Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wybór rodzaju karty pamięci CF-XD

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Wybór rodzaju karty pamięci CF-XD

    Witam wszystkich,

    mam takie pytanie odnośnie wyboru rodzaju karty pamięci w aparacie E410. Wchodzę w menu gdzie jest wybór CF/XD ale opcja jest niepodświetlona, niedostępna. Włożone mam obie karty pamięci jednak nie mogę wybrać pomiędzy nimi. Ktoś wie dlaczego ?

    z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie
    Rafał

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez roki30 Zobacz posta
    Witam wszystkich,

    mam takie pytanie odnośnie wyboru rodzaju karty pamięci w aparacie E410. Wchodzę w menu gdzie jest wybór CF/XD ale opcja jest niepodświetlona, niedostępna. Włożone mam obie karty pamięci jednak nie mogę wybrać pomiędzy nimi. Ktoś wie dlaczego ?

    z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie
    Rafał
    Proponuję sformatować w aparacie kartę, wtedy dopiero będzie dostępna.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  3. #3

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Proponuję sformatować w aparacie kartę, wtedy dopiero będzie dostępna.
    Sformatować mogę tylko kartę XD i tylko tę kartę mogę używać. Kiedy mam włożone obie to karty CF nie widać i opcja wyboru jest niedostępna, niepodświetlona.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mam e-510 i tylko katę CF i w menu jej nie widać. Karta xD służy do wykonywania panoramy ( bez tej karty nie wykonasz panoramy-dokładniej zdjęć do złożenia panoramy w programie Olympus Master) Z tego co czytałem po zapełnieniu kart CF aparat będzie zapisywał xD (możliwe że spyta?). pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez radosny04 Zobacz posta
    Mam e-510 i tylko katę CF i w menu jej nie widać. Karta xD służy do wykonywania panoramy ( bez tej karty nie wykonasz panoramy-dokładniej zdjęć do złożenia panoramy w programie Olympus Master) Z tego co czytałem po zapełnieniu kart CF aparat będzie zapisywał xD (możliwe że spyta?). pozdrawiam
    U mnie po włożeniu do aparatu samej CF wyskakuje czerwony napis BRAK KARTY. Fabrycznie w aparacie jest ustawione, że pierwsza karta to XD i ją widzi bez problemu. Natomiast po włożeniu obu nie mogę w menu zmienić XD na CF. Możliwe, że karta uległa uszkodzeniu w czasie transportu, sprawdzałem wejście w aparacie i wszystkie szpilki są na swoim miejscu. Przy jednej karcie to raczej to menu wyboru nie będzie nigdy podświetlone bo nie ma powodu by tak było. Napisałem do OLYMPUSA zobaczymy czy mi odpiszą.

  6. #6

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Sprawdzałem kartę czytnikiem do kart i jest sprawna. Windows ją wykrywa, zrobiłem format ale to nic nie pomogło. Jakieś sugestie ?

  7. #7

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jednak moja karta pamięci CF była uszkodzona. Dzisiaj kupiłem nową CF Kingston 4 GB i po włożeniu do aparatu działa idealnie – aparat od razu ją wykrył, mogę wybierać w ustawieniach pomiędzy CF/XD.

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za informację. Uczymy się całe życie.

Podobne wątki

  1. Karty pamięci CF
    By robert1088 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10.05.11, 21:41
  2. Wybór karty pamięci SDHC
    By NightRider in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26.04.11, 21:49
  3. Canon A610 - wybor karty SD (podejrzana? oferta FJ)
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.08.08, 07:02
  4. Karty pamięci
    By And in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.10.04, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.