Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 129

Wątek: Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria

    Przesiadka z fuji x-T10 na Olympusa m5 markII lub Panasonica G80 - prośba o pomoc

    Witam

    Pomimo że jestem osobą która bardzo dba o sprzęt, to moje body z fuji xt10 którego używałem przez prawie dwa lata, zaczęło się rozpadać . Było dwukrotnie serwisowane pierwszy raz od body oderwał się z tylnej strony ten gryf na którym spoczywa kciuk. A za drugim razem guma z całego body zaczęła się odklejać ( wstawiam zdjęcia), na szczęście miałem care plan i oddali mi pieniądze które zapłaciłem za zestaw a zabrali tylko body a obiektyw i ładowarkę zostawili . ( takie rzeczy to chyba tylko w uk)

    Teraz stoję przed dylematem czy zostać w systemie fuji i dopłacić 50f i kupić x-t20 koszt -800f za samo body, czy zmienić go na OLYMPUS OM-D E-M5 mark II z obiektyw 12-50 mm f/3.5-6.3 – cena 850f lub

    PANASONIC Lumix DMC-G80 z obiektywem 12-60 mm f/3.5-5.6 Lens – cena 800f
    Odnośnie fuji xt10 robi naprawdę dobre zdjęcia i ma przydatne funkcje, lecz brakuje mi w nim przede wszystkim :

    Obracanego ekranu jak w Olympusie czy panasonicu , to naprawdę przydatna rzecz podczas używania samowyzwalacza itd.
    Stabilizacji w korpusie zwłaszcza do video, moim zdanie stabilizacja w obiektywie jest niewystarczająca a w porównaniu z Olympusem i Panasonikiem tryb video odstaje używając obiektywów bez stabilizacji nie mamy jej w ogóle, a nagrania video to 40% użycia aparatu przeze mnie.
    Przydałby się tez uszczelniony korpus ( xt10 nie ma żadnej ochrony) , gdyż nie raz warunki pogodowe stawały mi na przeszkodzie w robieniu zdjęć ( wilgotność lub temperatura wymagana przez fuji w przedziale 0 do 40 stopni C ) , poza tym po ostatniej przygodzie z xt10 już zawsze będę zwracał uwagę na jakość wykonania body .

    Xt10 tez nie zachwycała mnie praca af w porównaniu z olympem i Panasem moim zdanie odstawała. Czy możne to być spowodowane brakiem stabilizacji w matrycy, czy moim brakiem umiejętności?

    Mam prośbę abyście pomogli mi w doborze aparatu lub ewentualnie systemu?
    Panasonic ma naprawdę dobre tryby filmowania natomiast co sądzicie o jakości wykonywanych zdjęć czy warto?
    Ostatnio dużo czytałem o Olympusie i jego funkcjach ( bardzo popularny w Polsce, z tego co wiem używa go Jakub Kaźmierczyk oraz Marcin Dobas) jedyne co mnie odstrasza to matryca micro 4/3 .
    Czy waszym zdaniem zdjęcia z takiej matrycy będą odstawać w stosunku do fuji?
    Co wzięlibyście na moim miejscu? A może macie jakieś inne propozycje?

    Proszę o pomoc w doborze aparatu który kupuje będzie używana głownie do zdjęć portretowych mojego rocznego dziecka, było by dobrze, gdyby nagrywała także dobrej jakości video (zdjęcia 60% i video40%)
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aparat-do-portretow-i-video-co-wybrac_412.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	191105   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aparat-do-portretow-i-video-co-wybrac_413.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	191106   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aparat-do-portretow-i-video-co-wybrac_414.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	191107  

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Jeżeli wideo ma znaczenie to zastanowiłbym się nad Panasonicem GX80. Nie użytkowałem ale na papierze wygląda spoko. Tylko znów ekran tylko odchylany. G80 ma obracany ale to już kawał puchy.

    Matryca MFT to ok. o 1EV gorzej w zdjęciach na wysokim ISO i 1EV różnicy w głębi ostrości. Do tego proporcje 4:3 a nie 3:2. Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy ci to odpowiada/wystarcza.

  3. #3

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Dzięki za podpowiedz.
    Aktualnie bardzo mocno zastanawiam sie nad panasem g80 podobno ma bardzo dobre video ale gubi af podczas nagrywania i nie jestem pewien jakości zdjęć które robi i stąd moje zainteresowanie olympusem m5 mark II,czy jakosc video oraz zdjęć w panasie jest waszym zdanie lepsza od tej w olympie? ( w sumie olymp to konstrukcja juz dwu letnia ) Oraz gdzie jest lepsza stabilizacja w panasie czy w olympusie ?

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Przykry widok... Mi też w X-T10 lekko odkleiła się guma, ale naprawili to w ramach gwarancji. To chyba dość częsta przypadłość.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Janeczek
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    2.615
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Poczawszy od zarania dziejow moich S2, S3 i S5 (S3 najmniej) odklejajaca sie guma, to zdecydowanie problem nie do przeskoczenia dla inzynierii Fufu

    pozdroofka
    Member of ABCDEFG Polska. 15% miesiecznie bez ryzyka! Zapraszam.

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Podobno pot azjatów ma inne ph i im się nie odkleja. Ale to może tylko plotki

  7. #7

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    czyli który z tych trzech podanych w temacie wzięlibyście na moim miejscu, jak widać cena ta sama wiec decyzja nie jest prosta .Proszę o pomoc

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bb99 Zobacz posta
    czyli który z tych trzech podanych w temacie wzięlibyście na moim miejscu, jak widać cena ta sama wiec decyzja nie jest prosta .Proszę o pomoc
    Mam E-M5 Mark II ale ze względu na ilośc trybów filmowych wybrałbym chyba Panasonic-a.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    26
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Mam E-M5 Mark II ale ze względu na ilośc trybów filmowych wybrałbym chyba Panasonic-a.
    apz - a pod względem robienia zdjęć jesteś zadowolony a olympa? bo słyszałem ze zdjęcia z niego są lepszej jakości niż te z panasonica g80- czy to prawda? jeśli jednak by się okazało że jakoś jest taka sama wówczas też biorę panasa bo mnogość funkcji jest tam naprawdę spora. czy możecie mi potwierdzi czy zdjęcia robione przez panasa są równie dobre jak te z olympa?

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jakość zdjęć możesz sobie porównać na DPReview. Warto ocenić ją samemu, niż polegać na czyjejś opinii.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Szkła Olympusa z korpusami Panasonica
    By lisu84 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 4.02.16, 00:02
  2. Zamiana Olympusa OMD na Panasonica GH3?
    By tomtomek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12.09.13, 11:57
  3. Prośba o opinię o FUJI FinePix F31fd
    By Rafał Czarny in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.06.07, 23:49
  4. Z prośbą o pomoc
    By Tomek18 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25.01.07, 23:09
  5. olympus c-750 czy fuji 5000 - prosze o pomoc
    By maland in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.03.04, 11:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.