Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #21
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    dzięki za twój komentarz - jeżeli to prawda i w panasie jak i olympie muszę używać gimbala to biorę fujika xt20 i te twa wyżej wspomniane aparaty starcia nie mają zarówno w filmowaniu jak i zdjęciach wówczas tylko przeszkadzać będzie mi brak odchylanego wyświetlacza ale jakoś przeżyję.
    To, czego chcesz się dowiedzieć jest kompletnie niemierzalne.

    Nie da się obiektywnie określić w temacie stabilizacji Twoich oczekiwań ani podać Ci gotowych rozwiązań.

    PS. Chciałbym zobaczyć w czym w zdjęciach /filmach jest tak widocznie lepszy XT20 i jeśli rzeczywiście jest to po co rozważasz inne systemy? Kup to, co uważasz za najlepsze.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    PS. Chciałbym zobaczyć w czym w zdjęciach /filmach jest tak widocznie lepszy XT20...
    W filmach to nie wiem, ale w zdjęciach... Oj, nie prowokuj
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W filmach to nie wiem, ale w zdjęciach... Oj, nie prowokuj
    Ja wiem, większa matryca, więcej mpix, ale i tak zdjęcia to głównie obiektywy i nasz kompromis pomiędzy wielkością a jakością systemu. Ja tam pracuje na E-M5/E-M10 i nie narzekam
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #24

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    To, czego chcesz się dowiedzieć jest kompletnie niemierzalne.

    Nie da się obiektywnie określić w temacie stabilizacji Twoich oczekiwań ani podać Ci gotowych rozwiązań.

    PS. Chciałbym zobaczyć w czym w zdjęciach /filmach jest tak widocznie lepszy XT20 i jeśli rzeczywiście jest to po co rozważasz inne systemy? Kup to, co uważasz za najlepsze.
    Chodzi mi o to ze aparat kupuje głownie z myślą o robieniu zdjęć mojemu rocznemu dziecku , do tej pory używałem xt10 i zdjęcia były świetne te kolory plastyka obrazu , rozmycie , no i oczywiście matryca apsc (to już samo za siebie mówi względem mikro)

    wiem ze xt20 jest poprawionym modelem mojego i zdjęcia będą jeszcze genialniejsze, zresztą wszyscy wiedza ze pod tym względem z fuji nie ma co zadzierać J

    ale wł. Ale brakuje mi :
    obracanego wyświetlacza – to świetny bajer jak chcesz sobie z dzieckiem i zona zrobić szybkie zdjęcie czy podczas nagrywania video
    stabilizacje w body – ta w panasie (body plus obiektyw) działa tak ze można iść nawet szybkim tempem i jednocześnie nagrywać siebie z rodzina na spacerach np.
    brakuje mi zwłaszcza tych trybów video w fujim bo chce żeby miał fajna pamiątkę, a komu się będzie chciało po latach ogladac video kiedy caly obraz ciągle skacze – (mam takie na grania co z tego ze w dobrej jakości.) a gimbala nie chce mi się nosić na każdy spacer i brak tego obracanego ekranu…

    Dlatego szukam czegoś takie co ta mi efekt zdjęć tak genialnych jak w fuji lub przynajmniej zbliżony a jednocześnie będzie mieć te funkcję które opisałem.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    ale wł. Ale brakuje mi :
    obracanego wyświetlacza – to świetny bajer jak chcesz sobie z dzieckiem i zona zrobić szybkie zdjęcie czy podczas nagrywania video
    Można to obejść przy pomocy apki mobilnej, pozwalającej na zdalne kadrowanie i sterowanie aparatem. Oczywiście to bardziej kłopotliwe, niż po prostu obrócenie ekranu, ale w przynajmniej niektórych sytuacjach rozwiązuje problem.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    stabilizacje w body – ta w panasie (body plus obiektyw) działa tak ze można iść nawet szybkim tempem i jednocześnie nagrywać siebie z rodzina na spacerach np.
    A może lepiej kupić do takich zastosowań jakąś 1-calową małpkę? Ja teraz będę testował Canona G7X II.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Chodzi mi o to ze aparat kupuje głownie z myślą o robieniu zdjęć mojemu rocznemu dziecku , do tej pory używałem xt10 i zdjęcia były świetne te kolory plastyka obrazu , rozmycie , no i oczywiście matryca apsc (to już samo za siebie mówi względem mikro)

