Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #81

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Serio?




    Po trzecie, przychodzisz na forum, na którym jesteś kompletnie nowy i wchodzisz z "buciorami" rzucając takimi cytatami jak "jeżeli ty uważasz inaczej trudno nie przekonam cię, może zrobi to ktoś inny" do ludzi, którzy zjedli przysłowiowe zęby na fotografii. Serio, to jest Twoja metoda na to, żeby ktoś Ci pomógł? Zobacz sobie, chłopcze, w stopkach wszystkich osób, które chciały Ci pomóc, jakie robią zdjęcia, a potem komentuj o filozofii fotografowania cytatami z jak forum national geaographic.
    Na koniec, o Twoich pięknych cytatach (tym razem nawet będę miły i pomogę). "Największym minusem matrycy pełnoklatkowej to znaczne winietowanie przy pełnym otworze przesłony, widoczne w przypadku wielu obiektywów głównie z niższej półki." Winietują wszystkie obiektywy, we wszystkich systemach. Nawet w APS-C i MFT. Ba, nawet te z wyższej półki, a wiąże się to z fizyką, a nie cena obiektywów.

    Nie obrażam się w stosunku do ciebie, wręcz widać że chyba trochę cię poniosło pisząc do kogoś kogo nie znasz używając sformułowania chłopcze - naprawdę?


    Poniżej przyklejam mój zwrot w którym użyłem sformułowania filozofia fotografowania - jak widać jest do pytanie z mojej strony, (chciałem pokazać różnicę poparte cytatami w stosunku do apsc lub mikro) a z tego co Ty piszesz , wychodzi ze ja tu nauczam o ff - więc proszę nie przeinaczaj faktów.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    a co sądzisz o takim zestawie SONY a7 Compact System Camera with 28-70 mm f/3.5-5.6 Zoom Lens - ponieważ teraz jest cashback mogę mieć ten zestaw za 900F - tylko ze to ff i chyba inna filozofia robienia zdjęć? jak uważasz?
    Na koniec - wyraziłem swoje zdanie, poparte cytatami innych, jak widzę nie zgadza się z twoim, to nie musi oznaczać że się mylę całkowicie co do ff, a ty wszystko wiesz najlepiej odnośnie tego sytemu i nie ma różnic - myślę że znaleźli by się na tym forum ludzie którzy w ff siedzą od lat i z nimi mógłbyś podyskutować w tej materii.

    Dziękuję wszystkim jak i Tobie za wszystkie informację które do tej pory otrzymałem na forum i proszę o więcej , póki co decyzji jeszcze nie podjąłem

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Spokojnie panowie nie obrzucajmy się lajnem . Chlop stąpa po ciemacku jak wielu z nas kiedyś i nawet dzisiaj jeszcze. Wybór aparatu to tak indywidualna sprawa, że wypytywanie na forum w jaki system wejść jest nieporozumieniem. Nie uzyskasz jasnej, zadowalajacej odpowiedzi. Bo nie ma takiej. A jak jesteś zadowolony z jakości zdjęć jakiegoś aparatu to przy nim zostań., i nie kombinuj.
    Ale z tym porownaniem fuji do ferrari to mnie rozbawiles

    Dzięki za opinie ,chyba zostanę jednak przy fuji, mam nadzieje ze będzie jakiś przedwakacyjny cashback może uda sie coś kupić taniej A ferrari użyłem bo inna równie dobra marka nie przychodziła mi do głowy

    p.s tak z ciekawości czym tym fotografujesz na co dzień ?
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 19:21 Powód: poprawiono błąd ortograficzny

  2. #82
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Panasonic gx8 , i głównie teleobiektywy i czasem makro. Ogólnie jestem zadowolony, ale nie wykluczam, że zanabede jako drugi system Sony pelnoklatowkowy, bo dostrzegam niestety te minusy matrycy micro. Mam trochę starych manuali to bym je chętnie wyprobowal na takim a7r.

