Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #11
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    apz - a pod względem robienia zdjęć jesteś zadowolony a olympa? bo słyszałem ze zdjęcia z niego są lepszej jakości niż te z panasonica g80- czy to prawda? jeśli jednak by się okazało że jakoś jest taka sama wówczas też biorę panasa bo mnogość funkcji jest tam naprawdę spora. czy możecie mi potwierdzi czy zdjęcia robione przez panasa są równie dobre jak te z olympa?
    Lubię fotografować Moim olkiem, to zupelmie inna kultura niż Fuji-ki, Co do matrycy to wydaje się mi, że zastosowano ta samą co co w E-M1 msrk I, ale głowy nie dam.
    Jeżeli tak jest to różnice w codziennym fotografowaniu bedą mało istotne - trochę inna struktura barwna szumu w miejscach niedoświetlonych lub słabo oświetlonych.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 23.05.17 o 20:19
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #12

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jakość zdjęć możesz sobie porównać na DPReview. Warto ocenić ją samemu, niż polegać na czyjejś opinii.

    dzięki świetna strona

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    a czy jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć na temat pracy na panasie g80 . chodzi mi o stabilizacje czy lepiej działa niż w olimpusach, oraz czy zdjęcia można porównać do tych wykonywanych systemem od olympusa?

  3. #13
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    a czy jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć na temat pracy na panasie g80 . chodzi mi o stabilizacje czy lepiej działa niż w olimpusach, oraz czy zdjęcia można porównać do tych wykonywanych systemem od olympusa?
    Zdjęcia to głównie obiektyw wg mnie, a nie matryca.

    Olympus zawsze wypuszczał trochę ładniejsze JPEG-i od Panasonica.

    o do wideo Panasonic zawsze miał więcej trybów, ale po update w E-M5 II wideo już aż tak nie odstaje. Tu masz szybkie review z firmware 2.0:

    https://www.youtube.com/watch?v=dwWL0ZrTEws

    https://www.youtube.com/watch?v=l0GfaMLonZM

    Ja jestem w tej chwili na etapie zamawiania E-M5II.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  4. #14

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    dzięki za pomoc. Też nad tym modele myślę, tylko że do konstrukcja juz prawie dwu letnia i jak porównamy co świeży panasonic oferuje z 4k i najnowszą stabilizacją itd. to ciągle mam dylemat....

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    chodzi o to że chciałbym system w którym zdjęcia są robione na bardzo dobrym poziomie tylko w przypadku panasonica ta firma kojarzy sie ze świetnym trybem video , a co ze zdjęciami?

  5. #15
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    dzięki za pomoc. Też nad tym modele myślę, tylko że do konstrukcja juz prawie dwu letnia i jak porównamy co świeży panasonic oferuje z 4k i najnowszą stabilizacją itd. to ciągle mam dylemat....

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    chodzi o to że chciałbym system w którym zdjęcia są robione na bardzo dobrym poziomie tylko w przypadku panasonica ta firma kojarzy sie ze świetnym trybem video , a co ze zdjęciami?
    Napisalismy już, że zdjęcia bdą na poziomie poprzednich i aktualnych flagowców Olympusa. E-M1 mark 1 i E-M5 mark 2, ale patrząc czego szukasz to to może skieruj się jednak w stronę Nikon-a D750 lub Canon-a 5D Mark 4. Czy Panasonica GH5 - tam powinnnno być bez żadnych kompromisów.
    Ew. w stronę Leica D jeśli chodzi o fotografowanie.

    Tę najnowszą stabilizację ze szkłami Olympusa dostaniesz z E-M5 mark II. Ta z G80 na razie działa ze szkłami Panasonic-a. Być może się to zmieni wraz z pojawiającymi się kolejnymi aktualizacjami topowych szkieł. Dla kitów zapewne pozostanie wybór którą stabilizację użyć.
    Musisz to sobie w instrukcjach posprawdzać.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 24.05.17 o 06:11 Powód: literówka
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #16
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    A Sony pewnie kojarzy się telewizorami. Uwielbiam te skojarzenia

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja właśnie czekam na przesyłkę z gimbalem i mam w d... stabilizację Ona jest przereklamowana. Warto ją mieć, ale przy filmowaniu i tak będzie widać jej niedomagania.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja właśnie czekam na przesyłkę z gimbalem i mam w d... stabilizację Ona jest przereklamowana. Warto ją mieć, ale przy filmowaniu i tak będzie widać jej niedomagania.
    dzięki za twój komentarz - jeżeli to prawda i w panasie jak i olympie muszę używać gimbala to biorę fujika xt20 i te twa wyżej wspomniane aparaty starcia nie mają zarówno w filmowaniu jak i zdjęciach wówczas tylko przeszkadzać będzie mi brak odchylanego wyświetlacza ale jakoś przeżyję.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    To nie chodzi o to, że MUSISZ używać gimbala. Wideo z ręki nakręcisz, może nawet idąc spokojnym krokiem będzie ono w miarę stabilne. Na potrzeby rejestracji rodzinnego życia czy wakacyjnych wypadów to pewnie wystarczy. Ale jeśli chcesz uzyskać bardziej kinematograficzny efekt z szybkimi najazdami, to każda stabilizacja wymięknie. Wszystko zależy od oczekiwań.

    Myślę, że ten filmik rozwiąże Twoje wątpliwości:

    https://youtu.be/ptLggJ-Z65M

    Najlepszy na rynku system podwójnej stabilizacji (matryca+obiektyw) za grube pieniądze kontra dowolny aparat bez stabilizacji na gimbalu, który kupisz za 1900 zł (Zhiyun Crane-M). Moim zdaniem to drugie rozwiązanie sprawdza się lepiej i wychodzi nawet taniej.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To nie chodzi o to, że MUSISZ używać gimbala. Wideo z ręki nakręcisz, może nawet idąc spokojnym krokiem będzie ono w miarę stabilne. Na potrzeby rejestracji rodzinnego życia czy wakacyjnych wypadów to pewnie wystarczy. Ale jeśli chcesz uzyskać bardziej kinematograficzny efekt z szybkimi najazdami, to każda stabilizacja wymięknie. Wszystko zależy od oczekiwań.

    Myślę, że ten filmik rozwiąże Twoje wątpliwości:

    https://youtu.be/ptLggJ-Z65M

    Najlepszy na rynku system podwójnej stabilizacji (matryca+obiektyw) za grube pieniądze kontra dowolny aparat bez stabilizacji na gimbalu, który kupisz za 1900 zł (Zhiyun Crane-M). Moim zdaniem to drugie rozwiązanie sprawdza się lepiej i wychodzi nawet taniej.
    dzieki za ten filmik , gościa nieraz oglądam ale tego filmu akurat nie widziałem

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    jeszcze jedno pytanie czym tak naprawdę rożni się Olympus OM-D E-M5 II od Olympus OM-D E-M10II

    i który z nich byście wybrali?

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.