Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jaki naleśnik w zastępstwie KITa 14-42 ?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki naleśnik w zastępstwie KITa 14-42 ?

    Witam,

    Noszę się z zakupem obiektywu typu naleśnik do mojego E-PL7. W tej chwili mam kita 14-42 EZ, który zły nie jest ale troszkę za ciemny i ostrość nie powala

    Chcę kupić obiektyw równie kompaktowy ale zarazem dość uniwersalny. Aparat zawsze będę miał przy sobie więc musi być jak najmniejszy. Opcji jest niewiele....

    Panasonic 14mm f/2.5
    Panasonic 20mm f/1.7
    Olympus 17mm 2.8

    Wszystkie oczywiście naleśniki. Cenowo podobnie.

    Najbardziej odpowiadał by mi 14mm... ale 20-stka jaśniejsza A może jeszcze coś innego?

  2. #2
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    A Panasonic 12-32?
    I Lumix 15/1,7?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Powiem tak. Panasonic 12-32 jest w drodze do mnie. Będę testował na dniach ale zastanawiam się czy będzie sporo lepszy od obecnego naleśnika. Na plus jest 12mm na którym mi zależy.

    Lumix 15mm piękna sprawa ale po pierwsze trochę za drogi po drugie jednak troszkę grubszy od pozostałych choć nadal kompaktowy. Na pewno kiedyś u mnie zawita



    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Luc Zobacz posta
    Powiem tak. Panasonic 12-32 jest w drodze do mnie. Będę testował na dniach ale zastanawiam się czy będzie sporo lepszy od obecnego naleśnika. Na plus jest 12mm na którym mi zależy.

    Lumix 15mm piękna sprawa ale po pierwsze trochę za drogi po drugie jednak troszkę grubszy od pozostałych choć nadal kompaktowy. Na pewno kiedyś u mnie zawita



    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

    Miałem te stałki wszystkie, 14 nie lubię za spore zberacje, plusem jest jej wielkośc,
    20 maly, nie każdy lubi 40mm,
    17 ma swoich zwolenników i niezadowolonych, poprzestałem na 15.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A ten kiciak Panasa? Pasował by mi bardzo jako obiektyw typu 'general purposes' Martwi mnie tam brak pierścienia do manual focus. Często fotografuję burze czy inne sytuację wymagające ręcznego ustawienia ostrości a z tego wiem to korpus Olympusa nie daje możliwości manualnego ustawiania ostrości z poziomu aparatu. W Panasonikach podobno się da.

    Ale 15mm kusi...

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    miałem podobny dylemat jak TY i po wielu namysłach , przeczytanych testach i porad na forum wybrałem do swojego e-pl7 12-32 panasonica jako obiektyw turystyczno-uniwersalny, poza tym 20/1.7 panasonica i 45/1.8 olka dla bardzie wymagających zdjęć.

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Luc Zobacz posta
    A ten kiciak Panasa? Pasował by mi bardzo jako obiektyw typu 'general purposes' Martwi mnie tam brak pierścienia do manual focus. Często fotografuję burze czy inne sytuację wymagające ręcznego ustawienia ostrości a z tego wiem to korpus Olympusa nie daje możliwości manualnego ustawiania ostrości z poziomu aparatu. W Panasonikach podobno się da.

    Ale 15mm kusi...
    JAk nie ma?
    Sprawdziłem z moim E-M5 mark II - jest przełacznik AF-MF na obiektywie, działa.
    I jest doostrzanie po naciśnięciu migawki do połowy i poruszeniu pierścienia ostrzenia. To drugie wymaga odpowiedniego właczenia w menu.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    JAk nie ma?
    ...poruszeniu pierścienia ostrzenia. To drugie wymaga odpowiedniego właczenia w menu.
    Włączenie funkcji w menu spowoduje domontowanie pierścienia do obiektywu?

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bergercs Zobacz posta
    Włączenie funkcji w menu spowoduje domontowanie pierścienia do obiektywu?
    Rozmawiacie o dwu różnych obiektywach, apz miał na myśli zapewne 15/1.7 panasonika
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozmawiacie o dwu różnych obiektywach, apz miał na myśli zapewne 15/1.7 panasonika
    Potwierdzam.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21.09.15, 20:15
  2. Jaka hybryda w zastępstwie E-System?
    By Korba in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 5.10.10, 10:49
  3. Zamiennik kita
    By shurek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18.06.09, 19:53
  4. EX-25 i naleśnik.
    By rocco in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.08.08, 08:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.