Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: popRAWka 13/2017

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Kol. Helmuth pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą.
    Jeśli bym uważał, że ta zabawa mnie nic nie nauczy to dawno bym zrezygnował i ten czas, który poświęcam na wykonanie zdjęcia inaczej bym zagospodarował.
    Mnie ta zabawa uczy wiele. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Ja widzę kilka, kilkanaście fotografii. Jedne podobają mi się więcej inne mniej i widzę co zrobiłem lepiej a co gorzej. Takiej nauczki nigdzie indziej nie otrzymasz.
    A czy moje uczenie się skutkuje? Odpowiedz sam.
    Co do oceniania zdjęcie to w 100% popieram kol andtor2

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Dziadek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.192
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Kol. Helmuth pozwolisz, że nie zgodzę się z Tobą.
    Jeśli bym uważał, że ta zabawa mnie nic nie nauczy to dawno bym zrezygnował i ten czas, który poświęcam na wykonanie zdjęcia inaczej bym zagospodarował.
    Mnie ta zabawa uczy wiele. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz. Ja widzę kilka, kilkanaście fotografii. Jedne podobają mi się więcej inne mniej i widzę co zrobiłem lepiej a co gorzej. Takiej nauczki nigdzie indziej nie otrzymasz.
    A czy moje uczenie się skutkuje? Odpowiedz sam.
    Co do oceniania zdjęcie to w 100% popieram kol andtor2
    Zgadzam się z A56, najczęściej nie zdążę wysłać swojej pracy, ale chętnie porównuje się z innymi i dostrzegam błedy jakie popełniam. Traktuję od lat popRAWkę jako zabawę i doping do obrabiania zdjęć. Pozdrawiam Admina i pozostałych uczestników tego Forum.
    pozdrawiam

    Jasiu z Rybnika

  3. #13
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Nie wiem czy warto prowadzić tą dyskusję ...
    Oczywiście jesteś przekonany o słuszności Twojej wizji zabawy i nie przewidujesz żadnej dyskusji- OK, Ty tu rządzisz.
    Jeszcze tylko dwie sprawy:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozumiem, że obecna edycja: czy umiemy lepiej-> (...) także Ci nie odpowiada. Jak ktoś jest negatywnie nastawiony to nie wiem co by się nie wprowadziło i tak będzie źle.
    Chciałbym tylko zauważyć, że na ostatnich 13 edycji, jest to dopiero druga(!) tego typu edycja. 10 to była "klasyka" czyli właśnie "fajne wersje" z nieudolnym rozjaśnianiem cieni, widocznymi śladami użycia masek itp.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... zawsze taka formuła była i się nic nie zmieniło.
    Ludzie się zmienili. Dlatego tamta formuła już dziś się przeżyła.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #14
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Oczywiście jesteś przekonany o słuszności Twojej wizji zabawy i nie przewidujesz żadnej dyskusji- OK, Ty tu rządzisz.
    1. Przecież z Tobą dyskutuje.
    2. Jak widzisz sa inne głosy w dyskusji, a osoby, które to piszą nie bardzo się zgadzają z tym co piszesz, a zgadzają się z andtor2.
    3. andtor2 tu nie rządzi, ma nad sobą moderatorów czy adminów, Tylko, że oni też akceptują formułę RAWek w takiej formie, jak jest.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Oczywiście jesteś przekonany o słuszności Twojej wizji zabawy i nie przewidujesz żadnej dyskusji- OK, Ty tu rządzisz.
    Jakbym nie miał swojej wizji prowadzenia popRAWki to nie podjąłbym się jej prowadzenia. Dyskusję owszem przewiduje, nawet uważam za pożądaną.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...Chciałbym tylko zauważyć, że na ostatnich 13 edycji, jest to dopiero druga(!) tego typu edycja. 10 to była "klasyka" czyli właśnie "fajne wersje" z nieudolnym rozjaśnianiem cieni, widocznymi śladami użycia masek itp.
    Chciałbym tylko zauważyć, że w regulaminie pisze:
    "Autor wysłanego pliku RAW do popRAWki ma prawo wybrać rodzaj edycji, a także wykluczyć lub dodać ograniczenia w obróbce , które w danej edycji obowiązują."
    Jeśli autor RAW-a nie wybierze edycji robię to sam i nie ukrywam, że preferuję klasykę, czyli poprawki i nadanie swojej "wizji" zalecając tu umiarkowanie. Jak jest ta wizja przesadzona praca nie zostaje dopuszczona i nie raz tak bywało.

