Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #61
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Laowa jest chyba 2x droższa niż Samyang, ogniskowa Samyang wydaje mi się bardziej uniwersalna (tu mogę się mylić z braku porównania) a i optycznie jakoś dostępne sample mnie nie przekonują. Co do Kowy to jakbym miał na to kasę to byłbym już posiadaczem Olka 7-14 2.8
    Mógłbyś uscislić które szkła porównujesz?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #62
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Laowa 7.5 - Samyang 12 2.0 (na APS-C), Kowa 8.5 2.8 - Olympus 7-14 2.8

  3. #63
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Laowa jest chyba 2x droższa niż Samyang, ogniskowa Samyang wydaje mi się bardziej uniwersalna (tu mogę się mylić z braku porównania) a i optycznie jakoś dostępne sample mnie nie przekonują. Co do Kowy to jakbym miał na to kasę to byłbym już posiadaczem Olka 7-14 2.8
    Laowa ~1900zl, a Samyang nowy 1400zl, wiec juz nie taka wielka różnica.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pełna klatka od Sony, szczególnie z ciemnym kitem, to będzie przerost formy nad treścią. Zupełnie nieadekwatne narzędzie do takich zastosowań.



    Nie są...
    X-Pro2 jest

    "Weather-resistant X-Pro2 features the world’s first Advanced Hybrid Multi Viewfinder, new 24MP X-Trans CMOS III sensor, and creative monochrome ACROS film simulation"
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #64

    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    35
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Co do odklejania gum to ten problem dotyczy także i Panasonica i Olympusa.
    W takim przypadku (po gwarancji) wyjściem było dokładne wyczyszczenie powierzchni i użycie kleju do gumy - przezroczysty, wygląda jak kropelka ale jest gęsty i potrzebuje kilka godzin na utwardzenie. Dzięki temu że jest gęsty po dociśnięciu nie wypływa na krawędziach. Po złożeniu całość taśmuje za pomocą taśmy samoprzylepnej (srebrnej) mocno ją naciągając w czasie owijania gripa. Grip przed taśmowaniem można delikatnie natłuścić aby po upływie 24 godzin taśma łatwo zeszła bez śladu.

  5. #65
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kubekwkubek Zobacz posta
    Co do odklejania gum to ten problem dotyczy także i Panasonica i Olympusa.
    Ja sie nie spotkałem, a mialem G2 G3 G5 G6 GF2 GX7 i GH4 z Panasonica i zrobily lacznie +- 300k zdjęć u mnie przez 5 lat. E-M10 mam z przebiegiem bliskim 100k, a E-M5 50k i też nic im nie jest z gumami, a używane są często po 8-10h nonstop w łapie.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  6. #66
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W Canonach i Nikonach też odłazi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #67

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pełna klatka od Sony, szczególnie z ciemnym kitem, to będzie przerost formy nad treścią. Zupełnie nieadekwatne narzędzie do takich zastosowań.
    Zgadza się trochę mnie poniosło. dzisiaj oglądałem wspomnianego panasa i olympa i muszę powiedzieć ze obrazek z fuji przynajmniej dla mnie wychodzi dużo lepszy, dlatego chyba zostanę przy nim lub wezmę jeszcze coś z matrycą apsc np z sonego

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Jak to inna filozofia? Co niby zmienia w filozofii fotografowania (sic!) wielkość matrycy?
    tak - a przekleje ci cytat z innego forum np Pana Focusa :

    "Duża matryca duże problemy. Aby uzyskać znaczącą przewagę w jakości zdjęć należy wyposażyć się w obiektywy dedykowane pełnej klatce. I to nie jakieś tam obiektywy tylko te ze średniej i wysokiej półki. Przy pełnej klatce wszelkie błędy obiektywu dają znać o sobie jak nigdzie indziej. A to nie małe pieniądze i trzeba sobie przekalkulować czy efekt końcowy w postaci obrazków oglądanych na ekranie monitora, wart jest tych pieniędzy. Z reguły przy starannej obróbce i poprawnym naświetleniu na ekranie monitora nie widzimy żadnych różnic w zdjęciach z DX czy FX. Jeśli nie masz zamiaru wydawać albumów i kalendarzy wielkoformatowych to przemyśl czy ma to uzasadnienie. Plik RAW z pełnej klatki to 30-40Mb. Liczyć się zatem musisz z potężną kolekcją dysków o pojemności minimum 2 Tb każdy. Jeśli dużo fotografujesz oczywiście. Fotografowanie na jpg mija się zupełnie z celem. Dla fotografów dzikich zwierząt zakup obiektywu o ogniskowej w okolicach 700-800 mm to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Gdy masz lustrzankę w formacie DX wystarczy zakup 500 milimetrowego teleobiektywu który daje ci ogniskową w tym zakresie przy znacznie mniejszych kosztach (kilka tysięcy złotych). |"

    i jeszcze to :

