Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Co do portretu ??

  1. #11
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Miałem 2szt 45/1.8 i nie wiem jak może być lepszy Najwyżej są porównywalne.

    Obydwa bardzo ok, Panasonic fizycznie bardziej mi się podoba.
    może gdybyś miał 3 sztuki 45 dostrzegł byś lepszość Panasa ?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam podobnie, ogniskowa 85mm jest stanowczo przereklamowana Do pleneru zdecydowanie brałbym coś dłuższego, nawet kosztem światła. Lista którą zamieścił apz zasługuje na poważne potraktowanie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
    szczególnie pozycja nr 1, według ceneo 5999 vs 1499 zł , pewnie ten pierwszy robi 4 razy "lepsze" zdjęcia ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #12
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam podobnie, ogniskowa 85mm jest stanowczo przereklamowana Do pleneru zdecydowanie brałbym coś dłuższego, nawet kosztem światła. Lista którą zamieścił apz zasługuje na poważne potraktowanie.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
    Dla mnie dość wszechstronnym tańszym zamiennikiem 75/1.8 do portretu była 60/2.8macro Olympusa która dawała bardzo fajny obrazek - a poza tym była macro . Bardzo dobrze sprawdzały się też zoomy 35-100/2.8 i 40-150/2.8 a do zabawy z małą GO w systemie są manualne f0.95 i 42,5/1.2

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta


    szczególnie pozycja nr 1, według ceneo 5999 vs 1499 zł , pewnie ten pierwszy robi 4 razy "lepsze" zdjęcia ?
    W zakresie przysłon 1.2-1.6 zdecydowanie 4 razy lepsze - a swoją drogą kiedyś chodziły te obiektywy (42.5/1.2) po ok 3500zł (chyba ludzie kupowali prze valuebasket) i były do dostania używane w tej cenie.
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  3. #13
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Tak spojrzałem na swoje próby portretowe �� i najczęściej używałem do tego 75/1.8 ("ciasny"portret) zamiennie z Sigmą 30/1.4. Ale może coś mi nie pasuje z ogniskowa 85mm ?
    Bardziej to kwestia "górowania" 75 nad 45. Ja sprzedałem 45 nie dlatego, ze to zły obiektyw, ale był, przy posiadaniu 75, tak rzadko używany, że aż mi było głupio go trzymać...

    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    a swoją drogą kiedyś chodziły te obiektywy (42.5/1.2) po ok 3500zł (chyba ludzie kupowali prze valuebasket) i były do dostania używane w tej cenie.
    A ja przegapilem...

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    szczególnie pozycja nr 1, według ceneo 5999 vs 1499 zł , pewnie ten pierwszy robi 4 razy "lepsze" zdjęcia ?
    Pierwszy jest uszczelniany, ma przysłonę wyprowadzoną na obudowę, inaczej leży w rękach, łatwiej "stabilizować" z nim układ aparat+szkło, jest jaśniejszy o ponad jedną działkę. Zobacz w Olympusie różnicę pomiędzy 25/1.8 a 25/1.2.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #14
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    OK Panowie "dobra rada", przyznać się kto za własne pieniądze miał to szkło i nim robił zdjęcia, testował ? myślę, że autor nie bez przyczyny pyta o "lepszość" jednego z dwóch szkieł ? dawanie dobrej rady niestety " z ****" nic nie wnosi i bicie piany tym bardziej !! nie traktujcie tego personalnie, bo nie miałem takiego zamiaru, tylko czasami tak sobie czytam i się mocno dziwię
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #15

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź/Castelsarrasin
    Posty
    28
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    dzięki za odpowiedzi
    bardzo podoba mi się lista, którą wstawił APZ niestety ma jedną wadę CENE.
    Bardzo naginając mój budżet zastanawiam się nad 60mm macro (dwa w jednym : portret i macro ) - jak to wygląda z GO ??
    pytam osoby które korzystały z tego obiektywu lub korzystają ??

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzywoj1975 Zobacz posta
    dzięki za odpowiedzi
    bardzo podoba mi się lista, którą wstawił APZ niestety ma jedną wadę CENE.
    Bardzo naginając mój budżet zastanawiam się nad 60mm macro (dwa w jednym : portret i macro ) - jak to wygląda z GO ??
    pytam osoby które korzystały z tego obiektywu lub korzystają ??
    kupuj bez zastanowienia panasa 42,5/1,7 jak chcesz makro to kup jakieś szkło manualne za góra 150 zł nie wiem czy masz jakieś doświadczenie w makro, ale nie jest to łatwy temat i obiektyw nawet dobry nie załatwi sprawy
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    OK Panowie "dobra rada", przyznać się kto za własne pieniądze miał to szkło i nim robił zdjęcia, testował ? myślę, że autor nie bez przyczyny pyta o "lepszość" jednego z dwóch szkieł ? dawanie dobrej rady niestety " z ****" nic nie wnosi i bicie piany tym bardziej !! nie traktujcie tego personalnie, bo nie miałem takiego zamiaru, tylko czasami tak sobie czytam i się mocno dziwię
    Miałem go dzieki uprzejmości gietrzego, zrobione było kilka zdjęć, świetne szkiełko, masywne, nie ma w nim plastiku, ma ładną transmisję czego mi brakowało w mZD 45/1,8, niestety nie portretuję jak pisałem wcześniej. nie dokupiłem go do swojego zbioru.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 27.05.17 o 16:28
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #18

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź/Castelsarrasin
    Posty
    28
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    w macro zrobiłem może kilka fotek - a200 + pierścienie pośrednie + obiektyw Heliosa od zenita - doświadczenie zerowe - jakiej firmy przejściówkę byście proponowali z m43 na m42 ? lub pierścienie pośrednie do 45mm olego lub pan. 42,5

  9. #19
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzywoj1975 Zobacz posta
    w macro zrobiłem może kilka fotek - a200 + pierścienie pośrednie + obiektyw Heliosa od zenita - doświadczenie zerowe - jakiej firmy przejściówkę byście proponowali z m43 na m42 ? lub pierścienie pośrednie do 45mm olego lub pan. 42,5
    m42 na m4/3 prosta sprawa , bez przenoszenia "elektroniki", mam jakieś chińczyki z afe.pl - są ok, z przeniesieniem AF to nie wiem, nie używałem, na ebay jest tego pełno w cenach znacznie przyjaźniejszych niż w sklepach:
    http://www.ebay.com/itm/Automatic-Ma...UAAOSwEzxYUkU2
    http://www.ebay.com/itm/Auto-Focus-M...gAAOSwBt5ZIrzU
    i sklep w PL:
    https://www.systembank.pl/pierscieni...4-3-p2945.html
    ( linki pierwsze lepsze )
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  10. #20

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź/Castelsarrasin
    Posty
    28
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    dzięki , właśnie patrzyłem na tej samej stronie - myślałem że masz coś sprawdzonego
    chyba się zatrzymam na panasoniku 42,5 + pierścienie
    obiektyw nie tylko do portretu , a pierścienie do zabawy , a może się macro spodoba

Podobne wątki

  1. Obiektyw do portretu
    By mads in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 182
    Ostatni post / autor: 28.05.11, 13:36
  2. nikas77 - próba portretu
    By nikas77 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17.07.09, 21:22
  3. Ciekawa kolorystyka portretu
    By 2em in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23.03.09, 23:52
  4. Próba portretu
    By fotomic in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31.12.07, 09:38
  5. proba portretu
    By OKO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31.12.05, 13:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.