Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: e-m10 mark ii do fotografi stockowej/reportażu - opinia

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    e-m10 mark ii do fotografi stockowej/reportażu - opinia

    Witam,
    Aktualnie szukam czegoś w zastępstwie lustrzanki, w ręce na chwile wpadł mi e-m10 II. Po krótkiej lekturze http://dobas.art.pl/blog/om-d_em-10ii/ zainteresowałem się bezlusterkowcem.
    Miałem chwile aparat w ręce aczkolwiek nie miałem możliwości porównywania zdjęć na komputerze, dlatego chciałbym spytać posiadaczy czy którykolwiek z was używa owego aparatu do fotografii stockowej? reportażu?
    Najczęściej używam obiektywów 35 i 50, rzadziej 100, czy obiektyw kitowy 14-42 ez wystarczy na sezon aby ruszyć z tematem? Na zagranicznym forum znalazłem opinie że 14mm z tego obiektywu będzie jak 24mm w lustrzance.
    Czy zdjęcie w pliku raw z bezlusterkowca i lustrzanki w jakimś stopniu różnią się? Edytuje głównie w LR.
    Czy jakoś będzie gorsza/porównywalna/lepsza od lustrzanki 10megapixeli?
    Znalazłem oferty z obiektywami 14-42ez i 14-42 IIR, bardziej zależy mi na mobilność ale czy przez to strace na jakości? IIR podobno lepiej ostrzy.
    Jakieś opinie, doświadczenia z obiektywami 14-150mm oraz 40 -150? Czy warto brać, czy lepiej kupić osobno model wyżej?

    Zależy mi na mobilności i jakości w kwocie do ok 3tysięcy - czy warto kupić taki aparat? Czy lepiej kierować się w stronę używanego lustra pomijając mobilność?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Jeśli chcesz ocenić jakość zdjęć w RAW pobierz z dpreview ich scenę testową i zaimportuj do LR.
    Ciężko porównać jakość do hipotetycznej lustrzanki, jeśli nie podasz modelu. Było kilka różnych modeli o tej rozdzielczości i różniły się jakością.

    Dajmy na to mój E-M5 MK I ma lepszą wysoką czułość od Nikona D200. Za to Nikoś miał ISO 100 i jakby gładsze ziarno. Nie wspominając o zupełnie innej ergonomii.

    Do zdjęć stockowych możesz o wiele wygodniej używać E-M10 choćby z względu na live-view. Do reportażu też można używać, chyba, że masz jakieś wysokie wymagania co do AF-C.

    Oba obiektywy 14-42 EZ i IIR ostrzą podobnie szybko, nie ma tu wielkiej różnicy. Jak możesz dołóż do 12-35/2.8 albo 12-40/2.8

    14 mm w m 4/3 równa się 28 mm Full Frame.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Podobne wątki

  1. Coś do Reportażu w granicy 2000 zł
    By gentlemanmystic in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 08:10
  2. Retusz w reportażu
    By aga_piet in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15.03.14, 02:04
  3. troszkę reportażu świeżego
    By jerryg3 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.05.12, 11:14
  4. Próba reportażu
    By VonGregorius in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31.12.07, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.