Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Olympus OMD E-M1 mark ii czy jednak lustro.

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OMD E-M1 mark ii czy jednak lustro.

    Cześć wszystkim,
    fotografią zainteresowałem się stosunkowo niedawno. Od 8 miesięcy pracuje z moim pierwszym bezlusterkowcem omd em10 m ii, zaczeło się niewinnie od fotografowania obuwia (zdjęcia produktowe).
    Najwidoczniej komuś spodobał się mój styl i zostałem kilka razy doceniony przez różne magazyny. Dzięki temu zaczeły się odzywać do mnie przeróżne firmy z propozycjami pracy dla nich. Niestety czuje, że mój olek nie sprosta postawionego mi zadaniu i planuje zakupić nowy, bardziej profesjonalny sprzęt. Udało mi się odłożyć 10000 zł i to jest kwota, którą jestem gotowy przeznaczyć na nowy zestaw.
    Bardzo przypadł mi do gustu system micro 4/3 dlatego mocno zastanawiam się nad najnowszą odsłoną od Olka czyli em1 m ii. Mam ciągłe wątpliwości czy m4/3 nada się do zdjęć komercyjnych, czy może jednak powinienem przerzucić się na lustro. Warto zaznaczyć, że w kolejnym roku wybieram się na dłuższą wyprawę, na której chciałbym podszkolić moje umiejętności w fotografii urbanistycznej. Przeczytałem mase artykułów, które tylko zamieszały mi bardziej w głowie - jedni mówią, że oly nadaje się do zdjęć profesjonalnych a inni, że nawet nie dobiega do luster.
    Chętnie przeczytam opinie bardziej doświadczonych osób w tym temacie.

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    40
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    OMD em1 mk2 niewiele zmieni co do jakości obrazka - takie moje odczucie - to jest bardziej karabin do sportu, a i tak w moim przekonaniu do DSLR mu jeszcze sporo brakuje,

    ale...

    ponieważ zajmujesz się foto produktową to ciśnie się na język tryb HIRES który mkII jak i PEN F oraz omd em5 mkII posiadają - do foto produktowej to jest idealna sprawa gdybyś trafił na klienta, który chce pliki wysokiej rozdzielczości.

    Tony Northrup porównywał swego czasu pliki wyplute z hires z plikami D810 i olympus nie ma się czego powstydzić - znajdziesz tego typu recenzje na YT itp

    Krótko - do foto produktowej bym nie zmieniał na omd1 mkII

    Do hires brałym omd em5 mkII - obecnie jest na massdropie za 670 USD - jak masz kogoś w USA i Ci go może przywieźć to masz nowe body za 2,5k pln - 7,5k masz na rozwijanie swojich zdolności na warsztatach/ kursach - pomijam oczywisty fakt jak dobór lepszego szkła pod Twoje zastosowania

    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez denver47 Zobacz posta
    OMD em1 mk2 niewiele zmieni co do jakości obrazka - takie moje odczucie - to jest bardziej karabin do sportu, a i tak w moim przekonaniu do DSLR mu jeszcze sporo brakuje,

    ale...

    ponieważ zajmujesz się foto produktową to ciśnie się na język tryb HIRES który mkII jak i PEN F oraz omd em5 mkII posiadają - do foto produktowej to jest idealna sprawa gdybyś trafił na klienta, który chce pliki wysokiej rozdzielczości.

    Tony Northrup porównywał swego czasu pliki wyplute z hires z plikami D810 i olympus nie ma się czego powstydzić - znajdziesz tego typu recenzje na YT itp

    Krótko - do foto produktowej bym nie zmieniał na omd1 mkII

    Do hires brałym omd em5 mkII - obecnie jest na massdropie za 670 USD - jak masz kogoś w USA i Ci go może przywieźć to masz nowe body za 2,5k pln - 7,5k masz na rozwijanie swojich zdolności na warsztatach/ kursach - pomijam oczywisty fakt jak dobór lepszego szkła pod Twoje zastosowania

    Bardzo dziękuje za odpowiedź, aktualnie jestem w USA i np omd 1 mark i kosztuje tutaj 550 - może to jest dobry wybór?
    myśle też nad przerzuceniem się na lustro od canona..

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Groom Zobacz posta
    Bardzo dziękuje za odpowiedź, aktualnie jestem w USA i np omd 1 mark i kosztuje tutaj 550 - może to jest dobry wybór?
    myśle też nad przerzuceniem się na lustro od canona..
    E-M1 w pierwszej wersji bym sobie darował.
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Groom Zobacz posta
    myśle też nad przerzuceniem się na lustro od canona..
    Nic Ci to nie da.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Groom Zobacz posta
    czuje, że mój olek nie sprosta postawionego mi zadaniu
    Może napisz pokrótce na czym polega to zadanie i gdzie widzisz potencjalne problemy z dotychczasowym aparatem? Zmiana puszki to często najprostsze rozwiązanie ale nie zawsze najlepsze. Może okazać się, że lepiej będzie dokupić jakieś oświetlenie, lampę, obiektyw i nagle da się zrobić więcej starym aparatem niż nowym.
    Jakimi obiektywami robisz teraz zdjęcia? Możesz pokazać jakiś przykład swoich prac?

    Jeżeli chodzi o to, czy Olympus nadaje się do zdjęć profesjonalnych to zależy co myślimy pod pojęciem "profesjonalne". Dla mnie to takie, z których ktoś się utrzymuje. Czy się nadaje - nie wiem. Patrząc na zdjęcia Marcina Dobasa w National Geographic wydaje mi się, że się nadaje. Inna sprawa, czy się opłaca.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Aktualnie korzystam ze stałki Panasonic 25mm 1.7
    oto przykładowe zdjęcia do których chciałbym kiedyś dojść (wiem, że tutaj wchodzi w grę obróbka, ale chodzi mi o "przejrzystość" tych zdjęć)
    Piotr Kaczor:
    Petr Bambousek:



  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Obróbka. Na zdjęciach z butami nawet GO nie wygląda naturalnie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Takie zdjęcie popełniłem kiedyś dla zabawy Olkiem 45/1.8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140824-P8240438.jpg
Wyświetleń:	1093
Rozmiar:	104,1 KB
ID:	192701

    Z pewnością przy pokazanych przez ciebie zdjęciach sprawdzi się większa matryca i płytsza głębia ostrości. Reszta jak fret napisał, obróbka.

  10. #10

    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Czego brakuje Twoim fotografiom z em-10? Brakuje Ci rozdzielczości? Za duże szumy?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26.07.17, 10:29
  2. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33
  3. Olympus OM20 - lustro zablokowane do połowy.
    By mydlo in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30.07.14, 16:26
  4. Olympus XZ2 vs. Sony RX100 a może jednak OM-D?
    By MichuP in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 7.03.13, 12:12
  5. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.