Strona 10 z 13 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #91

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krzywoj1975 Zobacz posta
    witam
    nie jestem profesjonalistą tylko początkującym amatorem fotografii ( wcześniej miałem sony a200)
    - czytając temat , wydaje mi się że oczekujesz że ktoś wyciągnie Cię z sytemu , który satysfakcjonował Cię w 100% ale ....
    - ale body nie wytrzymuje trudów "pracy" jaką wykonuje w Twoich rękach
    Moim zdaniem nie będziesz zadowolony z m43 bo będziesz cały czas porównywał do FUJI - GO itp i szukał wiecznie wad m43
    Dzięki za tę głos , podobna opinie przedstawiła mi dzisiaj moja żona i wcześniej ktoś z forum. Chyba powoli uświadamiam sobie że to będzie najwłaściwsza decyzja pozostać przy fujim apsc.

    A może kiedyś w przyszłości sony a7 II

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Na forum możesz oczekiwać pomocy, a nie jej wymagać.

    Każdy system i każdy aparat to inne kompromisy. Trzeba sobie ustalić na ile z nich jesteś w stanie pójść i które cechy "in plus" są dla Ciebie najważniejsze, a nie dla nas.
    Tak z ciekawości czym ty fotografujesz na co dzień po za studio, tzn chodzi mi o body i obiektyw który zawsze masz z sobą?

  2. #92
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Tak z ciekawości czym ty fotografujesz na co dzień po za studio, tzn chodzi mi o body i obiektyw który zawsze masz z sobą?
    Ja od końca 2011 fotografuję wyłącznie MFT. Teraz mam na zmianę ze sobą (do studia też) E-M10 i E-M5. W przyszłym tygodniu kupuję E-M5 II. 99% zdjęć w moim portfolio to właśnie aparaty MFT.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  3. #93

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Ponieważ w przyszłości chciałbym drukować zdjęcia w formacie a2 czasem a1, jak aparaty mikro olympusa i panasonica radzą sobie z tym zadaniem względem aparatów z apsc?

    Czy jest możliwe w ogóle aby z matrycy mikro i to jeszcze 16mpix zdjęcia tego typu wychodziły w przyzwoitej jakości miłej dla oka?

    Czy na zdjęciach tego typu widać szumy , brak detalów itd.?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Ja od końca 2011 fotografuję wyłącznie MFT. Teraz mam na zmianę ze sobą (do studia też) E-M10 i E-M5. W przyszłym tygodniu kupuję E-M5 II. 99% zdjęć w moim portfolio to właśnie aparaty MFT.
    W uk za zestaw OLYMPUS OM-DE-M5 Mark II with 12-50 mm f/3.5-6.3 Lens po cashbacku chcą 810Ł.



    Czy twoim zdaniem to dobra cena ? oraz wspomniany obiektywtwoim zdaniem jest dobry na początek jako uniwersalny (z przewagą portretów)?

  4. #94
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Ponieważ w przyszłości chciałbym drukować zdjęcia w formacie a2 czasem a1, jak aparaty mikro olympusa i panasonica radzą sobie z tym zadaniem względem aparatów z apsc?
    Tu nie ma znaczenia czy aparat jest z matrycą mikro czy aps-c. Maksymalny rozmiar wydruku wynika z rozdzielczości matrycy MPix

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Czy jest możliwe w ogóle aby z matrycy mikro i to jeszcze 16mpix zdjęcia tego typu wychodziły w przyzwoitej jakości miłej dla oka?
    Jest możliwe, ale maksymalny, moim zdaniem, to format a2 z matrycy 16 mpix. Wyjdzie wówczas ok. 200 dpi na cal.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.05.17 o 07:41
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #95
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zdjęcia z amatorskiej puszki z ciemnym kitem w formacie A1... Hmm... Ale po co?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #96
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tu nie ma znaczenia czy aparat jest z matrycą mikro czy aps-c. Maksymalny rozmiar wydruku wynika z rozdzielczości matrycy MPix
    Wynika to tylko po części z Mpix, druga sprawa do detale w zdjęciu. Jak masz bardzo dobre zdjęcie 5Mpix to grafik w drukarni zrobi Ci z niego świetny wydruk 50x70.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Ponieważ w przyszłości chciałbym drukować zdjęcia w formacie a2 czasem a1, jak aparaty mikro olympusa i panasonica radzą sobie z tym zadaniem względem aparatów z apsc?

    Czy jest możliwe w ogóle aby z matrycy mikro i to jeszcze 16mpix zdjęcia tego typu wychodziły w przyzwoitej jakości miłej dla oka?

