Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Bezlusterkowiec do 3000 zł

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Bezlusterkowiec do 3000 zł

    Moi drodzy piszę z prośbą o pomoc.
    Jestem amatorką ale myślę o tym, żeby pogłębiać wiedzę na temat fotografii i "iść w to".
    Na chwiow obecna potrzebuję Waszej pomocy w wyborze sprzętu. Moj budżet to 3000(+/-).
    Na początku myślałam o Nikonie D5300 lub Panasonicu fz300. Jednak gdy rozglądam sie po sklepach zakochalam sie sony a6000. Pomyślałam maly, wygodny z wymienna optyka daje spore możliwości. Jednakże zalezy mi na obracanym ekranie LCD. Nie lubię sterowania z telefon, a czasem nagrywam filmy więc potrzebuję owej możliwości ekranu. Potem myslalam : olympus m10 ii ale znów problem z lcd. Może Nikon 1 J5?
    Szukam już 3 dzień aparatu z możliwościach alfy ale bez skutku zatem pytam Was! Bo kto inny mi doradzi i zaproponuje coś sensownego?
    Zależy mi głównie na dynamice i ostrości , szybkim autofokusie i dobrych zdjęciach w nocy.
    A w międzyczasie portrety, krajobrazy.
    Planuje w przyszłości zakup obiektywów, statywu itp. Ale nie od razu Rzym zbudowano
    Ostatnio edytowane przez Billadonudle ; 8.07.17 o 01:13

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Billadonudle Zobacz posta
    ... Jednak gdy rozglądam sie po sklepach zakochalam sie sony a6000. ...
    Zacznij od najważniejszego: to ma być miłość, czy rozsądek? Do zakochiwania się idealny jest PEN E-PL8 stworzony z myślą o selfikach... A rozsądek, to jakaś lustrzanka C. Może być problem z selfikami, nie wiem na ile odchylają się tam ekrany, ale w sumie zabawa będzie o połowę tańsza.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Na innych systemach się nie za bardzo znam więc ciężko mi doradzić. A mikro4/3 - na popularnym portalu aukcyjnym są Panasoniki G6 z obiektywem 14-42 w cenie <1500 zł. To na tyle solidne aparaty, że Panasonic co jakiś czas daje na nie 5-letnią gwarancję. Nie bałbym się kupić używanego. Panasonikowy 14-42 to też solidny obiektyw, fajerwerków nie będzie ale zdjęcia zrobi.
    Do tego na forumowej giełdzie dokupisz Panasonica 20/1.7 i portretowy 45/1.8. To solidny zestaw, który daje naprawdę spore możliwości.

    W twoim budżecie można też kupić nowego Panasa G7 z 14-42. Dobre wideo, solidny grip, kręcony ekran.

    Jeżeli chcesz "iść w to" to odradzałbym zakup aparatu bez wizjera.

    fret
    co do rozsądku i C to coraz mniej to się sprawdza, przynajmniej jeżeli chodzi o nowy sprzęt.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    ...
    fret
    co do rozsądku i C to coraz mniej to się sprawdza, przynajmniej jeżeli chodzi o nowy sprzęt.
    Dla mnie ciągle się sprawdza. Po pierwsze nie zostaniesz z ręką w nocniku. C raczej nie wycofa się nagle z oferty, a jeśli kiedyś padnie, to chyba jako jedna z ostatnich firm foto. Po drugie mnóstwo używek na każdą kieszeń. Po kolejne największa oferta producentów niezależnych. Kilka świetnych i tanich szkieł. Portretowy raj za grosze: 50/1,8 , 85/1,8 , 200/2,8. Kultowa już rodzinka 70-200/4. Świetny i bezkonkurencyjny cenowo 11-18. Nowy 70-300 i kilka fajnych uniwersalnych zoomów.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wzięłam pod uwagę g7 chociaż z wydaje mi się, ze ma dość wolny AF (oglądając testy na YT moze jeszcze jakieś propozycje? Nie musi być video 4k wolałabym lepsza jakość zdjęć

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No to wysuplaj więcej i kup gx8. Będzie i obracany jak chcesz lcd, szybki af i swietne filmy.

  7. #7
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Billadonudle Zobacz posta
    Wzięłam pod uwagę g7 chociaż z wydaje mi się, ze ma dość wolny AF (oglądając testy na YT moze jeszcze jakieś propozycje? Nie musi być video 4k wolałabym lepsza jakość zdjęć
    G7 ma bardzo szybki af.
    Ja bym rozważał om-d em10 v2 14-42
    Gx80 12-32
    G7 + 12-32

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Z obracanym ekranem jest tylko G7 a moduł AF Panasonica do wolnych raczej nie należy. O to bym się nie martwił.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Ten obracany ekranik to fajna rzecz.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Z obracanym ekranem jest tylko G7 a moduł AF Panasonica do wolnych raczej nie należy. O to bym się nie martwił.
    + gx8
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Tough 3000
    By Adrian in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24.08.10, 11:23
  2. Olek C-3000....za i przeciw...
    By yynel in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 20:25
  3. ZD 150mm f/2 za 3000 na Allegro
    By P in forum E-System
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 27.02.06, 20:55
  4. dekielek do C-3000
    By sebapol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.02.05, 14:18
  5. osłona na obiektyw C-3000
    By sebapol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12.12.04, 09:40

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.