    Największym minusem matrycy pełnoklatkowej to znaczne winietowanie przy pełnym otworze przesłony, widoczne w przypadku wielu obiektywów głównie z niższej półki. Ponadto ze względu na mniejszą głębie ostrości, w przypadku dużych otworów przysłony trzeba bardzo precyzyjnie ustawić ostrość. Nie należy zapominać, że aparaty z matrycą pełnoklatkowymi są zdecydowanie droższe, co w przypadku teleobiektywów uzyskanie takiego samego pola widzenia co dla lustrzanek APS-C wymaga zakupu większej i droższej optyki.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 07:22 Powód: usunięte znaczniki koloru czcionki, zamknięcie cycatu epikure, proszę o większą strannośc w edycji

  8. #68
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Niestety nadal Cię ponosi, cytujesz jakieś komunały o kosztach "z zewnątrz" w odpowiedzi na pytanie o filozofię fotografowania...

    A już tym fragmentem rozbawiłeś mnie całkowicie:
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Dla fotografów dzikich zwierząt zakup obiektywu o ogniskowej w okolicach 700-800 mm to wydatek kilkunastu tysięcy złotych...
    Co niby mają te lufy na sawannę do Twojej fotografii rodzinnej?
    Przecież Ty potrzebujesz dwie, trzy względnie szerokie do standardowych jasne stałki lub jasnego zoom-a a nie ekstremalnego teleobiektywu do fotografii przyrody.

    PS. Edytuj proszę staranniej, przepuść swoje cytaty przez notatnik, usuń znaczniki koloru i rodzaju czcionki, teksty które wkleiłeś były nieczytelne na ciemnej skórce forum.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 08:01
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #69
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    bb99, nie wszystko co przeczytasz w necie jest prawdą. Na forach ludzie też czasem piszą głupoty.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #70

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Niestety nadal Cię ponosi, cytujesz jakieś komunały o kosztach "z zewnątrz" w odpowiedzi na pytanie o filozofię fotografowania...

    A już tym fragmentem rozbawiłeś mnie całkowicie:


    Co niby mają te lufy na sawannę do Twojej fotografii rodzinnej?
    Przecież Ty potrzebujesz dwie, trzy względnie szerokie do standardowych jasne stałki lub jasnego zoom-a a nie ekstremalnego teleobiektywu do fotografii przyrody.

    PS. Edytuj proszę staranniej, przepuść swoje cytaty przez notatnik, usuń znaczniki koloru i rodzaju czcionki, teksty które wkleiłeś były nieczytelne na ciemnej skórce forum.
    Moim zdaniem z cytatu który przykleiłem jednak wynika że jest duża różnica w fotografii miedzy ff a apsc lub micro - jeżeli ty uważasz inaczej trudno nie przekonam cię, może zrobi to ktoś inny, jeśli chodzi o tę końcówkę z cytatu ( widzę że muszę wytłumaczyć wprost)

    " Dla fotografów dzikich zwierząt zakup obiektywu o ogniskowej w okolicach 700-800 mm to wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Gdy masz lustrzankę w formacie DX wystarczy zakup 500 milimetrowego teleobiektywu który daje ci ogniskową w tym zakresie przy znacznie mniejszych kosztach (kilka tysięcy złotych). |"

    S
    pecjalnie ją zostawiłem bo chciałem pokazać że powinno się również uwzględniać crop factor - czyli traci się go ( ja posiadam także z systemu m42 dwa obiektywy 200mm i 150mm) a pisałem wyżej że aparat zabieram też w góry.

    Jeśli chodzi o edycje to u mnie na ekranie wszystko jest jak w największym porządku więc nie wiem o co chodzi.
    Ostatnio edytowane przez bb99 ; 26.05.17 o 10:13

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.