Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55

WÄ…tek: Laowa 7.5/2.0

  1. #31
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    http://www.ebay.pl/itm/SALE-Panasoni...MAAOSwdDtZuKNw a często są jeszcze promocje na ebay np 10-15%

    kupiłem kiedyś u nich 35-100 2.8 i było wszystko cacy

  2. #32
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Przy cenach w okolicy 2400zł za nowego świetnego optycznie i z AF Panasa 7-14 , jakoś nie widzę sensu wydawania tyle na gorszą i manualną Laowe
    Weź jeszcze pod uwagę że Laowa ma kilka przewag ponad Panasem: możliwość stosowania filtrów wkręcanych, o wiele łatwiejsze stosowanie filtrów a'la Cokin i brak brzydkich purpurowych flar, które pojawiają się, gdy używa się Panasa z body Olympusa. Brak AF przy tej ogniskowej to nie jest aż taki wielki problem (tak, wiem, w niektórych kadrach może przeszkadzać brak AF).

    Oczywiście Panasonic też ma swoje zalety (zoom i AF).
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  3. #33
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nie pomniejszam jej kilku zalet , tylko takie manualne szkiełko wycenił bym wtedy poniżej dwóch tysięcy. Panas też nie ma problemu z jakością na brzegu, i nie słyszałem o jakimś rozrzucie jakości. Miałem to szkło dwa lata i uważam je za fantastyczny obiektyw. Fakt wymieniona przez Ciebie wada jak brak możliwości przykręcenia filtrów, ale też głownie zmiana preferencji co do użytkowanych ogniskowych spowodował, że je sprzedałem. I tak się teraz miotam , czy Leica 12-60 czy 8-18. Jak zwykle jakaś promocja wygra

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.630
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Nie pomniejszam jej kilku zalet , tylko takie manualne szkiełko wycenił bym wtedy poniżej dwóch tysięcy. Panas też nie ma problemu z jakością na brzegu, i nie słyszałem o jakimś rozrzucie jakości. Miałem to szkło dwa lata i uważam je za fantastyczny obiektyw. Fakt wymieniona przez Ciebie wada jak brak możliwości przykręcenia filtrów, ale też głownie zmiana preferencji co do użytkowanych ogniskowych spowodował, że je sprzedałem. I tak się teraz miotam , czy Leica 12-60 czy 8-18. Jak zwykle jakaś promocja wygra
    Rzuć monetą albo kup oba.😊

  5. #35
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Nie pomniejszam jej kilku zalet , tylko takie manualne szkiełko wycenił bym wtedy poniżej dwóch tysięcy. Panas też nie ma problemu z jakością na brzegu, i nie słyszałem o jakimś rozrzucie jakości. Miałem to szkło dwa lata i uważam je za fantastyczny obiektyw. Fakt wymieniona przez Ciebie wada jak brak możliwości przykręcenia filtrów, ale też głownie zmiana preferencji co do użytkowanych ogniskowych spowodował, że je sprzedałem. I tak się teraz miotam , czy Leica 12-60 czy 8-18. Jak zwykle jakaś promocja wygra
    olek 12-40? :P

  6. #36
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    12-40 za krótkie jak na podróżne szkiełko, i nie potrzebuję 2.8, natomiast 12-100 to już ciężka krowa i za drogie. Ale niewykluczone że w końcu kupię kiedyś obie Leica .

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Samyang 12 f/2 pod APS-C kosztuje poniżej 1400 zł (a kiedyś był jeszcze tańszy). No dobra, jest węższy o te 3 mm ekw., ale wszystko wskazuje na to, że też nieco lepszy optycznie. Też mi się zdaje, że 2400 zł to ciut za dużo, chociaż w obliczu braku alternatyw w m4/3 producent ma prawo windować cenę jak mu się podoba.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #38
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Można gdzieś pożyczyć to szkło? Chętnie zrobiłbym test porównawczy z 7-14. Wybieram się niedługo w ciekawy zakątek świata.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #39
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ktoś się jeszcze bawił, albo zakupił?

    Jak opinie?

  10. #40
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.630
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Ktoś się jeszcze bawił, albo zakupił?

    Jak opinie?
    U mnie na chęci zakupu się skończyło i sobie chwalę tę decyzję.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Podobne wÄ…tki

  1. Laowa 7,5mm 2,0
    By Makromaniak in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.05.17, 22:49
  2. Laowa 7.5mm f/2 MFT
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.05.17, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.