Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Czy do wizjera E-M10-II da się podłaczyć muszlę powiększającą?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Dostałem dzisiaj tę chińska lupkę i chińskie zamienniki muszli ocznej EP-15. Obraz z lupką w wizjerze jest duży (porównywalny z tym, co mam w Panasonicu GX- ale jednak winietowanie trochę przeszkadza, niezbyt komfortowa jest też konieczność bardzo dokładnego przyciskania oka do lupki. Pewnie czasami będę z tej lupki korzystał, szukam jednak wygodniejszego rozwiązania. Udało mi się wczoraj okazyjnie kupić muszlę powiększającą Nikon DK-21M o powiększeniu 1.17x. Kiedyś używałem takiej z lustrzanką cyfrową Pentaxa i sprawdzała się dość dobrze. Oczywiście mocowanie do Olympusa nie będzie pasowało, ale spróbuję wymontować z niej układ optyczny i wkleić w chiński zamiennik muszli EP-15 (kupiłem w sumie 3 sztuki tych zamienników, więc będę miał na czym eksperymentować). Zobaczymy, jak taka kombinacja się sprawdzi.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #12

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Jak kolega to zrobi to ja jestem chętny zakupić jedną sztukę do celów prywatnych. Wiec kibicuję

    dodam ze interesowało mnie ostatnio te rozwiazanie

    https://www.ebay.pl/itm/391570540137?ul_noapp=true
    I Chińczyk mi odpisał że występuje opóznienie w obrazie użył słowa l"ittle"
    Ostatnio edytowane przez fifsztak ; 3.07.18 o 20:47

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    Jak kolega to zrobi to ja jestem chętny zakupić jedną sztukę do celów prywatnych. Wiec kibicuję

    dodam ze interesowało mnie ostatnio te rozwiazanie

    https://www.ebay.pl/itm/391570540137?ul_noapp=true
    I Chińczyk mi odpisał że występuje opóznienie w obrazie użył słowa l"ittle"
    I faktycznie opóźnienie wielkie nie będzie. Da się je nawet wyliczyć - przy założeniu, że droga światła w tym wizjerze kątowym to ok. 10cm, wprowadzi on opóźnienie ok. 300 ps (pikosekund)

    Odkręciłem mocowanie od muszli DK-11M, podpiłowałem zamiennik EP-15, skleiłem i wyszło coś takiego:

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 171
Rozmiar:  191,1 KB


    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 173
Rozmiar:  253,6 KB

    Sorry za kurz na soczewce - zobaczyłem go dopiero po zrobieniu zdjęcia

    Po założeniu na aparat trochę się to telepie (jakość chińskiego zamiennika z twardego plastiku) i wygląda tak:

    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 177
Rozmiar:  225,4 KB


    Obraz w wizjerze jest wyraźnie większy niż bez niego, ostrość bez zarzutu, po dokładnym przyłożeniu oka nie ma winietowania, odsunięcie wizjera dalej od ekranika powoduje, że to dokładne przykładanie oka jest całkiem wygodne, ale z kolei mniej wygodnie wkłada się aparat do torby i trochę przeszkadza przy patrzeniu na ekranik LCD od góry:

    Nazwa:  4.jpg
Wyświetleń: 167
Rozmiar:  214,5 KB


    Oczywiście trzeba też wyłączyć czujnik oka i przełączać obraz między wizjerem i ekranikiem przyciskiem.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    I faktycznie opóźnienie wielkie nie będzie. Da się je nawet wyliczyć - przy założeniu, że droga światła w tym wizjerze kątowym to ok. 10cm, wprowadzi on opóźnienie ok. 300 ps (pikosekund)

    Odkręciłem mocowanie od muszli DK-11M, podpiłowałem zamiennik EP-15, skleiłem i wyszło coś takiego:

    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 171
Rozmiar:  191,1 KB


    Nazwa:  2.jpg
Wyświetleń: 173
Rozmiar:  253,6 KB

    Sorry za kurz na soczewce - zobaczyłem go dopiero po zrobieniu zdjęcia

    Po założeniu na aparat trochę się to telepie (jakość chińskiego zamiennika z twardego plastiku) i wygląda tak:

    Nazwa:  3.jpg
Wyświetleń: 177
Rozmiar:  225,4 KB


    Obraz w wizjerze jest wyraźnie większy niż bez niego, ostrość bez zarzutu, po dokładnym przyłożeniu oka nie ma winietowania, odsunięcie wizjera dalej od ekranika powoduje, że to dokładne przykładanie oka jest całkiem wygodne, ale z kolei mniej wygodnie wkłada się aparat do torby i trochę przeszkadza przy patrzeniu na ekranik LCD od góry:

    Nazwa:  4.jpg
Wyświetleń: 167
Rozmiar:  214,5 KB


    Oczywiście trzeba też wyłączyć czujnik oka i przełączać obraz między wizjerem i ekranikiem przyciskiem.
    Wielki szacunek do osoby która wykonuje projekty racjonalizatorskie

    Na pw zapraszam chętnie kupie

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    Na pw zapraszam chętnie kupie
    Ale ja nie mam zamiaru tej lupki sprzedawać. Kup gdzieś tanio muszlę powiększającą do Nikona DK-21M (omyłkowo nazwałem ją wczoraj DK-11M - niestety nie mogę już dziś tego wyedytować), chiński zamiennik EP-15 i sam złóż - to naprawdę proste. A jeżeli bywasz w Łodzi - możemy się umówić, żebyś sobie moją przymierzył i sam ocenił czy warto.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. ME-1 powiekszajaca muszla oczna
    By Jeronimo in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 27.08.09, 16:19
  2. Nakładka ME-1 powiększająca obraz w E 500
    By Rafał Czarny in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.01.06, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.