Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #51
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Co do Sony A7 to za dużo nie uważam bo to absolutnie nie moja półka cenowa, chyba, że w lotka wygram z tego co czytałem to warto rozejrzeć się za A7 II ale to już pewnie inna kwota, sam A7 (I generacji) nie wziąłbym chyba żeby odsprzedać z zyskiem, no ale to ja

  2. #52

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    nie rozumiem ekscytacji obracanym ekranem kiedy jest w pełni działająca aplikacja na smartfon która rozwiązuje problem ( Panasonic) , mam , używam- jestem zadowolony
    bardzo przydatna rzecz jak na przykład bawisz się gdzieś z dzieciakiem odkładasz szybko body to widzisz co się rejestruje czy jest ostrość ( można ją zmienić palcem bez przechodzenia za aparat itd ) i inne funkcje szybko ustawić , nie mówiąc już o tym że można robić świetnej jakości stabilizowanym selfi które potem szybko można przesłać do aparatu ( ustawianie body oraz jednocześnie zabawa ze smartfonem przerabiałem mało wygodny sposób w dodatku ciągle zrywa połączenie i musisz pamiętać żeby chować cały czas smartfona bo będzie na wszystkich zdjęciach: 0 lub wszystkie zdjęcia będziesz miał z rękoma schowanymi z tyłu za plecy (| bo tam będziesz trzymał telefon:0 )
    nie mówiąc juz o video - smartfon stale będzie na nim : 0
    Ostatnio edytowane przez bb99 ; 25.05.17 o 14:59

  3. #53
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    Co do uszczelnień to w systemie fuji ma je np X-T2 i X-T1, najbardziej kusząca jest matryca, bo zauważalnie lepsza niż w m43 (głównie z myślą o nocnych zdjęciach), kusi też samyang 12 2.0 - takiego szkła brakuje mi w m43. Plus parę cech, których nie mam w swoim E-M5, ale występują już w nowszych olkach i panasach. Fakt faktem, że już kilka razy przymierzałem się do zmiany sytemu na fuji i jakoś mi to nie wychodzi, finanse to jedno, przyzwyczajenie to drugie, ciężko byłoby mi zrezygnować ze szkieł, które mam w m43.
    1. Jeszcze X-Pro sa uszczelniane.
    2. Masz teraz nowy Laowa 7.5mm F2.0 i juz kilkuletni KOWA 8.5mm F2.8

    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    a co sądzisz o takim zestawie SONY a7 Compact System Camera with 28-70 mm f/3.5-5.6 Zoom Lens - ponieważ teraz jest cashback mogę mieć ten zestaw za 900F - tylko ze to ff i chyba inna filozofia robienia zdjęć? jak uważasz?
    Jak to inna filozofia? Co niby zmienia w filozofii fotografowania (sic!) wielkość matrycy?

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Masz dziwne ręce Nic nie pasuje tak, jak piątka od Canona. Podpinasz zaślepkę 50/1,8, podpinasz krótkie tele 200.2,8 , dodajesz do tego lampę i zawsze świetnie wyważone, niby ciężkie, a nie męczy przy trzygodzinnym pstrykaniu. Ok, ok, mikrusy są superwygodne. Ale do noszenia, a nie do robienia zdjęć
    Ja pracuję na E-M5 z HLD i pasuje pod rękę idealnie. Chociaż pewnie E-M1 pasowałby lepiej

    Pracowałem na jesieni jeden dzień na 6D + Sigma 24-70/2.8 i jakoś wolę wciąż MFT
    Ostatnio edytowane przez strOOs ; 25.05.17 o 15:05
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #54
    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Tak obracany lcd mają chyba tylko panasy z serii G(bezX) oraz nowy M5II. Pozostałe mają lcd obracany tak jak w X-T10/20

    edit: GX8 też ma tak obracany jak seria G, reszta GXów ma tylko w pionie.
    Do selfika ekran ustawisz też w GF6/7/8

  5. #55
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    w kwestii plastyki i filozofii robienia zdjęć ciężko coś pomóc

  6. #56
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pełna klatka od Sony, szczególnie z ciemnym kitem, to będzie przerost formy nad treścią. Zupełnie nieadekwatne narzędzie do takich zastosowań.

    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    1. Jeszcze X-Pro sa uszczelniane.
    Nie są...
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #57
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    a co sądzisz o takim zestawie SONY a7 Compact System Camera with 28-70 mm f/3.5-5.6 Zoom Lens - ponieważ teraz jest cashback mogę mieć ten zestaw za 900F - tylko ze to ff i chyba inna filozofia robienia zdjęć? jak uważasz?
    to jest a7 pierwszej generacji ? jeżeli tak to AF pozostawia wiele do zyczenia delikatnie pisząc jezeli a7 to od II wersji w górę jaka filozofia ? nie rób problemów tam gdzie ich nie ma
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #58
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    bardzo przydatna rzecz jak na przykład bawisz się gdzieś z dzieciakiem odkładasz szybko body to widzisz co się rejestruje czy jest ostrość ( można ją zmienić palcem bez przechodzenia za aparat itd ) i inne funkcje szybko ustawić , nie mówiąc już o tym że można robić świetnej jakości stabilizowanym selfi które potem szybko można przesłać do aparatu ( ustawianie body oraz jednocześnie zabawa ze smartfonem przerabiałem mało wygodny sposób w dodatku ciągle zrywa połączenie i musisz pamiętać żeby chować cały czas smartfona bo będzie na wszystkich zdjęciach: 0 lub wszystkie zdjęcia będziesz miał z rękoma schowanymi z tyłu za plecy (| bo tam będziesz trzymał telefon:0 )
    nie mówiąc juz o video - smartfon stale będzie na nim : 0
    Ten tekst mnie przerasta i przeraża. Może i można to wszystko zrobić na raz, ale po jaką cholerę??? To tylko udawanie zabawy, udawanie robienia zdjęć i filmowania. Nie lepiej zwyczajnie pobawić się z dzieckiem, zwyczajnie czasem porobić zdjęcia i nakręcić film?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #59
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Fajnie, jakby dziecko w dorosłym życiu miało inne wspomnienie z dzieciństwa, niż tylko obraz tatusia obsesyjnie wciskającego się wszędzie z aparatem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #60
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    2. Masz teraz nowy Laowa 7.5mm F2.0 i juz kilkuletni KOWA 8.5mm
    Laowa jest chyba 2x droższa niż Samyang, ogniskowa Samyang wydaje mi się bardziej uniwersalna (tu mogę się mylić z braku porównania) a i optycznie jakoś dostępne sample mnie nie przekonują. Co do Kowy to jakbym miał na to kasę to byłbym już posiadaczem Olka 7-14 2.8

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.