Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #111
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Tylko kupując obiektyw ze zmienną optyką zakładam zmienianie optyki a to już się wiąże z liczbą szkieł >1.

    Zobaczymy jak Sigma się wpasuje w FE. Może nagle okazać się, że te wszystkie Zeissy stracą o połowę na wartości. Patrząc jak sobie pozwala Sigma w systemach lustrzankowych (cena/jakość) to tylko braść Zresztą MFT jest 60/2.8 i 30/1.4 które pod względem jakości i ceny biją całą resztę na głowę.

  2. #112
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    EDIT: A jednak są jeszcze inne. 28mm 2.0 i 50mm 1.8 też są tańsze, 28-70 3.5-5.6 też pewnie da się taniej dostać niż 18-55 Fuji...
    XF 18-55 warto kupić w kicie. Wtedy powinien być porównywalny cenowo do Soniacza 28-70.

    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Czyli jeśli się pogodzić z AF i ograniczyć do szkieł 28mm, 50mm, 85mm i kita 28-70 to Sony A7 wychodzi taniej niż Fuji X
    Trzeba się jeszcze pogodzić z tym, że najtańsza puszka, do której można podpiąć te obiektywy, kosztuje jakieś 3000 zł więcej, niż najtańsza puszka Fuji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #113
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    epicure

    ale daje +10 do bokeszu i +20 do many

  4. #114
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Tylko kupując obiektyw ze zmienną optyką zakładam zmienianie optyki a to już się wiąże z liczbą szkieł >1.

    Zobaczymy jak Sigma się wpasuje w FE. Może nagle okazać się, że te wszystkie Zeissy stracą o połowę na wartości. Patrząc jak sobie pozwala Sigma w systemach lustrzankowych (cena/jakość) to tylko braść Zresztą MFT jest 60/2.8 i 30/1.4 które pod względem jakości i ceny biją całą resztę na głowę.
    No 30 robi robotę

    60 wg mnie mniej, jest trochę zbyt "pospolita" (może za dużo z 75/1.8 przebywałem?), ale nie powiem żebym narzekał. Pracuje teraz zamiast 75 u mnie (75 w serwisie) i jest więcej niż dobrym obiektywem.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  5. #115

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Czytając wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie że gdybyście nie zainwestowaliście sporo w dotychczasowy system mikro i tylko gdyby cena szklarni i body była niższa, to przenieśli byście się do systemu sony ff .

    Dzisiaj jak sugerowaliście zapoznałem się co nie co z a7-kami rzeczywiście oferowana przez nich jakość zdjęć jak i wideo stoi na bardzo wysokim poziomie( no bo to ff) zwłaszcza model drugiej generacji, a oferta jeśli chodzi o obiektywy jest olbrzymia zwłaszcza ze maja do każdego systemu adaptery które przenoszą elektronikę , mają nawet adapter z stabilizacją do podpięcia obiektywów M42 .
    A co najlepsze aparaty te mogą działać z obiektywami apsc automatycznie rozpoznają podpięty obiektyw (wówczas matryca przestawia się na tryb pracy apsc) , także każdy obiektyw z ff może mieć różne ogniskowe w zależności czy matryca pracuje w trybie apsc czy ff. To tak jakby mieć dwa systemy w jednym

    Słysząc wasze głosy odnośnie planów Sigmy i tego że ceny mogą spaść .
    Zastanawiam się jeszcze czy nie poczekać i nie dołożyć do sony a7MKII zwłaszcza że obiektywy które poleca mi MAF są rzeczywiście w dobrych cenach.
    Zestaw Sony a7 plus 3 obiektywy + FE 28-70mm + 50mm + 28mm kosztuje teraz 1300Ł

    Moim zdaniem sony to system przyszłościowy idzie ostro do przodu zarówno w fotografii jak i w video oraz w szeroko rozumianej funkcjonalności bezlusterkowców.
    Niedawno ( jak pewnie wiecie) sony swoim A9 pokazał tak naprawdę na co go stać, z recenzji które o nim czytam wynika że o wiele długości wyprzedza inne systemy i trochę pokazuje konkurencji kto tu rządzi –moim zdaniem .

    Wydaje mi się iż ,wciągu najbliższych kilku lat jeśli stanieje to chyba duża cześć z was będzie mocno rozważać przesiadkę do niego? Czy się mylę? chyba że olympus wprowadzi ff.
    W końcu jednak wielkość matrycy ma duże znaczenie i nie wiem co by robiły systemy mikro to pewnych rzeczy nie przeskoczą (sami piszecie np. o bokeh itd.) ?

    Na koniec, Czy ktoś z was używa a7-mek jako drugiej opcji ? chciałbym zapytać czy działanie af w A7 jest rzeczywiście takie złe? I jakie mankamenty jeszcze waszym zdaniem posiada ten aparat?

