Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55

Wątek: Laowa 7.5/2.0

  1. #21
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    tak z innej beczki, porównywał ktoś ten obiektyw z samyangiem 7,5 ? widzę, ze różnica w świetle jest 2,0 do 3,5 ale czy cena 2 razy większa jest uzasadniona czymś więcej ? samyang jak na fish'a jest bardzo "ostry" i często gości na body które mam
    Hej, ja mam oba szkła. Laowa kupiłem prawie 3 miesiące temu w UK. Wykorzystuję go tylko i wyłącznie do krajobrazu (cały czas na f/8, ostrość na nieskończoność). Oto moje spostrzeżenia:

    1. Oba szkła są jak dla mnie bardzo ostre (ale nie robiłem żadnych naukowych porównań).
    2. Laowa jest bardzo solidnie wykonana (chyba cała z metalu?). Spasowanie elementów bardzo dokładne, podoba mi się róznież wygląd obudowy, pasuje do Olympusa. Obiektyw jest naprawdę malutki.
    3. Wady Laowy to:
    - osłona przeciwsłoneczna nie zatrzaskuje się z wyraźnym "klikiem" (po prostu przekręca się z pewnym oporem) - z tego powodu, jak byłem na Szatanie w Tatrach, odkręciła się i poooooooleciała w przepaść.
    - jak osłona jest założona, to właściwie niemożliwe jest założenie filtra (trzeba osłonę zdjąć, zakręcić filtr i założyć osłonę). Podobny cyrk jest przy ściąganiu filtrów (no ale skoro moja osłona leży gdzieś w żlebie, to ten problem mnie już nie dotyczy)
    - jedyną wadą optyczną jest duża podatność na flary (gdy fotografujemy ze słońcem w kadrze). To jedyna poważna wada, jaką zauważyłem.
    4. Oba obiektywy znacznie różnią się kątem widzenia, do tego w przypadku Laowy można używać bez problemu polara i filtrów połówkowych. To był główny powód zakupu (potrzebowałem czegoś szerszego niż m.Zuiko 9-18 ale węższego niż Samyang).

    Ja jestem bardzo zadowolony z obiektywu (ostrość/jakość obrazka rekompensuje jak dla mnie wady, które wymieniłem powyżej). Jak kiedyś wypuszczą wersję II z lepszymi powłokami, to będzie obiektyw prawie idealny.
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Jak twoim zdaniem ostrość w centrum ma się do brzegów, rogów kadru?

  3. #23
    | OlyJedi Awatar WoRaS
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    272
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak twoim zdaniem ostrość w centrum ma się do brzegów, rogów kadru?
    Właśnie obejrzałem kilka zdjęć, które wykonałem tym szkłem ostatnio i jak dla mnie brzegi i centrum są bardzo zbliżone (ale pamiętaj o założeniach: fotografuję krajobrazy, właściwie zawsze na f/8 i z ostrością na nieskończoność).
    Pozdrawiam, Tomasz
    http://www.tomaszworek.com/

  4. #24
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Dzięki za opinie tego obiektywu. Też przejrzałem dużo zdjęć w necie i jak dla mnie jest on ok.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ja jestem ciekawy jak wygląda ostrość na brzegach przy f=2.0. Zwłaszcza przy fotografii nieba. Bo sample z testu na optycznych mnie załamały.

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ten obiektyw ma AF czy tylko manual?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #27
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Ten obiektyw ma AF czy tylko manual?
    manual
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Ja jestem ciekawy jak wygląda ostrość na brzegach przy f=2.0. Zwłaszcza przy fotografii nieba. Bo sample z testu na optycznych mnie załamały.
    róg z dobrego egzemplarza:
    https://photos.smugmug.com/2017/Comp...0apertures.jpg

    tu https://mirrorlesscomparison.com/mic...e-angle-zooms/ są też cropy z rogu foty z gwiazdkami ale nie da się podlinkować

    opierając się na mirrorlescomparison to optyczni mieli walnięty egzemplarz, ale z drugiej strony możliwe, że taka jest norma ale dobry egzemplarz to specjalnie wyszukany dla potrzeb recenzji, generalnie mój entuzjazm do tego szkła malał im więcej było zdjęć z niego

  9. #29
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Przy cenach w okolicy 2400zł za nowego świetnego optycznie i z AF Panasa 7-14 , jakoś nie widzę sensu wydawania tyle na gorszą i manualną Laowe

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    A gdzie widziałeś nówkę tego Panasa w cenie 2400? Nawet na dziwnym eGlobal jest w cenie 2800.

    Poza tym jest jeszcze kwestia światła. Przy fotografowaniu nocnego nieba ma to niebagatelne znaczenie.

Podobne wątki

  1. Laowa 7,5mm 2,0
    By Makromaniak in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10.05.17, 22:49
  2. Laowa 7.5mm f/2 MFT
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10.05.17, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.