Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Panasonic GX80 vs Olympus Olympus OM-D E-M10 Mark II

  1. #11
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Gratulacje dla tłumacza
    Focus Bracketing = Nawias Ostrości
    Najgłupszy gogle translator Focus Bracketing tłumaczy jako "odchylenie ostrości" co jest chyba lepsze, mogło by też być "obramowanie" - zresztą nie wszystkie terminy fachowe i techniczne się tłumaczy, co ciekawe "Post Focus" zostało w oryginale, jakoś mało tfurczy ten tłumacz........

    Jest też Nawias Oświetlenia, Nawias Balansu bieli" Nawias Przysłony....a nawet "szerokość przysłony"
    Chyba ściągnę sobie całą instrukcję do obśmiania

    Internetowy słownik techniczny podaje: dla słowa bracketing:
    Auto Exposure Bracketing (AEB) 1. funkcja automatycznego naświetlania kolejnych klatek z ekspozycją różniącą się o zadaną wartość; 2. Automatyczny bracketing ekspozycji
    fotografia [opt.]
    Flash bracketing 1. bracketing błysku; 2. automatyczne naświetlanie kolejnych klatek przy nieco różnej mocy błysku
    fotografia [opt.]
    Flash exposure bracketing automatyka wariantów naświetlenia błyskiem
    funkcja automatycznego naświetlenia określonej liczby klatek ze zmianą parametrów ekspozycji błyskiem, zazwyczaj z wartościami wprowadzonymi przez użytkownika. Funkcja jest wbudowana w część aparatów, w niektórych istnieje jako opcja w sterującej ściance tylnej

  2. #12
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Rzeczywiście tłumaczenie jest śmieszne.Posiadam go od wczoraj i jak na razie ciężko ogarnąć nowe menu itp.Denerwuje mnie trochę wizjer bo przyzwyczaiłem się do tego z em10 był wygodniejszy oraz wyświetlał obraz 4:3 a tutaj jest 16:9 więc trochę obcina.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Jednak nie dogadałem się z panasem...główne przyczyny wymiany to wizjer i działanie af,olek em10 mark II wypada pod tym względem lepiej.Oczywiście to tylko moje zdanie.

  4. #14
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    A co nie tak jest z af?

  5. #15
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Nie wiem czy to wina konkretnego egzemplarza,ale często zdarzało mi się jak ustawiłem af w miejscu gdzie nie mógł ustawić ostrości to po przestawieniu na coś co powinien złapać ostrość bez problemu to jeździł af kilka razy i dopiero łapał ostrość,czasem potwierdzał ostrość a obraz był rozmazany.W olku jest szybko i celnie.

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ponieważ jednak kręcenie filmów nie jest moim priorytetem, to zakup Olka będzie. M10 II
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #17
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Ja jestem zadowolony z M10 II.Kupiłem w cyfrowe.pl wiadomo czemu Ale jak wszedłem w menu serwisowe to już ktoś się nim bawił bo miał zrobione 60 fotek i 4 z lampą.Zdarzył mi się z 3 razy błąd karty...ta sam karta co była w M10 i tam nie było problemu.

  8. #18

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luzaczek82 Zobacz posta
    Ja jestem zadowolony z M10 II.Kupiłem w cyfrowe.pl wiadomo czemu Ale jak wszedłem w menu serwisowe to już ktoś się nim bawił bo miał zrobione 60 fotek i 4 z lampą.Zdarzył mi się z 3 razy błąd karty...ta sam karta co była w M10 i tam nie było problemu.
    Może format karty w aparacie pomoże?
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  9. #19
    | OlyJedi Awatar luzaczek82
    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    641
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Format robiłem jak na razie jest ok. Jedzie do mnie karta Kingston 32gb zobaczymy jak ona będzie się sprawować.

  10. #20
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Tzw. "błąd karty" wyskakiwał mi w E-PL3 i E-PL5. Coś Olek ma problem z tymi czytnikami.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Panasonic gx80
    By szamaniec in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30.11.17, 12:29
  2. Panasonic GX80(?) i jaki obiektyw
    By amberek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 11.12.16, 15:05
  3. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.