  6. #116
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    A mało to w sieci testów, recenzji i opinii? poszukaj na youtubie jak się sprawuje af w sony a7, Jak kluczowy dla Ciebie jest bokeh to faktycznie pozostaje ff (choć fuji z 56 1.2 też zrobi swoje), ale z tego co czytałem o af w sony a7 to przy zdjęciach ruchliwego dziecka na zdjęciu będzie tylko bokeh

  7. #117
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    A mało to w sieci testów, recenzji i opinii? poszukaj na youtubie jak się sprawuje af w sony a7, Jak kluczowy dla Ciebie jest bokeh to faktycznie pozostaje ff (choć fuji z 56 1.2 też zrobi swoje), ale z tego co czytałem o af w sony a7 to przy zdjęciach ruchliwego dziecka na zdjęciu będzie tylko bokeh
    No nie, jest jeszcze średni obrazek, na nim o ładny bokech i szczegóły jest jeszcze łatwiej a i szkła ze światłem f 2,8 również się zdarzają.


    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Czytając wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie że gdybyście nie zainwestowaliście sporo w dotychczasowy system mikro i tylko gdyby cena szklarni i body była niższa, to przenieśli byście się do systemu sony ff ...
    Nazbyt duże to uproszczenie. Są powody dla których tu obecni dyskutanci pisałi w tym wątku dlaczego są w m43.
    Rozumiem,że prowokujesz do dalszej dyskusji, pamiętaj jednak, że to Ty zawęziłeś ją do fotografii potomków i ich rozwoju domowego filmowania....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #118
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Czytając wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie że gdybyście nie zainwestowaliście sporo w dotychczasowy system mikro i tylko gdyby cena szklarni i body była niższa, to przenieśli byście się do systemu sony ff .
    Ja właśnie z systemu Sony FE zrezygnowałem, może pochopnie, ale po części masz rację - gdyby mnie było stać na A7R2 i komplet szkieł to bym w nim został.
    Zapraszam do albumu i galerii

  9. #119
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    No nie, jest jeszcze średni obrazek, na nim o ładny bokech i szczegóły jest jeszcze łatwiej a i szkła ze światłem f 2,8 również się zdarzają.

    ...
    Tak by było, gdyby samą matrycą robiło się zdjęcia Jak uwzględnimy szkła, to już tak fajnie nie jest. 2,8 w średnim to raptem coś w okolicach 1,8 na FF. Do tego większość średniaków to cropy niewiele większe od FF (1,25x, różnica jak między APS-c Canona, a 4/3) na nich 2,8 to już tylko 2,25 na FF. Ciemnica. Jak ktoś bardzo lubi bokeh, to jednak nic nie zastąpi w cyfrze FF
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #120
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Czytając wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie że gdybyście nie zainwestowaliście sporo w dotychczasowy system mikro i tylko gdyby cena szklarni i body była niższa, to przenieśli byście się do systemu sony ff .
    Czytam te wypowiedzi i dziwię się, na jakiej podstawie odniosłeś takie wrażenie.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    A co najlepsze aparaty te mogą działać z obiektywami apsc automatycznie rozpoznają podpięty obiektyw (wówczas matryca przestawia się na tryb pracy apsc) , także każdy obiektyw z ff może mieć różne ogniskowe w zależności czy matryca pracuje w trybie apsc czy ff. To tak jakby mieć dwa systemy w jednym
    Cropa to sobie możesz zrobić w każdym systemie. Mając APS-C możesz wycropować do 4/3, 1", a nawet do rozmiaru matrycy z komórki - masz cztery systemy w jednym

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Moim zdaniem sony to system przyszłościowy idzie ostro do przodu zarówno w fotografii jak i w video oraz w szeroko rozumianej funkcjonalności bezlusterkowców.
    Niedawno ( jak pewnie wiecie) sony swoim A9 pokazał tak naprawdę na co go stać, z recenzji które o nim czytam wynika że o wiele długości wyprzedza inne systemy i trochę pokazuje konkurencji kto tu rządzi –moim zdaniem .
    Jak na nowicjusza szukającego aparatu do fotografii rodzinnej masz już całkiem nieźle wyrobione zdanie. Naprawdę potrzebujesz naszej pomocy?

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    Wydaje mi się iż ,wciągu najbliższych kilku lat jeśli stanieje to chyba duża cześć z was będzie mocno rozważać przesiadkę do niego? Czy się mylę? chyba że olympus wprowadzi ff.
    Myślę, że wątpię.

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    W końcu jednak wielkość matrycy ma duże znaczenie i nie wiem co by robiły systemy mikro to pewnych rzeczy nie przeskoczą (sami piszecie np. o bokeh itd.) ?
    Wielkość matrycy ma znaczenie wtedy, gdy masz szkła pozwalające skorzystać z jej zalet. Jest też kilka rzeczy, w której w FF nie da się przeskoczyć, takie jak np. cena i/lub rozmiar.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.