    Czy na zdjęciach tego typu widać szumy , brak detalów itd.?
    Detale i szumy nie zależą od wielkości zdjęcia tylko od fotografa. W tej chwili nad moja głową wisi zdjęcie 50x70 drukowane z pliku 5Mpix.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Czy twoim zdaniem to dobra cena ? oraz wspomniany obiektyw twoim zdaniem jest dobry na początek jako uniwersalny (z przewagą portretów)?[/FONT]
    12-50 do portretów nie. 45/1.8, 30/1.4, 25/1.8, 42.5/1.7, 60/2.8. To nie sa drogie obiektywy a dają kompletnie inna jakość przy portretach.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zdjęcia z amatorskiej puszki z ciemnym kitem w formacie A1... Hmm... Ale po co?
    Drukowałem z G5 / GX7 100x70 bez żadnego problemu. W druku w takim formacie 300dpi nie jest wymagane, bo się tego nie "liże" tylko ogląda z minimum metra. Przy oglądaniu dużych formatów optymalna odległość do oglądania wynosi minimum przekątną danego wydruku.

    Największy format drukowany z pojedynczej klatki z G5 + 9-18mm to u mnie 160x80 (kadrowane, nie składanie z dwóch). Kwestia jakości wydruku zależy w bardzo dużym stopniu od osoby, która ten plik do druku szykuje.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  7. #97
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Wynika to tylko po części z Mpix, druga sprawa do detale w zdjęciu. Jak masz bardzo dobre zdjęcie 5Mpix to grafik w drukarni zrobi Ci z niego świetny wydruk 50x70.
    Nie wątpię, że dobry grafik zrobi i z 5 Mpix dobry wydruk 50x70. Podniesie wcześniej rozdzielczość zdjęcia, maja tam zapewne odpowiednie metody. Dobrze obrobi, wyostrzy itp. Tylko tak po prawdzie, detalu, szczegółów, po takiej operacji nie przybędzie, bo takich cudów nie ma. Będzie tyle, ile zarejestrowała matryca 5 Mpix na początku.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.05.17 o 15:36
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #98
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    ... Będzie tyle, ile zarejestrowała matryca 5 Mpix na początku.
    Bayer 5 Mpix rejestruje faktycznie ok. 2,5 Mpix, reszta to interpolacja. Prawdziwe 5 Mpix (bez interpolacji) będzie wyglądało lepiej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #99

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Dzięki za wasze opinie trochę mi to objaśniło, teraz zaczynam się bić z myślami między olympem a fuji , na początku mojej przygody z wydrukiem wielkoformatowym nie chciałbym bardzo ingerować komputerowo w zdjęcie, dlatego uściślając, rozumiem że obowiązującym standardem jest 300dpi po podziale przez te wartość otrzymujemy jakość foto, taką jak w czasopismach ?

    Tzn. że np. max wielkość zdjęcia którą otrzymam z fuji x-t20 o liczbie pikseli 24.3 miliona oraz rozdzielczości 6000×4000 pikseli, będzie wynosić 50 na 35 cm czy tak ? to prawie a2 : )

    Jaka jest najniższa waszym zdaniem rozdzielczość w druku dzięki której bez sztucznej ingerencji i dobrej osoby która ten druk szykuje , można otrzymać dobrej jakości obrazek wielkoformatowy ( z detalami) ? 250 ppi ? 200ppi? Można niżej?

    Odnośnie obiektywu do portretu w tym systemie waszym zdaniem Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 OIS nada się ?

  10. #100
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    ...
    Tzn. że np. max wielkość zdjęcia którą otrzymam z fuji x-t20 o liczbie pikseli 24.3 miliona oraz rozdzielczości 6000×4000 pikseli, będzie wynosić 50 na 35 cm czy tak ? to prawie a2 : )

    Jaka jest najniższa waszym zdaniem rozdzielczość w druku dzięki której bez sztucznej ingerencji i dobrej osoby która ten druk szykuje , można otrzymać dobrej jakości obrazek wielkoformatowy ( z detalami) ? 250 ppi ? 200ppi? Można niżej?
    1. Nie obejdzie się bez przygotowania do druku
    2. Nie ma bezpośredniego przełożenia z piksela na punkt w wydruku, Warto co nieco o tym poczytać.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Odnośnie obiektywu do portretu w tym systemie waszym zdaniem Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 OIS nada się ?
    Są do tego celu w systemie Fuji X lepsze obiektywy.

    Te piękne rozmycia które się tak podobają w portrecie uzyskuje się obiektywami o światłach 1,2, 1,4, 1,7 czy 2,0 przy ogniskowych dłuższych także 2,8 i 4,0,
    Może skorzystaj z pomocy przyjaciela, lub wypożyczalni foto zanim dokonasz zakupu.
    Jak ma byc bezkompromisowo to trzeba bedzie uchylić troche szerzej portfela więc lepiej by było nie popełnić nietrafionych wyborów ...
    Wynik musi spodobać się Tobie i fotografowanym.

    Inna droga to zapisać się do np. zamknietej grupy Fuji na polskim facebooku, tam często pokazujący swoje portrety podają także nastawy aparatu.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 28.05.17 o 06:25 Powód: literówka
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.