Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #71
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ok, są różnice praktyczne (ceny, gabaryty, itp) ale nie ma "innej filozofii".
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  2. #72

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    bb99, nie wszystko co przeczytasz w necie jest prawdą. Na forach ludzie też czasem piszą głupoty.
    czyli mam rozumieć żę nie zgadzasz się z powyższymi cytatami ? :

    "Duża matryca duże problemy. Aby uzyskać znaczącą przewagę w jakości zdjęć należy wyposażyć się w obiektywy dedykowane pełnej klatce. I to nie jakieś tam obiektywy tylko te ze średniej i wysokiej półki. Przy pełnej klatce wszelkie błędy obiektywu dają znać o sobie jak nigdzie indziej. A to nie małe pieniądze i trzeba sobie przekalkulować czy efekt końcowy w postaci obrazków oglądanych na ekranie monitora, wart jest tych pieniędzy. Z reguły przy starannej obróbce i poprawnym naświetleniu na ekranie monitora nie widzimy żadnych różnic w zdjęciach z DX czy FX. Jeśli nie masz zamiaru wydawać albumów i kalendarzy wielkoformatowych to przemyśl czy ma to uzasadnienie. Plik RAW z pełnej klatki to 30-40Mb. Liczyć się zatem musisz z potężną kolekcją dysków o pojemności minimum 2 Tb każdy.

    i tym cytatem:

    Największym minusem matrycy pełnoklatkowej to znaczne winietowanie przy pełnym otworze przesłony, widoczne w przypadku wielu obiektywów głównie z niższej półki. Ponadto ze względu na mniejszą głębie ostrości, w przypadku dużych otworów przysłony trzeba bardzo precyzyjnie ustawić ostrość. Nie należy zapominać, że aparaty z matrycą pełnoklatkowymi są zdecydowanie droższe, co w przypadku teleobiektywów uzyskanie takiego samego pola widzenia co dla lustrzanek APS-C wymaga zakupu większej i droższej optyki.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 19:20 Powód: usunieto znaczniki koloru tekstu

  3. #73
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To jest tylko czyjeś zdanie a nie prawda objawiona.

    Każdy może mieć inne doświadczenia - używając taniej radzieckiej optyki manualnej widzę duże różnice na korzyść pełnej klatki, paradoksalnie jest to związane z jej niedoskonałościami (owej optyki, nie formatu matrycy).
    A czy kogoś przeraża wielkość RAWów na poziomie 40Mb to zależy od posiadanego sprzętu, nota bene RAFy z X-T10 są podobnej wielkości.
    Winietowanie jest cecha a nie minusem - przynajmniej dla mnie. Precyzyjne ustawianie ostrości jest regułą w przypadku jasnych szkieł niezależnie od formatu matrycy.
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  4. #74
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    bb99, nie wszystko co przeczytasz w necie jest prawdą. Na forach ludzie też czasem piszą głupoty.
    Serio?

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    " Dla fotografów dzikich zwierząt zakup obiektywu o ogniskowej w okolicach 700-800 mm to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Gdy masz lustrzankę w formacie DX wystarczy zakup 500 milimetrowego teleobiektywu który daje ci ogniskową w tym zakresie przy znacznie mniejszych kosztach (kilka tysięcy złotych). |"[I] .
    Możliwe, że się obrazisz, takie życie, ale osoby, o takim podejściu jak Ty nie powinny mieć dostępu do wiedzy tylko chodzić na kursy fotograficzne.
    Po pierwsze, obiektywy 700-800mm to nie kilkanaście tysięcy złotych tylko kilkanaście tysięcy EURO. Po drugie, założenie na DX obiektywu 500mm, który efektywnie da OBRAZ ZBLIŻONY do 800mm dla FF a nie ogniskową 800mm. A dlaczego nie? Idź na kurs.
    Po drugie, "u mnie n ekranie wszystko jest ok bo: "Ostatnio edytowane przez apz ; Dzisiaj o 05:22 Powód: usunięte znaczniki koloru czcionki, zamknięcie cytatu"
    Po trzecie, przychodzisz na forum, na którym jesteś kompletnie nowy i wchodzisz z "buciorami" rzucając takimi cytatami jak "jeżeli ty uważasz inaczej trudno nie przekonam cię, może zrobi to ktoś inny" do ludzi, którzy zjedli przysłowiowe zęby na fotografii. Serio, to jest Twoja metoda na to, żeby ktoś Ci pomógł? Zobacz sobie, chłopcze, w stopkach wszystkich osób, które chciały Ci pomóc, jakie robią zdjęcia, a potem komentuj o filozofii fotografowania cytatami z jak forum national geaographic.
    Na koniec, o Twoich pięknych cytatach (tym razem nawet będę miły i pomogę). "Największym minusem matrycy pełnoklatkowej to znaczne winietowanie przy pełnym otworze przesłony, widoczne w przypadku wielu obiektywów głównie z niższej półki." Winietują wszystkie obiektywy, we wszystkich systemach. Nawet w APS-C i MFT. Ba, nawet te z wyższej półki, a wiąże się to z fizyką, a nie cena obiektywów.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    czyli mam rozumieć żę nie zgadzasz się z powyższymi cytatami ? :

