Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: Obiektyw M4/3 75-300

  1. #31
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tazok Zobacz posta
    Żeby sie tak dało mam starego Ep-5 i z racji wielkości na razie ze mną zostanie .Nie mam w otoczeniu innego micro43 . Spróbuję jako alternatywne tele - Lumixa 100-300 może będzie lepiej się sprawował . Jakbym nie daj boże zostawił sobie tę 300-tkę Olka też bym był zgryźliwy że niestety mam , wydałem kasę więc muszę bronic jej jak Troi , która padła jak kawka. Póki co kończę temat . Saperskie przeszkolenie z tym niewypałem na szczęście przechodzi do historii. Miło się z Wami korespondowało , pewnie będę zaglądał częściej.
    Po pierwsze może sie ujawnisz, co do miejsca pobytu, może sie okazać ,że mógłbyś spotkać pomocną dłoń w okolicy.
    Po drugie z tym panasem przepaści optycznej też nie będzie, jest taki sobie a lepszy jest o stabilizację w obiektywie.
    Po trzecie przkroczyleś i to dalece granice dobrego smaku.

    PS. Jest jedno szkło w systemie ktore optycznie mogłoby Cię zaspokoić, ale niestety stworzone do innych celów - ZD 90-250 z E-M-1 lub E-M1 Mark II. Bo pewnie także Leica 100-400 będzie niezadość dobra dla Ciebie, znam to też tak mam. Dlatego sam w krajobrazie najchętniej używam ZD 50-200 a nie szkiełka z literką "m".

    Zastanawiałes sie może czy nie migrować na średnią klatkę? Tam kiepsko jest z długimi szkłami ale nie powinno brakować szczegołów...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #32
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tazok Zobacz posta
    ... mam starego Ep-5 i z racji wielkości na razie ze mną zostanie .
    Więc 90-250 jak najbardziej wskazane.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.669
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    + Sherpa do dźwigania tej kolubryny.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #34
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    + Sherpa do dźwigania tej kolubryny.
    W nagrodę chatka na końcu zakresu wyjdzie świetnie!
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #35
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Z takiej odległości to nigdy nie będzie świetnie, dają się we znaki ruchy powietrza.

  6. #36

    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ostatnie porównanie . Stary Pentacon M42 ustawiony na 200mm , f chyba ok 8 ( nie ma exifie) 1/500 statyw "ręczny" czyli zimny łokieć na parapecie okna ( bo statyw był pożyczony ) , koszty uzyskania efektu : szkło + "statyw" 190zł , oraz drugie ujęcie MZD 75-300 f 6,7, 1/250 + kobyła Manfrotto , koszty efektu 2149 + ok 1000pln . Które foto jest które pozostawiam domyślnym . Obiekt ok 300-350metrów body EP-5 . Pozdrowienia Tazok
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-07-081.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	660,8 KB
ID:	192534  
    Ostatnio edytowane przez tazok ; 12.07.17 o 22:30

  7. #37
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Poza wszystkimi innymi błędami, popełniłeś też ten sam, co Roberto. Na jednym słoneczko, na drugim nie. Olek to raczej słabe szkło, ale w porównaniach wypada dać mu równe szanse
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #38
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tazok Zobacz posta
    Ostatnie porównanie .
    Zaczynam podejrzewać, że po prostu trollujesz!
    Przecież napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez tazok Zobacz posta
    Krótki romans z 300-tką zakończony rozwodem z orzeczeniem o winie.
    więc skoro się "rozwiodłeś", to czym robisz następne zdjęcia? Może zrobiłeś je przed "rozwodem" ale publikujesz je po to aby nam wykazać marność tego obiektywu?
    Jak wcześniej napisałem, mnie nie przekonasz. Szczególnie, że Twoje "profesjonalne" testy pozostawiają wiele do życzenia.
    Cytat Zamieszczone przez tazok Zobacz posta
    Stary Pentacon M42 ustawiony na 200mm , f chyba ok 8 ( nie ma exifie) 1/500 statyw "ręczny" czyli zimny łokieć na parapecie okna
    MZD 75-300 f 6,7, 1/250 + kobyła Manfrotto
    Nie wiadomo jaka ogniskowa na drugim zdjęciu, różne czasy, różne przysłony, jedno ze statywu, drugie z ręki.
    We wiarygodnym porównaniu powinieneś zapewnić te same warunki dla obu obiektywów (więc parametry ekspozycji powinny być takie same) oraz takie same ustawienia puszki (IS, Anti shock, statyw itp)
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #39
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...
    Nie wiadomo jaka ogniskowa na drugim zdjęciu, różne czasy, różne przysłony, jedno ze statywu, drugie z ręki.
    ...
    Na drugim, to nawet nie wiadomo gdzie trafiła ostrość. Ostrzejsze jest bardziej odległe ramię krzyża. Punkt ostrości może być na nim, ale równie dobrze może być gdzieś za krzyżem. Końcowy efekt zawsze zależy od jakości narzędzia i umiejętności operatora. Obawiam się, że tym razem operator jest trochę za słaby, żeby zrobić sensowne porównanie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #40
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Zaczynam podejrzewać, że po prostu trollujesz!
    ...
    A ja nie mam z tym problemu, ale wyglada na to, że odchudzając Zd do mZD nie utrzymano średniej jakości obrazowania z ZD.
    Jak potrzebujesz mogę tu wstawić Raw-y dokumętujące moją tezę.

    Chcesz?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Obiektyw w TG-4
    By pafcio in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 5.06.16, 22:23
  2. Obiektyw TS dla m43
    By maver1ck in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.06.15, 12:51
  3. Obiektyw do SP-600 UZ
    By przekupiony in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.12.10, 23:58
  4. Obiektyw z UK
    By kozak-wow in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19.05.08, 19:45
  5. Obiektyw 8mm
    By Martinos in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 3.12.05, 23:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.