  3. #83
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    czyli mam rozumieć żę nie zgadzasz się z powyższymi cytatami ? :

    "Duża matryca duże problemy. Aby uzyskać znaczącą przewagę w jakości zdjęć należy wyposażyć się w obiektywy dedykowane pełnej klatce. I to nie jakieś tam obiektywy tylko te ze średniej i wysokiej półki. Przy pełnej klatce wszelkie błędy obiektywu dają znać o sobie jak nigdzie indziej. A to nie małe pieniądze i trzeba sobie przekalkulować czy efekt końcowy w postaci obrazków oglądanych na ekranie monitora, wart jest tych pieniędzy. Z reguły przy starannej obróbce i poprawnym naświetleniu na ekranie monitora nie widzimy żadnych różnic w zdjęciach z DX czy FX. Jeśli nie masz zamiaru wydawać albumów i kalendarzy wielkoformatowych to przemyśl czy ma to uzasadnienie. Plik RAW z pełnej klatki to 30-40Mb. Liczyć się zatem musisz z potężną kolekcją dysków o pojemności minimum 2 Tb każdy.

    i tym cytatem:

    Największym minusem matrycy pełnoklatkowej to znaczne winietowanie przy pełnym otworze przesłony, widoczne w przypadku wielu obiektywów głównie z niższej półki. Ponadto ze względu na mniejszą głębie ostrości, w przypadku dużych otworów przysłony trzeba bardzo precyzyjnie ustawić ostrość. Nie należy zapominać, że aparaty z matrycą pełnoklatkowymi są zdecydowanie droższe, co w przypadku teleobiektywów uzyskanie takiego samego pola widzenia co dla lustrzanek APS-C wymaga zakupu większej i droższej optyki.
    Jedyne prawdziwe stwierdzenie w obu tych cytatach to:

    "A to nie małe pieniądze i trzeba sobie przekalkulować czy efekt końcowy w postaci obrazków oglądanych na ekranie monitora, wart jest tych pieniędzy." - dotyczy każdego drogiego sprzętu, niezależnie od wielkości matrycy.

    Wszystkie pozostałe to albo bzdury albo twierdzenia oparte na wybiórczych danych.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 19:18 Powód: usunięto znacniki koloru tekstu w cytatach
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #84
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Piękny wątek bb99, nie obraź się, albo się nawet obraź, ale poruszasz się w internecie jak dziecko we mgle. Nie każdy wpis jest prawdą objawioną Jeśli chodzi o twojego idola, to możliwości są dwie. Jest to typowy forumowy idiota, który nigdy FF w rekach nie miał, albo naganiacz jeleni, czyli ktoś piszący na zlecenie producenta aparatów z małymi matrycami.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #85
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Piękny wątek bb99, nie obraź się, albo się nawet obraź, ale poruszasz się w internecie jak dziecko we mgle. Nie każdy wpis jest prawdą objawioną Jeśli chodzi o twojego idola, to możliwości są dwie. Jest to typowy forumowy idiota, który nigdy FF w rekach nie miał, albo naganiacz jeleni, czyli ktoś piszący na zlecenie producenta aparatów z małymi matrycami.
    Howgh!

    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Panasonic gx8 , i głównie teleobiektywy i czasem makro. Ogólnie jestem zadowolony, ale nie wykluczam, że zanabede jako drugi system Sony pelnoklatowkowy, bo dostrzegam niestety te minusy matrycy micro.
    Kup metabones 0.64x do mikro