    "Jeśli nie masz zamiaru wydawać albumów i kalendarzy wielkoformatowych to przemyśl czy ma to uzasadnienie. . Plik RAW z pełnej klatki to 30-40Mb. Liczyć się zatem musisz z potężną kolekcją dysków o pojemności minimum 2 Tb każdy.
    1. A co ma wielkość fizyczna matrycy do wielkości pliku?
    2. Tb czy TB? Jak Tb to już nie kupisz tak małych dysków.
    3. Ja drukowałem 100x70 z MFT.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 19:23 Powód: usunięto znaczniki koloru w cytacie
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  5. #75
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Co do szkieł to spotkałem się z inną opinią - im mniej upakowana matryca (a o to łatwiej na ff) tym mniej wymagająca względem rozdzielczości szkieł. Co do reszty to wady wszystkiego da się znaleźć i odpowiednio napiętnować, powszechność użycia lustrzanek ff i rosnąca popularność pełnoklatkowych bezluster Sony raczej wskazują, że jednak zalety przeważają.

  6. #76
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Co do szkieł to spotkałem się z inną opinią - im mniej upakowana matryca (a o to łatwiej na ff) tym mniej wymagająca względem rozdzielczości szkieł. Co do reszty to wady wszystkiego da się znaleźć i odpowiednio napiętnować, powszechność użycia lustrzanek ff i rosnąca popularność pełnoklatkowych bezluster Sony raczej wskazują, że jednak zalety przeważają.
    Raczej marketing przeważa To taka sama zabawa jak z telewizorami 3D i 4K. Jedno i drugie w rzeczywistości potrzebne nam nie jest, ale firmy idą w to, bo muszą. Akcjonariusze oczekują ciągłego postępu, a klienci "łykają nowinki jak pelikany".
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  7. #77
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Spokojnie panowie nie obrzucajmy się lajnem . Chlop stąpa po ciemacku jak wielu z nas kiedyś i nawet dzisiaj jeszcze. Wybór aparatu to tak indywidualna sprawa, że wypytywanie na forum w jaki system wejść jest nieporozumieniem. Nie uzyskasz jasnej, zadowalajacej odpowiedzi. Bo nie ma takiej. A jak jesteś zadowolony z jakości zdjęć jakiegoś aparatu to przy nim zostań., i nie kombinuj.
    Ale z tym porownaniem fuji do ferrari to mnie rozbawiles

  8. #78
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Spokojnie panowie nie obrzucajmy się lajnem . Chlop stąpa po ciemacku jak wielu z nas kiedyś i nawet dzisiaj jeszcze. Wybór aparatu to tak indywidualna sprawa, że wypytywanie na forum w jaki system wejść jest nieporozumieniem. Nie uzyskasz jasnej, zadowalajacej odpowiedzi. Bo nie ma takiej. A jak jesteś zadowolony z jakości zdjęć jakiegoś aparatu to przy nim zostań., i nie kombinuj.
    Ale z tym porownaniem fuji do ferrari to mnie rozbawiles
    Też na F

    Ale ja już to pisałem dawno temu w tej dyskusji, ale koledze jednak nie pasuje, bo nie ma odchylanego w pełni wyświetlacza. Generalnie we wszystkim w życiu idziemy na kompromis, a kolega bb99 akurat w temacie fotografii na żaden pójść nie chce.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  9. #79
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    jeszcze jedno pytanie czym tak naprawdę rożni się Olympus OM-D E-M5 II od Olympus OM-D E-M10II

    i który z nich byście wybrali?
    Wykonanie. E-M5 II to nie tylko uszczelki. To inna jakość wykonania. Zbudowany jest jak mały czołg i można nim wbijac gwoździe. E-M10 II to troche taka plastikowa wydmuszka niestety.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 19:24 Powód: usunieto znaczniki koloru w cytacie
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  10. #80
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    tak - a przekleje ci cytat z innego forum np Pana Focusa :

    "...Plik RAW z pełnej klatki to 30-40Mb. Liczyć się zatem musisz z potężną kolekcją dysków o pojemności minimum 2 Tb każdy" ...
    Odniosę się tylko do tego do, bo ten pan Focus trochę "farmazony" wypisuje. Rozmiar matrycy ma niewiele wspólnego z wielkością (wagą) pliku RAW. Tu liczy się rozdzielczość (MPix), to ilu bitowy jest RAW (12, czy 14 bit.), a także same algorytmy zapisu pliku.

    Przykładowo z rozpatrywanego tu przez Ciebie Fuji X-T20 (24 MPix ; matryca APS-C, czyli mniejsza) - plik RAW waży prawie 50 MB.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 26.05.17 o 11:07
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.