    wiem ze xt20 jest poprawionym modelem mojego i zdjęcia będą jeszcze genialniejsze, zresztą wszyscy wiedza ze pod tym względem z fuji nie ma co zadzierać J

    ale wł. Ale brakuje mi :
    obracanego wyświetlacza – to świetny bajer jak chcesz sobie z dzieckiem i zona zrobić szybkie zdjęcie czy podczas nagrywania video
    stabilizacje w body – ta w panasie (body plus obiektyw) działa tak ze można iść nawet szybkim tempem i jednocześnie nagrywać siebie z rodzina na spacerach np.
    brakuje mi zwłaszcza tych trybów video w fujim bo chce żeby miał fajna pamiątkę, a komu się będzie chciało po latach ogladac video kiedy caly obraz ciągle skacze – (mam takie na grania co z tego ze w dobrej jakości.) a gimbala nie chce mi się nosić na każdy spacer i brak tego obracanego ekranu…

    Dlatego szukam czegoś takie co ta mi efekt zdjęć tak genialnych jak w fuji lub przynajmniej zbliżony a jednocześnie będzie mieć te funkcję które opisałem.
    A7 II, będziesz miał matrycę FF, piękne rozmycia, stabilizację 5-osiową

  7. #27
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Nie rozumiem. Byłeś mega zadowolony z jakości zdjęć z fuji, i dlatego teraz chcesz wejść w inny nie wiadomy ci system, tylko dlatego, że fuji nie ma ekranika obracanego i może ciutke gorzej filmuje? I spodziewales się, że tu znajdziesz potwierdzenie tego przejścia , nonono. Ja bym przeczytał kilkanaście testow, ogladnal mnóstwo zdjęć. A na koniec i tak niewiele to da, dopóki nie porobisz trochę zdjęć nowym sprzętem. Ja bym został przy sprzęcie z którego bylem bardzo zadowolony z jakości zdjęć, a przecież to najważniejsze.

  8. #28

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Nie rozumiem. Byłeś mega zadowolony z jakości zdjęć z fuji, i dlatego teraz chcesz wejść w inny nie wiadomy ci system, tylko dlatego, że fuji nie ma ekranika obracanego i może ciutke gorzej filmuje? I spodziewales się, że tu znajdziesz potwierdzenie tego przejścia , nonono. Ja bym przeczytał kilkanaście testow, ogladnal mnóstwo zdjęć. A na koniec i tak niewiele to da, dopóki nie porobisz trochę zdjęć nowym sprzętem. Ja bym został przy sprzęcie z którego bylem bardzo zadowolony z jakości zdjęć, a przecież to najważniejsze.
    Chodzi o to ze ja juz od miesiąca czytam testy I przeglądam youtub mam straszny mętlik tu wrzuciłem temat na koniec żeby zobaczyć co wy o tym sądzicie to tak jakbyś miał w garażu ferrari co z tego że jest świetnym autem jak w drogim w utrzymaniu i rodziny do niego nie zapakujesz w podróż J muszę kupić coś innego jak np. toyota sienna (wysoki komfort ,jakość , tania eksploatacja, wygoda i zapakujesz cala rodzinę , psa i rowerJ
    Z moim fujim jest podobnie – świetny aparat ale brak uszczelnień ( trzeba uważać na kapuśniak i wilgotność), brak stabilizacji (bardzo problematyczny w video – bez gimbala nie ma szans trzeba go dokupić i tachać ze sobą) , brak obracanego wyświetlacza ( np.: w olympie obracasz i już nagrywasz siebie z rodzina z ręk na imieninach u cioci ), no i na koniec najdroższe na rynku obiektywy – teraz przy dziecku nie mogę sobie na taka zabawę pozwolić, a chce dalej się rozwijać i mieć możliwość kupowania nowego szkła, testowania pozostając w systemie fuji stoje w miejscu.

    Dlatego chce zmienić system system na panasa lub olympus i proszę was o pomoc.

  9. #29
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.091
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    W kazdym systemie jest teraz podobnie jeśli chodzi o ceny szkieł i dodatków

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Z uszczelnieniami też bym nie szalał. Kapuśniaczek i wilgotność w naszym klimacie nie zagrożą aparatowi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.