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Wszystkie pozostałe to albo bzdury albo twierdzenia oparte na wybiórczych danych.
    I z błędami, z merytoryką, ze wszystkim.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Na koniec - wyraziłem swoje zdanie, poparte cytatami innych, jak widzę nie zgadza się z twoim, to nie musi oznaczać że się mylę całkowicie co do ff, a ty wszystko wiesz najlepiej odnośnie tego sytemu i nie ma różnic - myślę że znaleźli by się na tym forum ludzie którzy w ff siedzą od lat i z nimi mógłbyś podyskutować w tej materii.
    Poparte cytatami anonimowych użytkowników innych for dyskusyjnych. Jeśli chcesz żeby cokolwiek one znaczyły dodaj chociaż przypisy, a nie wyrywaj po jednym akapicie z kontekstu.
    Jeśli chodzi o forum Olympusa to raczej mało to typowych zwolenników FF, jednak ta firma od około 15 lat (może mju trochę dłużej powstawały) nie produkuje nic z FF.
    Nie zgadzam się z tymi cytatami, które wstawiasz, bo ja jestem praktykiem, a nie teoretykiem. Dla mnie sprzęt ma działać, pracować i zdjęcia maja odpowiadać mnie i klientowi. Nie zastanawiam się nad wielkością pliku zapisywanego przez aparat, bo to nie jest cecha, która cokolwiek zmienia w moich zdjęciach. Dyski dzisiaj produkowane mają po 12TB w obudowie 3.5", a mnie moja macierz 2x3TB wystarcza na trzymanie materiału klientów od 3 lat.

    A co do samych cytatów to to jest najlepszy cytat nt. anonimowych opinii o sprzecie foto w internecie:
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  6. #86

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Piękny wątek bb99, nie obraź się, albo się nawet obraź, ale poruszasz się w internecie jak dziecko we mgle. Nie każdy wpis jest prawdą objawioną Jeśli chodzi o twojego idola, to możliwości są dwie. Jest to typowy forumowy idiota, który nigdy FF w rekach nie miał, albo naganiacz jeleni, czyli ktoś piszący na zlecenie producenta aparatów z małymi matrycami.

    Dzięki za opinie fret , nie obraź się, albo się nawet obraź - ty na pewno poruszasz się w Internecie jak mistrz świata, co ci przyszło do głowy żeby sądzić , iż twórca pierwszego lepszego wpisu o ff z internatu którego opinie przytoczyłem jest moim idolem?

    Rozumiem że dla ciebie też nie ma żadnej różnicy między ff a fotografią w apsc czy mikro ?

  7. #87
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    ...
    Rozumiem że dla ciebie też nie ma żadnej różnicy między ff a fotografią w apsc czy mikro ?
    Kończ już, atakujesz kolejnego fotografa - praktyka....
    Ostatnio edytowane przez apz ; 26.05.17 o 19:10
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #88

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Kończ już, atakujesz kolejnego fotografa - praktyka....
    Proszę prześledź forum kto tu jest atakowany i obrażany .

    Panowie otworzyłem ten temat ponieważ zajmuje się amatorsko fotografią i prosiłem o wasze zdanie ( jako profesjonalistów ) w doborze sprzętu, a nie po to abyście ciągle mi na zasadzie „ epitetów” udowodniali jaki to „głupiutki jestem waszym zdaniem” jeśli chcecie pomóc to proszę wypowiadajcie się merytorycznie co i dlaczego, nikogo przecież nie wciągam na siłę do rozmowy.

    Jak pisałem wyżej rozpatruje trzy modele i do tej pory nie otrzymałem argumentu który by przekonał mnie chociaż na 90% w wyborze konkretnego systemu czy body .

  9. #89

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Łódź/Castelsarrasin
    Posty
    28
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    witam
    nie jestem profesjonalistą tylko początkującym amatorem fotografii ( wcześniej miałem sony a200)
    - czytając temat , wydaje mi się że oczekujesz że ktoś wyciągnie Cię z sytemu , który satysfakcjonował Cię w 100% ale ....
    - ale body nie wytrzymuje trudów "pracy" jaką wykonuje w Twoich rękach
    Moim zdaniem nie będziesz zadowolony z m43 bo będziesz cały czas porównywał do FUJI - GO itp i szukał wiecznie wad m43

  10. #90
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Jak pisałem wyżej rozpatruje trzy modele i do tej pory nie otrzymałem argumentu który by przekonał mnie chociaż na 90% w wyborze konkretnego systemu czy body .
    Na forum możesz oczekiwać pomocy, a nie jej wymagać.

    Każdy system i każdy aparat to inne kompromisy. Trzeba sobie ustalić na ile z nich jesteś w stanie pójść i które cechy "in plus" są dla Ciebie najważniejsze, a nie dla nas.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.