czy warto prowadzić tą dyskusję, ale odpowiem na parę rzeczy.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jakość nie ma wiele wspólnego z częstotliwością ale dlaczego najważniejsza dla Ciebie jest ilość edycji? Bo łatwiej prowadzić ranking?
    Ten ranking MZ jest niewiele wart a dla frekwencji wręcz zabójczy. Kto będzie chciał się "zmierzyć" z A56, który po dwóch edycjach ma taką przewagę, że pewnie wygra nawet, jak już nie wystartuje w żadnej edycji.
    To, że ranking jest dla frekwencji zabójczy to tylko Twoje zdanie, są zdania odmienne. Przypominam po raz któryś, nie ma obowiązku uczestniczyć w rankingu. Wystarczy tylko abym dostał taką informację. Może komuś wystarczyć sama satysfakcja z zwycięstwa, a niekoniecznie chce być w tabeli rankingu. Jak do tej pory od nikogo info. o rezygnacji z zamieszczenia w tabelce nie dostałem. Może większość podchodzi do tego na luzie, traktując to jako zabawę.
    Jest także możliwość, o czym zawsze informuje, brania udziału całkowicie anonimowo.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Przestała mi odpowiadać formuła tej zabawy. Zrobił się z tego konkurs na to, kto zrobi bardziej słitaśną fotę z zadanego rawa.
    Rozumiem, że obecna edycja: czy umiemy lepiej-> (to najbardziej popRAWkowa edycja i jednocześnie najbardziej ograniczająca pole manewru. Tu zadaniem naszym jest, przy zachowaniu 75% kadru poprawienie wszelkich błędów technicznych na zdjęciu. Skupiamy się głównie na poprawkach ograniczając do minimum swoje "wizje" kadru.) także Ci nie odpowiada. Jak ktoś jest negatywnie nastawiony to nie wiem co by się nie wprowadziło i tak będzie źle.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Może wzorem Idola czy Mam talent, stworzyć jury (nie wiem, może nawet jednoosobowe), które oceni fotki. Niekoniecznie wszystkie, może tylko te, które wyróżniają się na plus lub na minus. Wypunktuje dobre i złe strony, dając wskazówki głosującym. Da to też korzyść autorowi tej poprawki bo dowie się co zrobił lepiej a co gorzej. To lepsza nauka niż sugerowanie się ilością głosów.
    Od samego początku jury w tym konkursie to ogół forumowiczów i tak pozostanie dopóki będę tu prowadzącym. Wskazówek dla głosujących nie będzie, wręcz uważam to za szkodliwe.

    Miałbym dla Ciebie inną radę/propozycję. Poprowadź "popRAWkę" taką z prawdziwego zdarzenia na alternatywnym forum według tego co tu piszesz. Postaw na jakość (słabe prace w/g Ciebie odrzucaj od razu), takie z "wizjami" (te "siłtaśne") także. Bez głosowania, wybieraj sam najlepszą pracę lub daj wskazówki na którą głosować, a na którą nie.

    Edit.
    Na to:
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Przestała mi odpowiadać formuła tej zabawy. Zrobił się z tego konkurs na to, kto zrobi bardziej słitaśną fotę z zadanego rawa. ...
    mógłbym jeszcze odpowiedzieć tak: zawsze taka formuła była i się nic nie zmieniło. Wystarczy przejrzeć wątek Archiwum popRAWki.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 14.08.17 o 17:23
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. popRAWka 12/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22.06.17, 22:37
  2. popRAWka 11/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11.06.17, 10:00
  3. popRAWka 10/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.05.17, 09:10
  4. popRAWka 9/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.05.17, 14:14
  5. popRAWka 8/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.04.17, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.