    Co do nieudolnej obróbki. Dlaczego nie zwrócisz na to uwagi po zakończonym głosowaniu ? Autorzy sądzę chętnie wysłuchają co należy poprawić w swoim warsztacie. Jaki cel ma pisanie o tym teraz...?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    andtor2 rób swoje!!. Dziękuję, że się Tobie chce!

  7. #17
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Dyskusję owszem przewiduje ...
    Dyskusję, z której nic nie wynika. Swego stanowiska i tak nie zamierzasz zmienić.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Chciałbym tylko zauważyć, że w regulaminie pisze ...
    W regulaminie jest napisane
    Nie zasłaniaj się regulaminem! Ty tu rządzisz, więc Ty go ustalasz, możesz dopasować do swojej wizji ale widać nie czujesz takiej potrzeby.
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Co do nieudolnej obróbki. Dlaczego nie zwrócisz na to uwagi po zakończonym głosowaniu ?
    Jeżeli ani prowadzący ani autorzy ani głosujący nie wykazują chęci wymiany choćby kilku zdań o pracach to dlaczego ja?
    Zaproponuję Ci jednak następne rozwiązanie- głosy na tak i głosy na nie. W tej chili autor kiepskiej pracy nie dostaje głosów i może pomyśleć- "nie dostałem głosów bo inni byli lepsi". Kiedy dostanie minusy, zacznie się zastanawiać, może nawet dopytywać- "co spaprałem?" Może rozwinie się z tego jakaś dyskusja, z której popłynie nauka dla autora?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dyskusję, z której nic nie wynika. Swego stanowiska i tak nie zamierzasz zmienić.
    Nie wiem czy zauważyłeś (podejrzewam, że nie chcesz zauważyć) zasady edycji: czy umiemy lepiej -> doprecyzowałem (właściwie to całkiem zmieniłem) po wcześniejszej dyskusji z Tobą (klik i dalsze posty). Choć ogólnie masz rację z tej dyskusji już niewiele wynika/wyniknie.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Nie zasłaniaj się regulaminem! Ty tu rządzisz, więc Ty go ustalasz, możesz dopasować do swojej wizji ale widać nie czujesz takiej potrzeby.
    Dlaczego mam zmieniać zapis, który uważam za dobry, że osoba wysyłająca plik RAW ma prawo do wyboru rodzaju edycji ? Dlatego bo Ty uważasz, że to jest zły zapis ?

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Jeżeli ani prowadzący ani autorzy ani głosujący nie wykazują chęci wymiany choćby kilku zdań o pracach to dlaczego ja?
    Choćby po to aby zapoczątkować dyskusję, ale to dla Ciebie chyba za "trudne", po co się udzielać. Podobnie jak z głosowaniem, po co...

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Zaproponuję Ci jednak następne rozwiązanie- głosy na tak i głosy na nie. W tej chili autor kiepskiej pracy nie dostaje głosów i może pomyśleć- "nie dostałem głosów bo inni byli lepsi". Kiedy dostanie minusy, zacznie się zastanawiać, może nawet dopytywać- "co spaprałem?" Może rozwinie się z tego jakaś dyskusja, z której popłynie nauka dla autora?
    Jak pisałem wcześniej. Głosowanie zostanie jak do tej pory. Dalej namawiam, zrób podobny konkurs na tym drugim forum według swoich zasad.

    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    andtor2 rób swoje!!. Dziękuję, że się Tobie chce!
    Dzięki. Miło przeczytać coś pozytywnego
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.08.17 o 10:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #19
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Znowu jak za dawnych lat...
    Ksiądz Pana wini, Pan Księdza
    A nam biednym, zewsząd nędza...
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  10. #20
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... aby zapoczątkować dyskusję, ale to dla Ciebie chyba za "trudne" ...
    Znowu zapytam, dlaczego ja?
    To Ty, jako prowadzący powinieneś zapoczątkować.
    Tylko po co? Wystarczy liczyć głosy i prowadzić ranking. Resztę (czyli zdjęcie do poprawki i ustalenie trybu edycji) zrobią inni. Jeszcze podziękują
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. popRAWka 12/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22.06.17, 22:37
  2. popRAWka 11/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11.06.17, 10:00
  3. popRAWka 10/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26.05.17, 09:10
  4. popRAWka 9/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.05.17, 14:14
  5. popRAWka 8/2017
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.04.17, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.