Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #41
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    ...Ja siedzę od ładnych kilku lat w systemie olka i gdybym mógł to zmieniłbym pewnie na fuji, mimo braku pewnych fajnych funkcji dostępnych w m43.
    A ja mam oba systemy i nie najsłabsze w nich aparaty i wciąż nie widzę potrzeby całkowitego przejścia. Fuji jest sympatyczny gdy jest ciemno i potrzebuję szeroko, chociaż zadośc szeroko i jasno jeszcze w nim nie znalazłem, Olek ma świetną kulturę pracy, mnogość sensownych opcji i dopracowane aparaty (E-M1 obie wersje i E-M5 oraz Pen F).
    4K na razie nie jest mi potrzebne, nawet nie miałbym na czym bez gruntownej modernizacji komputera go obrobić I7 i 16 GB pamięci to dużo za mało...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #42
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Z tym pasowaniem do ręki masz rację, ja macałem X-E2 i nie leżał mi, ale kusi lepsza matryca i niektóre szkła, jakich brakuje mi w m43 albo ich ceny są mniej przyjemne

  3. #43
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    ale wł. Ale brakuje mi :
    obracanego wyświetlacza – to świetny bajer jak chcesz sobie z dzieckiem i zona zrobić szybkie zdjęcie czy podczas nagrywania video
    Tak obracany lcd mają chyba tylko panasy z serii G(bezX) oraz nowy M5II. Pozostałe mają lcd obracany tak jak w X-T10/20

    edit: GX8 też ma tak obracany jak seria G, reszta GXów ma tylko w pionie.
    Ostatnio edytowane przez wyrwiflak ; 25.05.17 o 12:16
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  4. #44
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Tak obracany lcd mają chyba tylko panasy z serii G(bezX) oraz nowy M5II. Pozostałe mają lcd obracany tak jak w X-T10/20

    edit: GX8 też ma tak obracany jak seria G, reszta GXów ma tylko w pionie.
    E-M1 Mark II
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sp_camera_e_m1_mark_2_fp_movie_4k.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	119,0 KB
ID:	191127
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #45
    | OlyJedi Awatar wyrwiflak
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    217
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Oczywiście Po prostu nie sądziłem żeby nowy M1 był z zakresie zainteresowania autora wątku.
    Sprzętu więcej niż umiejętności. FF+APS-C=cokolwiek
    "If you are looking for the perfect camera, it doesn’t exist and never will."

  6. #46

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Odpowiedz sobie na pytanie - czy wyświetlacz na przegubie i stabilizacja w korpusie są absolutnie niezbędne czy nie? bo jeśli tak to pozostaje opcja Olympus/Panasonic (wybrane modele). Co do cen szkieł to też zależy - niektóre są droższe, niektóre są tańsze, czasem ceny są podobne. Ja siedzę od ładnych kilku lat w systemie olka i gdybym mógł to zmieniłbym pewnie na fuji, mimo braku pewnych fajnych funkcji dostępnych w m43.
    Ciekawe co piszesz . Ewentualnie może zrezygnowałbym z wyświetlacza ale stabilizacja w korpusie hmmmm – przydałaby się, a co sprawia że jesteś gotowy aby zmienić system na fuji? Jakość zdjęć (plastyka kolory? ), obiektywy? Nie przeszkadzał by ci brak uszczelnień oraz stabilizacja i obracany wyświetlacz?

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Oczywiście Po prostu nie sądziłem żeby nowy M1 był z zakresie zainteresowania autora wątku.
    Nie nie jest maksymalnie do 1000F – najlepiej żeby w zestawie był już obiektyw: )

  7. #47
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Co do uszczelnień to w systemie fuji ma je np X-T2 i X-T1, najbardziej kusząca jest matryca, bo zauważalnie lepsza niż w m43 (głównie z myślą o nocnych zdjęciach), kusi też samyang 12 2.0 - takiego szkła brakuje mi w m43. Plus parę cech, których nie mam w swoim E-M5, ale występują już w nowszych olkach i panasach. Fakt faktem, że już kilka razy przymierzałem się do zmiany sytemu na fuji i jakoś mi to nie wychodzi, finanse to jedno, przyzwyczajenie to drugie, ciężko byłoby mi zrezygnować ze szkieł, które mam w m43.

  8. #48
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Tak obracany lcd mają chyba tylko panasy z serii G(bezX) oraz nowy M5II. Pozostałe mają lcd obracany tak jak w X-T10/20

    edit: GX8 też ma tak obracany jak seria G, reszta GXów ma tylko w pionie.
    nie rozumiem ekscytacji obracanym ekranem kiedy jest w pełni działająca aplikacja na smartfon która rozwiązuje problem ( Panasonic) , mam , używam- jestem zadowolony
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #49

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Co do uszczelnień to w systemie fuji ma je np X-T2 i X-T1, najbardziej kusząca jest matryca, bo zauważalnie lepsza niż w m43 (głównie z myślą o nocnych zdjęciach), kusi też samyang 12 2.0 - takiego szkła brakuje mi w m43. Plus parę cech, których nie mam w swoim E-M5, ale występują już w nowszych olkach i panasach. Fakt faktem, że już kilka razy przymierzałem się do zmiany sytemu na fuji i jakoś mi to nie wychodzi, finanse to jedno, przyzwyczajenie to drugie, ciężko byłoby mi zrezygnować ze szkieł, które mam w m43.
    a co sądzisz o takim zestawie SONY a7 Compact System Camera with 28-70 mm f/3.5-5.6 Zoom Lens - ponieważ teraz jest cashback mogę mieć ten zestaw za 900F - tylko ze to ff i chyba inna filozofia robienia zdjęć? jak uważasz?


  10. #50
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    A ja nie, bo mi do ręki nie pasuje ...
    Masz dziwne ręce Nic nie pasuje tak, jak piątka od Canona. Podpinasz zaślepkę 50/1,8, podpinasz krótkie tele 200.2,8 , dodajesz do tego lampę i zawsze świetnie wyważone, niby ciężkie, a nie męczy przy trzygodzinnym pstrykaniu. Ok, ok, mikrusy są superwygodne. Ale do noszenia, a nie do robienia zdjęć
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.